Artis Jančevskis

Artis Jančevskis

Dzimis: 1997. gada 25. maijs

Dzimis un uzaudzis Valmierā. Absolvējis Valmieras 5.vidusskolas kultūrizglītības klasi (2016). Skolas laikā apguvis grafisko mākslu un gleznošanu Valmieras mākslas skolā. Savu pirmo teātra pieredzi ieguvis jau vidusskolā, piedaloties vairākās Valmieras teātra izrādēs. 2021. gadā absolvējis LKA Dramatiskā teātra aktiermākslas programmu pie kursa vadītājiem Indras Rogas un Mihaila Gruzdova.

“Patīkams balss tembrs. Šis patīkamais balss tembrs izrādīsies Artim ne vien pluss, bet reizēm arī mīnuss – viss, ko viņš kādu laiku runās, izklausīsies maigs un patīkams. Artis līdz pat ceturtajam kursam cīnīsies kā zvērs – un piedzims kā pārliecinošs un krāsains aktieris pēdējā kursā.
Pateicoties tam, ka viņš spēj sevi neuztvert pārāk nopietni, viņš ir izturējis. Artis veidoja lieliskus “skatus” –  tajos vienmēr bija atmosfēra un kaut kāda sava nots. Viņam ir savs pasaules redzējums – smeldzīgs un ar smaidu. Atceros viņa “kentaurus” – surikatu un taureni. Tad sekoja Dostojevskis. Un atkal – labākais bija viņa skats uz romānu. Sapņu lomās Artis izsapņoja Stikla zvērnīcuUgunssejuStepes vilkā jau pakāpās tuvāk apzinātai profesijai Profesora un Gētes lomās, bet uzplauka ar Bilu Meklētājos, uzliekot brīnišķīgu punktu savam skolas ceļam ar Brehta Jauno cilvēku. Artis ir jauks cilvēks, izpalīdzīgs, sirsnīgs, nekad neesmu redzējusi viņu niknu. Man prieks par viņa atvēršanos. Paspēja tomēr!” /Indra Roga/

Skats no izrādes "Paolo un Frančeska" 2023 Skats no izrādes "SIA Ģimenes romāns", 2022 Skats no izrādes "Amerikāņu bizons", 2022 Skats no izrādes "Liesmojošā tumsa", 2022 Skats no izrādes "Cilts", 2021 Skats no izrādes "Lepnās kāzas", 2021

Lomas Valmieras teātrī:

Paolo Malatesta (D. Nigro "Paolo un Frančeska", 2023) 2022./2023. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" nominācija kategorijā "GADA JAUNAIS SKATUVES MĀKSLINIEKS".

Samurajs. Tahashi, Kumpejs (L. Rudene "SIA Ģimenes romāns", 2022)

Bobs (D. Mamets "Amerikāņu bizons", 2022)

Pedro  (A. B. Valjeho "Liesmojošā tumsa", 2022)

Loma izrādē "Cilts", 2021

Jaunais cilvēks (B. Brehts "Lepnās kāzas", 2021)

Bils (A. Dīcis "Meklētāji", 2021)

Pilsētnieks dzirnavās, Mednieks, Zvejnieks (Pēc Knuta Hamsuna "Viktorija", 2019)

 

Lomas kino un TV: 

Andrejs (seriāls “Apsūdzēti mīlestībā”, režisors Nikolajs Peļihovs (Ukraina) 2023)

Deniss ( seriāls “Dzelzs nervi”,  režisore Mila Pogrebiskaya (Ukraina) 2023)

Ēriks (seriāls “Ketijas jaunā dzīve”, režisors Uldis Cipsts 2022)

Draugs (komēdijseriāls “Perfektās Kāzas”, režisors Andrejs Ēķis 2021)

Jānis  (seriāls “Nebaidies ne no kā”, režisors Andrejs Ēķis 2021) 

 

Radio teātris:

Verners (“Eņģeļu Purvs”, režisors Intars Rešetins 2023)

Valdies (“Krieva āda” režisors, Intars Rešetins 2022)

N;T;Ū (“Briesmīgā ābece”, režisore Zane Daudziņa 2019)

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.