Aksels  Aizkalns

Aksels Aizkalns

Dzimis: 1994. gada 25. marts

Dzimis un uzaudzis Liepājā. Bērnībā sapņoja kļūt par arheologu, atklājēju un lidotāju. Absolvējis Liepājas Valsts 1.ģimnāziju (2013), dzīves gaitas turpinājis Rīgā. Skolas laikā interesējies tikai par sportu un mūziku, līdz beidzot, nejauši nonākot Liepājas jauniešu teātra studijā pie režisora Jura Ločmeļa, guvis arī savu pirmo teātrim līdzīgo pieredzi. 2021.gadā absolvējis LKA Dramatiskā teātra aktiermākslas programmu pie kursa vadītājiem Indras Rogas un Mihaila Gruzdova.

“Ar spēlētas nevērības izpausmēm sargā ievainojamību. Viņa Mihaila Gruzdova kopija un Reimonds Viktorijā joprojām raisa smaidu. Liela cīņa ar sevi un lomu nāk ar Raskoļņikovu. Un turpmāk, iekšējās dzīves dziļumus izbaudījis, Aksels vairs nepiekrīt slīdēt pa virsu. Turpmāk viņš meklē šo – Raskoļņikova dziļumu, ko diemžēl nepiedāvā jebkura loma. Viņam sāp netaisnības, viņā mājo protesta gars, maksimālists viņā sadzīvo ar rokenrolu, ideālists ar šaubām. Viņam svarīgs savs rakurss, neapgāžama loģika, un viņam ir svarīgi neatkārtoties.
Otra lielā aizraušanās nāk caur Beketa Pagaidām Godo, seko Mičs Blanšā, Hasans Meklētājos ar lielisku traģiskā un vieglā salikumu, bet viņa Tēvs Lepnajās kāzās ir kā hibrīds no visiem četru gadu virzieniem vienlaicīgi. Vēl labi atceros viņa etīdi no Paolo un Frančeskas, kas apliecina, ka viņš nav tikai raksturotājs un intelektuālis, bet var būt arī mīlētājs.” /Indra Roga/
Turklāt pārliecinoša bija Aksela ielēkšana jūtīgi un patiesi izstrādātajā Osvalda lomā Māras Ķimeles iestudējumā Alvinga kundze. 

 

Skats no izrādes "Sēras piestāv Elektrai" Skats no izrādes "Nelabie. Pēc Dostojevska", 2022 Skats no izrādes "Amerikāņu bizons", 2022 Skats no izrādes "Liesmojošā tumsa", 2022 Skats no izrādes "Cilts", 2021 Skats no izrādes "Lepnās kāzas", 2021

Lomas Valmieras teātrī: 

Orins Menons (J. O'Nīls "Sēras piestāv Elektrai", 2023)

Aleksejs Kirilovs (J. Kļava "Nelabie. Pēc Dostojevska, 2022)

Valters Kols, saukts par Skolotāju (D. Mamets "Amerikāņu bizons", 2022)

Ignasio (A. B. Valjeho "Liesmojošā tumsa", 2022)

Loma izrādē "Cilts", 2021

Tēvs (B. Brehts "Lepnās kāzas", 2021)

Hassans (A. Dīcis "Meklētāji", 2021)

Osvalds Alvings (H. Ibsens "Alvinga kundze", 2020)

Rodions Romanovičs Raskoļņikovs  (Pēc F. M. Dostojevska "731. solis", 2019)

Ričmonds (Pēc Knuta Hamsuna "Viktorija", 2019)

 

Balvas:

  • 2021./2022.gada sezonas VDT balva "Labākais aktieris" (par lomām izrādēs “Amerikāņu bizons” un “Liesmojošā tumsa”)
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.