VARIM BRASLAM – 80!

VARIM BRASLAM – 80!

25. aprīļa jubilāra Vara Braslas vārds daudziem vispirms saistās ar režisora devumu kino. Taču arī teātrim režisora dzīvē bijusi tikpat liela vieta. Dzimis teātra režisora Žaņa Braslas ģimenē, viņš pavadījis bērnību Jelgavas un Liepājas teātrī, vēlāk studējis režiju toreizējās Ļeņingradas teātra, mūzikas un kinematogrāfijas institūtā un pēc tā absolvēšanas no 1962. līdz 1965. gadam strādājis Valmieras teātrī. Latvijas kino apsīkstot, Varis šurp atgriezies 1993. gadā.

Jau kopš pirmā patstāvīgā darba Valmieras teātrī – A. Arbuzova lugas „Mans nabaga Marats” – Vara iestudējumos parādās noteikta tēma: cik stiprs vai vājš spēj būt cilvēks, ja viņa pretinieks ir nevis otra cilvēciska būtne, bet laiks, kurā jādzīvo. Kad režisors atgriežas teātrī, tā turpinās izrādēs pēc Gunāra Janovska prozas motīviem – „Sōla”, „Izdedži”, „Klaidoņa lūgšana”, kurām ir nozīmīga vieta visas Latvijas teātra dzīvē. Taču Vara Braslas darbos ir vēl kāds svarīgs motīvs, ko varētu nosaukt par jaunu cilvēku jūtu audzināšanu – tas skan skatītāju iemīļotajos Remarka „Trīs draugos” un „Triumfa arkā”, G. Janovska „Gredzenā uz tilta”. Viņš iestudē brīnišķīgi labsirdīgas izrādes bērniem un tikpat labdabīgas komēdijas – A. Menčela “Rudenīgais blūzs”, P. Kohouta “Mīlestības testaments”, B. Šova “Pigmalions”, kurās cilvēki nav ļauni, tikai smieklīgi.

Varis ir pārliecināts: „Māksla ir kā filtrs tajā vietā, kur upē ietek notekūdeņi. Māksla izlīdzsvaro tos ūdeņus: jo destilētā ūdenī dzīvības nav, bet piedraņķētā tā arī nav iespējama. Iesēt cilvēkā domas par labo, pavērst viņu uz labu – to mēs varam. Īstais ļaunums ar mākslu nav apkarojams, un tādam māksla arī nemaz nav vajadzīga. Māksla nav visspēcīga, tā attīra to, ko iespējams attīrīt. Māksla nekad nevarēs nolikt bomi priekšā īstai agresijai. Tā nu tas ir. Bet vienalga – jāmeklē apstiprinošais. Jo noliegt vienmēr ir vieglāk.”

Daudz laimes, Vari!

Atsauksmes

Šodien dzimšanas dienu svin aktieris

RIHARDS RUDĀKS

Sirsnīgi sveicam!

Kase

Kases darba laiks vasarā no plkst 12.00 līdz 18.00

No 1. septembra kase darbu atsāks ierastajā darba laikā:

Darba dienās 10.00 - 18.30

Sestdienās 10.00 - 13.00 un stundu pirms izrādes

Svētdienās stundu pirms izrādes

Biļetes, biļešu rezervācija un informācija:

 
6 4207335 kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.