“Valmiermuižas alus” atklāj kultūras kafejnīcu Valmieras drāmas teātrī

“Valmiermuižas alus” atklāj kultūras kafejnīcu Valmieras drāmas teātrī

Godinot senos amatus un meklējot jaunus laikmetīgā latviskuma attīstības ceļus, zīmols Valmiermuiža vērš plašumā piedāvājumu viesmīlības nozarē un izveidojis jaunu kultūras vietu Valmierā Valmiermuižas teātra kafejnīcu. Tās izveidē un interjera tapšanā ieguldīti 160 000 eiro.

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Ir liels prieks, ka pašmāju amatu alus brūvētāji Valmiermuižas alus darītava ienāk pilsētā ar svaigu, laikmetīgu piedāvājumu. Valmierai ir bagāta kultūras vēsture, kā arī senas ražošanas, tirgošanās un amatniecības tradīcijas. Valmiera lepojas ar uzņēmējiem, kas ciena un godā mūsu saknes, kā arī veido jaunas tradīcijas.” 

Arhitekts Austris Mailītis Valmiermuižas teātra kafejnīcas interjerā apvienojis laikmetīgu latviskumu un tradīciju spēku. Galvenais telpas elements ir garais saimes galds, kas darināts no vecajiem Mežaparka Dziesmu svētku estrādes dēļiem, bet spoguļu vietā sienas klāj ilgmūžīgas pulētas nerūsējošā tērauda plāksnes. Valmiermuižas teātra kafejnīcas mēbeles un dizaina elementus izgatavojuši Latvijas galdnieki un metālmākslinieki. 

“Valmieras teātrī ir ienākušas pārmaiņas un jaunas vēsmas. Teātra kafejnīca ir atdzimusi jaunā kvalitātē kā unikāla kultūrvieta un vide radošām izpausmēm,” stāsta Evita Ašeradena, Valmieras drāmas teātra valdes locekle.

Jaunatklātā Valmiermuižas teātra kafejnīca vienlaikus ir arī mākslas galerija, kurā var iepazīt un iegādāties mūsdienu latviešu mākslinieku darbus. Līdz 24. maijam galerijā ir apskatāma gleznotāja Rituma Ivanova izstāde “Baltā gaisma”. Tajā iekļauti Valmierā vēl nebijuši mākslas darbi – Ivanova baltie plastikas darbi no 2018. gada sērijas „Baltā gaisma” un gleznas no 2013. gada sērijas „Ilūziju simboli”, kas aplūko dzīves, nāves, gaismas un apziņas izpausmes tematiku, vēršot uzmanību uz iekšēju un jēgpilnu dzīves svinēšanu.

Jaunatklātajā kultūrtelpā plānots organizēt arī dažādus koncertus un kinoseansus. Taču ikdienā kafejnīca piedāvā aizraujošu Latvijas garšas ceļojumu Valmiermuižas šefpavāra Uģa Veita vadībā. Īpaša loma te atvēlēta desertiem un kūkām, ko no Latvijas dabas un zemes veltēm radījusi Valmiermuižas kūkmeistare Madara Puķe.

Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks: „Līdz ar maksimālās darbības jaudas sasniegšanu Valmiermuižas alus darītavā vēlamies augt tālāk un ieguldīt savas zināšanas un amatu prasmes, lai attīstītu alus baudīšanas kultūru Latvijā, tostarp tai atbilstošu viesmīlības piedāvājumu. Esam pagodināti par draugu – Valmieras drāmas teātra – uzaicinājumu piedalīties koncepta kafejnīcas veidošanā, kas atspoguļo mūsdienu latvisko domāšanu un dizainu. Vēlamies šeit pulcēt kultūras baudītājus un gardēžus no visas Latvijas, kā arī tuvākām un tālākām valstīm, lai rādītu laikmetīgo latviskumu visā tā daudzveidībā.”

Valmiermuižas teātra kafejnīca gaida viesus katru dienu no plkst. 12.00 līdz 23.00, izņemot pirmdienas. Informācija par kafejnīcas kultūras programmu un piedāvājumu gardēžiem pieejama: https://www.facebook.com/ValmiermuizasTeatraKafejnica/.

Atsauksmes

Kase

Teātra rekosntrukcijas periodā KASE uz nenoteitku laiku SLĒGTA

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.