Valmieras teātris rekonstrukcijas laikā regulāri viesosies Dailes teātrī

Valmieras teātris rekonstrukcijas laikā regulāri viesosies Dailes teātrī

Jau no septembra, sākoties teātra ēkas rekonstrukcijai, Valmieras teātris jauno sezonu aizvadīs, spēlējot arī uz citām skatuvēm – regulāri viesojoties Rīgā, Dailes teātrī un arī mūzikas namā Daile, kā arī dodoties viesizrādēs pa dažādām Latvijas pilsētām. Jau sākta biļešu tirdzniecība uz oktobra un novembra izrādēm gan Dailes teātrī, gan mūzikas namā Daile. Uz Rīgu dosies tās izrādes, kuras ir iespējams pielāgot konkrētai skatuvei, saglabājot izrādes kvalitāti un enerģiju. Tāpēc Rīgā būs skatāmas jau skatītāju atzinību guvušās lielās formas izrādes ar lieliskiem aktierdarbiem –  franču komēdija “Uz Akapulko, kundze!” un ģimenes drāma “Osedžas zeme”, kā arī jauno Valmieras aktieru un režisores Indras Rogas kopdarbs “MeklētājiDailes teātrī un “Lepnās kāzas” mūzikas namā Daile. Decembrī sekos drāmas “Ilgu tramvajs” un muzikālā iestudējuma bērniem “Smieklu sasaukšanās” viesizrādes.

20. un 21. septembrī mūzikas namā Daile Latvijā pirmo reizi iestudētā Bertolda Brehta luga “Lepnās kāzas” režisores Indras Rogas un Valmieras teātra aktieru kursa interpretācijā. Viencēliena luga, kuras darbība notiek kāzu laikā, kāda pāra laimīgākajai dienai izvēršoties par elli, ir absurdā humora un komiskā farsa paraugs. Tā dāsni dalās ar jaunības maksimālisma protestu pret šauri horizontālu domāšanu “ēst un gulēt”, atklājot šīs ne-domāšanas sekas un vēlēšanos izrauties no smacējošā sabiedrības modeļa.

4. un 11. oktobrī franču dramaturga Īva Žamiaka komēdija “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā. Galvenajās lomās Ieva Puķe un Tālivaldis Lasmanis. Stāsts ir par Natu, kas 20 gadus laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas.

24. oktobrī un 8. novembrī Valmieras teātra jaunā aktieru kursa izrāde – “Meklētāji”, režisore Indra Roga. Lugu īpaši Valmieras kursa aktieriem radījis dramaturgs Artūrs Dīcis. Pieci jaunieši Rīgas dzīvoklī meklē sevi – eksperimentējot, izaicinot sevi, izzinot savu seksualitāti un liberālās pasaules vērtību jūklī meklējot savējo – to īsto un vienīgo. Bet viņi nav vienīgie meklētāji – tādi ir arī tie, kas ieradušies no Libānas un citām zemēm. Šo tik atšķirīgo meklētāju sadursme rada katastrofu. Izaicinoša un traka izrāde, kura mēģina runāt šī brīža jauniešu valodā, lai caur lamām un maiguma alkām ietiektos laikmeta un cilvēka būtībā.

16. un 17. novembrī viena no Tenesija Viljamsa slavenākajām lugām “Ilgu tramvajs”, ko iestudējis Edmunds Freibergs. Trauslā un aizlauztā sapņotāja, netveramā Blānša, dzīvē zaudējusi visu, vēl cer atrast patvērumu pie savas māsas Stellas kā pie pēdējā glābiņa. Valmieras teātra iestudējumā Blānšas loma ir režisora Edmunda Freiberga veltījums vienai no savas paaudzes labākajām aktrisēm – Ievai Puķei

Viesizrādes Rīgā notiks līdz pat Valmieras teātra rekonstrukcijas beigām, 2022. gada nogalei.

Biļetes uz izrādēm mūzikas namā Daile ŠEIT.

Biļetes uz izrādēs Dailes teātrī ŠEIT.

Izrādes apmeklēt var tie skatītāji, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 vai pārslimojuši pēdējā pusgada laikā.

 

Atsauksmes

Kase

Teātra rekosntrukcijas periodā KASE uz nenoteitku laiku SLĒGTA

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.