Valmieras teātra 99. sezonas jauniestudējumi

Valmieras teātra 99. sezonas jauniestudējumi

Jaunajā sezonā plānotas 9 pirmizrādes, kuru vidū gan latviešu oriģināldramaturģijas darbi, gan klasika, bet to izvēle balstīta, meklējot plašākas iespējas talantu atklāsmei deviņiem jaunajiem Valmieras teātra aktieriem, kuri no šīs sezonas te uzsāk pilnvērtīgu darbu. 

Oktobrī un novembrī gaidāmas divas pirmizrādes – amerikāņu dramaturga Edvarda Olbija Pulicera prēmijas un Tonija balvas ieguvusī luga “Kam no Vulfa kundzes bail?” Ineses Mičules režijā, savukārt ar krievu dramaturģes Kerenas Klimovskas īpašu lugas versiju “Mans tēvs – Pīters Pens” Valmieras teātrī debitēs jaunais režisors Henrijs Arājs.

Sezonas turpinājumā gaidāms vecmeistara Vara Braslas apjomīgais iestudējums, dramaturga Alvja Lapiņa luga “Es neesmu klaviernieks”, kas ieskatīsies komponista Emīla Dārziņa dzīves un personības aizkulisēs. Antonio Buero Valjeho lugu “Liesmojošā tumsa” par neredzīgo skolas jauniešiem iestudēs režisors Toms Treinis kopā ar jaunajiem Valmieras teātra aktieriem, tās pirmizrāde paredzēta janvārī. Februāra vidū gaidāms režisores Māras Ķimeles iestudējums. Martā pirmizrāde notiks režisora Jāņa Znotiņa iestudējumam par skandalozajiem notikumiem pēc rokgrupas “Pērkona” koncerta Ogres estrādē 1985. gadā. Ar rakstnieka Andra Kalnozola bestselleru “Kalendārs mani sauc” strādās režisors Mārtiņš Eihe, tā pirmizrāde paredzēta aprīlī. Tāpat gaidāms vēl viens režisores Ineses Mičules iestudējums – amerikāņu dramaturga Jūdžina O’Nīla triloģija “Sēras piestāv Elektrai” – dēvēta par vienu no augstākajām klasiķa dramaturģijas virsotnēm, kas stāsta par kādas ģimenes kaislībām un savu traģisko notikumu dēļ līdzinās grieķu traģēdijai. Jūnijā gaidāmas divas pirmizrādes – Jūna Fosē “Vārds” Reiņa Suhanova režijā un režisores Indras Rogas Alekseja Arbuzova “Mans nabaga Marats” iestudējums sadarbībā ar jaunajiem aktieriem.

Atsauksmes

Kase

Teātra rekosntrukcijas periodā KASE uz nenoteitku laiku SLĒGTA

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.