Valmieras teātra 2019./2020. gada sezonas jauniestudējumi

Valmieras teātra 2019./2020. gada sezonas jauniestudējumi

Pēc K. Hamsuna stāsta “Viktorija” motīviem
VIKTORIJA”, LMT Mansarda zāle, pirmizrādes 7. un 8. septembrī.
Režisori Indra Roga, Mihails Gruzdovs
Izcilā norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna (1859-1952) jauniešu romāns “Viktorija” ir iedvesmojis un radījis ieganstu Valmieras teātra kursam izstāstīt un izspēlēt personiskus stāstus par savu pirmo mīlestības pārdzīvojumu, kļūstot par šī darba līdzautoriem un vienlaikus identificējoties ar romānā esošajiem tēliem.
Izrāde tiks spēlēta divos sastāvos, tāpēc skatītājiem būs iespēja redzēt divas pavisam atšķirīgas izrādes.

pēc F. Dostojevska romāna "Noziegums un sods" motīviem
“731. SOLIS”, LMT Mansarda zāle, pirmizrāde 20. septembrī.
Režisori Indra Roga, Mihails Gruzdovs
Vai ar simts labiem darbiem var izdzēst vienu slikto? Valmieras teātra kurss, par pamatu ņemot krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska romānu “Noziegums un sods”, sākot jau ar pirmo studiju gadu, pēta cilvēka dabu, iedziļinoties katra romānā esošā tēla sirdsapziņā. No Raskoļņikova mājas līdz nozieguma vietai ir 730. soļi. 731. solis ir pats izšķirošākais.

Inese Zandere
SMIEKLU SASAUKŠANĀS”, Lielā zāle, pirmizrāde 26. septembrī.
Režisore Inese Mičule
Piedzīvojumi spogulī un sapnī, apēstas konfektes, daudzstāvu nama kāpnes un Kreica kungs, Elzas gaidīšana, ejampanti, lecampanti, sedzampanti, redzampanti. Sarunas un prātošana – dziedot, lecot, spēlējot. Izrādes pamatā ir mūziķa Renāra Kaupera dziesmu cikls bērniem - “Sasauc smieklus izklīdušus” ar Latvijā iemīļotās dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes stāstiem. Kopdarbs, kurš izdzēš robežu starp bērnu un pieaugušo pasauli, kur lielo un mazo smiekli saplūst vienā veselumā, lai bērni var sajusties lielāki un nopietnāki, bet pieaugušajiem atļauts būt arī maziem. Piedalās rokgrupa „Kāposti ar desiņām”, kuras sastāvā Inese Pudža, Klinta Leja, Baiba Valante, Pauls Iklāvs, Uldis Sniķers, Mārtiņš Meiers, Ingus Kniploks, Renārs Kaupers vai Goran Gora.

Īvs Žamiaks
“UZ AKAPULKO, KUNDZE!”, Lielā zāle, pirmizrāde 18. oktobrī.
Režisors Edmunds Freibergs
Nata ir 20 gadus laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas. Kādreizējais Valmieras teātra aktieris un režisors Edmunds Freibergs lugu pirmo reizi iestudēja Nacionālajā teātrī 1989. gadā ar Astrīdu Kairišu un Uldi Dumpi galvenajās lomās, Valmieras teātra iestudējumā režisors galvenās lomas ir uzticējis aktieriem Ievai Puķei un Imantam Stradam.

Ernests Hemingvejs
“ARDIEVAS IEROČIEM”, Apaļā zāle, pirmizrāde 29. novembrī.
Režisors Varis Brasla
“Labāk būt zaudējušam, bet mīlējušam, nekā nekad nemīlējušam,” ir rakstījis Ernests Hemingvejs, viens no 20.gadsimta ievērojamākajiem amerikāņu rakstniekiem, un šī doma ir pamatā režisora Vara Braslas topošajam jauniestudējumam, kur skatītāji lielā lomā atkal varēs redzēt aktieri Rihardu Jakovelu, bet viņa partnere iestudējumā būs jaunā aktrise Elīna Hanzena. Amerikānis Frederiks Henrijs dienē itāļu armijā. Viņa labākais draugs, ķirurgs Rinaldi iepazīstina Frederiku ar savu izredzēto – māsu Ketrinu Bārkliju, kura iemīlas Frederikā. Starp abiem uzplaukst mīlestība. Zeme ir skaista, tāpat kā abu mīlētāju dzīve. Tomēr, kad ieroči ir nolikti, grūtības tikai sākas.

Henriks Ibsens
“SPOKI”, LMT Mansarda zāle, pirmizrāde 10. janvārī
Režisore Māra Ķimele
“Sastapties ar Ibsenu ir liels prieks. Viņš ģeniālā vienkāršībā risina sarežģītus, mūžīgi aktuālus jautājumus. Šis stāsts ir par sievieti un par problēmām viņas ģimenē, kuras radušās mirušā vīra izlaidīgā dzīvesveida dēļ. Alvinga kundze visiem spēkiem cenšas saglabāt ģimenes labo slavu. Vēlēšanās labi izskatīties sabiedrības acīs nonāk pretrunā ar patiesām jūtām. Luga uzdod mūžīgo jautājums – vai sabiedriskā prestiža dēļ ir vērts upurēt patiesību un mīlestību? Galvenajā, Alvinga kundzes lomā aktrise Elīna Vāne, kurai piemīt visi priekšnosacījumi, lai to nospēlētu teicami – spēcīgs temperaments, dziļums un iekšējais spēks, augsta profesionalitāte.” tā par izrādi režisore Māra Ķimele.

Regīna Ezera
“CILVĒKAM VAJAG SUNI”, Lielā zāle, pirmizrāde 7. februārī.
Režisors Jānis Znotiņš
Latviešu rakstniece Regīna Ezera savā stāstu grāmatā “Cilvēkam vajag suni” ir rakstījusi: “Arī suņa sirdij ir savs sāpju mērs, to kā glāzi var pieliet tikai līdz malām, jo pārējais jau līst pāri un garām.” Ar šo stāstu starpniecību, kas ir arī autores mīlestības piemineklis suņiem, režisors Jānis Znotiņš turpinās vairāku sezonu garumā veiksmīgi iesākto un nostabilizējušos bērnu un jauniešu izrāžu sēriju, mēģinot ieskatīties bērnu un pusaudžu sirdīs, viņu pieaugšanas sāpēs un priekos.

Pēc R. Dž. Vollera romāna “Medisonas apgabala tilti” motīviem
“TILTI”, Apaļā zāle, pirmizrāde 13. martā.
Režisors Georgijs Surkovs
Stāsts, kas tiek veidots pēc Roberta Džeimsa Vollera romāna “Medisonas apgabala tilti” ar aktieriem Daci Eversu un Tālivaldi Lasmani galvenajās lomās, notiek 20. gadsimta sešdesmitajos gados. Frančeska ir vientuļa mājsaimniece, kura dzīvo kopā ar vīru un abiem bērniem Aiovā. Roberts ir vientuļnieks, kurš ceļo apkārt un fotografē. Abu dzīves krustojas uz kāda no Medisonas apgabala tiltiem. Viņi pavada kopā vien četras dienas, bet ar to pilnīgi pietiek, lai atklātu kādu noslēpumu, kas abu dzīvēs izmaina visu.

Mārtins Makdona
“INIŠMORAS LEITNANTS”, LMT Mansards zāle, pirmizrāde 17. aprīlī.
Režisors Mārtiņš Eihe
Īru dramaturga Mārtina Makdonas (1970) melnā komēdija “Inišmoras leitnants” stāsta par fanātisku, bet ar jūtīgu dvēseli apveltītu Īru Nacionālās Atbrīvošanas armijas bijušo līderi, kurš atgriežas savās mājās Inišmoras salā un uzzina, ka viņa mīļotais kaķis, kurš 15 gadus ir bijis viņa vienīgais draugs, ir nevis saslimis, bet nogalināts. Brīdī, kad viņš notēmē ieroci pret savu tēvu, negaidīti atskan zvans pie durvīm. Lai gan lugā aprakstītajai situācijai pamatā ir 60.gadu beigās notikusī vissmagākā Ziemeļīrijas protesta akcija, kas izvērtās par asiņainu cīņu ar daudziem bojāgājušajiem un turpinājās turpmākos 30 gadus, režisors Mārtiņš Eihe stāstīs par šodienu, par Rietumeiropas terorisma ziedu laikiem.

Pēc franču filmas “La Femme de mon pote” motīviem
“MANA DRAUGA MEITENE”
Režisors Krišjānis Salmiņš
Aktieris Krišjānis Salmiņš par savu otro izrādi, kuru veidos pēc Bertranda Blīra franču komēdijas “La Femme de mon pote” motīviem: “Mans mērķis ir uztaisīt tā, ka pēc izrādes noskatīšanās skatītājam ir vēlēšanās iemīlēties. Stāsts ir par diviem nešķiramiem draugiem, pie kuriem uzrodas kāda sieviete, kurā viņi abi samīlas. Un tas traģiskākais, bet arī skaistākais ir tajā, ka neviens no viņiem negrib nodarīt pāri viens otram.”

Teātra skatītāji aicināti sekot līdzi informācijai, jo jauniestudējumu saraksts vēl nav pilnīgs. Sezonas izskaņa vēl ir atvērta un tās noslēgumā gaidāmi vēl jauni iestudējumi.

 

Atsauksmes

Kase

 

Darba dienās 10.00 - 18.30

Sestdienās 10.00 - 13.00 un stundu pirms izrādes

Svētdienās stundu pirms izrādes

Biļetes, biļešu rezervācija un informācija:

 
6 4207335 kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.