Starptautiskās dejas dienas ietvaros Rīgā un Valmierā norisināsies ASV dejas profesionāļu koncerti un meistarklases

Starptautiskās dejas dienas ietvaros Rīgā un Valmierā norisināsies ASV dejas profesionāļu koncerti un meistarklases

Dejas dienā Latvijā viesosies amerikāņu laikmetīgās dejas kompānija UCSB Dance Company no Kalifornijas Universitātes Santa Barbarā, kas savas Eiropas tūres ietveros skatītājus priecēs ar krāšņu laikmetīgās dejas piedāvājumu. No 29.aprīļa līdz 2. maijam dejas interesentiem būs iespēja gan skatīt dejas izrādi, gan piedalīties dejas kompānijas pārstāvju sniegtās meistarklasēs Rīgā un Valmierā.

UCSB Dejas kompānijas pārstāvji aicina ikvienu interesentu apmeklēt Eiropas tūres izrādi Full Circle, kas Latvijā norisināsies tikai divas reizes – 30. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” un 2. maijā plkst. 19.00 KURTUVĒ, Valmierā. Koncerta programmā iekļautas trīs jaunas kompozīcijas ar oriģinālmūziku, kā arī četras dejas kompozīcijas, kas jau guvušas publikas atsaucību iepriekš. Dejas izglītības programmas, kā arī kompānijas veidošanā piedalās tikai mākslinieces sievietes – horeogrāfes, komponistes, dejotājas, kostīmu un gaismu mākslinieces. Arī konkrētā koncerta Full Circle programmaizcels horeogrāfu-sieviešu pasaules skatījumu. Horeogrāfijas veidojušas tādas horeogrāfes kā Kristīna Makārtija (Christina McCarthy), Nensija Kolahana (Nancy Colahan), danah bella, Veslija Činga (Weslie Ching), Džanna  Beraita (Gianna Burright), Medisona Olandta (Madison Olandt) un Amanda Trana (Amanda Tran). Koncertuzveduma mākslinieciskā vadītāja ir Dilaila Mouzlija (Delila Moseley). Ieeja uz izrādēm ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties, vai uz Valmieras izrādi izņemot biļeti Valmieras kultūras centra kasē.

Meistarklases Rīgā paredzētas dejas profesionāļiem, un tās norisināsies 29. aprīlī LKA teātra mājā “Zirgu pasts”. Meistarklases vadīs horeogrāfe Džanna Beraita – plkst. 10.30 notiks laikmetīgās dejas tehnikas meistarklase, savukārt plkst. 12.00 – meistarklase dejas improvizācijā. Meistarklases Valmierā paredzētas iesācējiem, un tās norisināsies 1. maijā KURTUVĒ visas dienas garumā. Meistarklases norisināsies angļu valodā un ir bez ieejas maksas.

Pieteikties izrādēm un meistarklasēm var aizpildot veidlapu: https://ej.uz/ucsbdeja

UCSB Dejas kompānija ir profesionāla laikmetīgās dejas kompānija, kas atrodas Santa Barbaras Universitātes Teātra un dejas nodaļas paspārnē. Kompānija regulāri dodas pasaules tūrēs, šogad jau vienpadsmito reizi apmeklējot arī Eiropu un viesojoties Norvēģijā, Čehijā, Latvijā, Polijā un Itālijā.

Laikmetīgās dejas programma norisinās sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un Latvijas Kultūras akadēmiju, kā arī ir daļa no “DEJAS DIENA 2023” programmas.

Papildu infromācija par norisēm Valmierā:
Liene Jakobsone
Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes
Vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos
"Dinamiskā pilsēta" projekta vadītāja
Tālr.: (+371) 26279441
E-pasts: liene.jakobsone@valmierasnovads.lv

 
Papildu informācija par norisēm Rīgā:
Patrīcija Kolāte
Latvijas Kultūras akadēmijas
Jaunrades projektu koordinatore
Mob.tel. +371 28313879
E-pasts patricija.kolate@lka.edu.lv

Atsauksmes

Kase

TEĀTRA KASE šobrīd atrodas Krišjāņa Valdemāra 1 (ūdenstornī aiz Svētā Sīmaņa baznīcas)

DARBA LAIKS:

Pirmdien, Trešdien, Piektdien: 12:00 - 18:00,

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.