In Memoriam. Dzintra Klētniece /17.02.1946-14.12.2016/

Adventa laikā mūžības slieksnim pārkāpusi Dzintra Klētniece, kas 70.gadu sākumā strādāja Valmieras teātrī. Talantīga aktrise un ar apbrīnojami vitālo enerģiju apveltīts cilvēks.

Dzintra Klētniece jau studiju gados Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē pievērsa uzmanību ar daudzpusīgo talantu, ko apliecināja no 1970. gada atveidojot nozīmīgas, ar spēcīgu temperamentu apveltītas lomas Valmieras drāmas teātrī. Nozīmīgākās lomas bija karaliene Ģertrūde Šekspīra "Traģisks stāsts par Hamletu, Dānijas princi", Lovīsa H.Vuolijoki "Niskavuori saimnieces jaunība", Ludmila V.Zebas „Sevi meklējot” un loma V.Ventas „Teikuma vidū punktu neliek”.

Paralēli aktrises darbam Dzintra iestudēja arī divas dzejas izrādes – I.Bindes un A.Bergmaņa dzejas kompozīciju „Kamēr saule vēl nenoriet..” ar grupu „Menuets” un izrādi ar Aleksandra Čaka dzeju.

„Dzintra bija ārkārtīgi vitāla personība ar brīnišķīgu humora izjūtu. Drosmīga latviete un patriote – savu protestu pret tā laika pastāvošo iekārtu pauda dzejas izrādē „Kamēr saule vēl nenoriet..”, pēc kuras izrādīšanas publikai viens no aktieriem tika izsaukts uz nopratināšanu vietējā „čekas” kabinetā. Dzintrai patika arī bohēma, bet ar saturu, kas ietvēra sarunas ar kolēģiem, diskusijas par iestudējumiem un darbu kopumā,” tā par Dzintru Klētnieci stāsta viņas kolēģe, aktrise Lelde Kalēja.

1975.gadā Klētniece devās uz Liepājas teātri, bet deviņdesmito gadu sākumā kļuva par Daugavpils teātra režisori un aktrisi, vēlāk strādāja teātrī „Kabata”.

Atvadīšanās no mākslinieces 20.decembrī no 14.00 līdz 15.30 Rīgā, Krematorijas Lielajā zālē.

Visdziļākā līdzjūtība Dzintras Klētnieces ģimenei un draugiem, aktrisi mūžībā pavadot.

Valmieras drāmas teātra kolektīvs

Atsauksmes

Kase

Kases darba laiks vasarā no plkst 12.00 līdz 18.00

No 1. septembra kase darbu atsāks ierastajā darba laikā:

Darba dienās 10.00 - 18.30

Sestdienās 10.00 - 13.00 un stundu pirms izrādes

Svētdienās stundu pirms izrādes

Biļetes, biļešu rezervācija un informācija:

 
6 4207335 kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.