LKA studentu izrāde “731. solis” Sanktpēterburgā

LKA studentu izrāde “731. solis” Sanktpēterburgā

21. novembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studenti ar Valmieras drāmas teātrī iestudēto izrādi “731. solis” pēc Fjodora Dostojevska romāna “Noziegums un sods” motīviem viesosies Krievijas Valsts skatuves mākslas institūtā Sanktpēterburgā.

Izrāde “731. solis”, kuras režisori ir kursa vadītāji Indra Roga un Mihails Gruzdovs, tapusi rūpīgā izpētes procesā – jau no pirmā studiju gada LKA studenti pētījuši cilvēka dabu, iedziļinoties Dostojevska romāna katra tēla sirdsapziņā. 2019. gada 20. septembrī Valmieras drāmas teātra LMT Mansardā notika pirmizrāde, un šobrīd iestudējums “731. solis” skatāms teātra repertuārā. Savukārt š.g. 1. decembrī un 2020. gada 17. un 18. janvārī izrāde viesosies Rīgā, LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”. Viesizrāde Sanktpēterburgā ir nozīmīga ar to, ka šīs pilsētas apmeklējums šī gada pavasarī studentiem kalpoja par būtisku iedvesmas avotu izrādes tapšanā. Aprīlī studentiem bija iespēja iepazīt Fjodora Dostojevska Pēterburgu – doties uz rakstnieka muzeju – memoriālo dzīvokli, kā arī aktiera Iļjas Tiunova vadībā izstaigāt Pēterburgu pa romāna “Noziegums un sods” varoņu pēdām. Brauciens sniedza nenovērtējamu pieredzi un izpratni par romāna vēsturisko kontekstu, vidi un varoņu rīcības motivāciju.

Vai ar simts labiem darbiem var izdzēst vienu slikto? Vai ir pieļaujams kompromiss ar dvēseli komforta vārdā? No Raskoļņikova mājas līdz nozieguma vietai ir 730. soļi. 731. solis ir pats izšķirošākais. 

Novembrī Krievijas Valsts Skatuves mākslas institūta (KVSMI) profesora Venjamina Fiļštinska vadītā teātra režijas un aktiermeistarības studija svin 30 gadu jubileju. Šajā studijā savulaik desmit gadus kā pedagogs strādājis LKA asociētais profesors Mihails Gruzdovs. LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studentus ar KVSMI institūta prof. Venjamina Fiļštinska vadīto aktieru kursu jau otro mācību gadu saista cieša sadarbība un draudzība. Līdz šim organizēti divi pieredzes apmaiņas braucieni – 2018. oktobrī KSVMI studenti ar izrādi “Bābas” pēc A. Čehova stāstu motīviem viesojās LKA skatuves mākslas festivālā “Patriarha rudens”, kā arī pēc tam divas dienas piedalījās nodarbībās kopā ar LKA studentiem. Savukārt 2019. gada aprīlī LKA studenti apmeklēja Sanktpēterburgu, gan profesionāli pilnveidojoties nodarbībās pie KVSMI pasniedzējiem, gan papildinot savu kultūras pieredzi, gan arī strādājot pie topošās izrādes.

Paldies Latvijas Kultūras akadēmijai par finansiālo atbalstu viesizrādes norisei Sanktpēterburgā un Valmieras drāmas teātrim par izrādes tehnisko nodrošinājumu.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Freiberga
LKA Radošās darbības centra vadītāja
kristine.freiberga@lka.edu.lv | +371 29939915

Atsauksmes

Kase

 

KASES DARBA LAIKS NO 29. JŪNIJA LĪDZ 5. JŪLIJAM

 Pirmdien - Piektdien no plkst. 10:00 līdz 18:30

Sestdien, svētdien no plkst. 10:00 līdz 13:00

 

6 4207335

kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.