Izrāde “Rinda” no Valmieras vasaras teātra festivāla nonāk Valmieras teātra repertuārā

Izrāde “Rinda” no Valmieras vasaras teātra festivāla nonāk Valmieras teātra repertuārā

6. oktobrī koncertzālē “Valmiera” pirmizrādi telpās piedzīvos Toma Treiņa iestudējums “Rinda”, kam pirmā satikšanās ar skatītājiem notika Valmieras vasaras teātra festivāla laikā, tādējādi nonākot Valmieras teātra repertuārā.

“Rinda" ir izrāde par rindu fenomenu cilvēka dzīvē, kas ir neizbēgams, kaut paradoksāli absurds. Tā vai citādi, tiešā vai pārnestā nozīmē ļoti lielu daļu mūsu dzīves laika aizņem stāvēšana rindās. Rindā pēc desām, banāniem, aliņa pirms pulksten 22:00, labākas dzīves, pie Pētera vārtiem, pēc vakcīnas, ieročiem, lietotām drēbēm, bēgļu statusa, lētākas pārtikas, lai pirmie tiktu lidmašīnā vai pie iespējas savas atvases palaist dārziņā. Kas notiek rindā un kā tā maina mūsu apziņu, kad esi spiests stāvēt vienā rindā ar pilnīgiem svešiniekiem un visdažādāko uzskatu cilvēkiem? Vai rindā pavadītais laiks maina mūsu paradumus? Vai, gaidot uz to, ka kļūsim laimīgāki, sasniedzot to, kas rindas galā, mēs nezaudējam sev atvēlēto laiku un savas eksistences jēgu? Absurda nav pasaule, bet apstākļi, kādos mēs dzīvojam un kādus paši radām. Šis laiks to parāda uzskatāmi, un rindu kļūst arvien vairāk.

Režisors Toms Treinis: “Ideja radās pēc tam, kad sāku novērot ļoti garas rindas dažādās vietās: pie lielveikaliem, pasu nodaļā, pie ārsta kabineta. Šķita, ka šis rindas fenomens ir gana interesants, lai par to sāktu domāt un tā radās ideja, veidot izrādi par it kā ikdienišķu un diez gan bezjēdzīgu parādību mūsu dzīvēs. Grūtākais bija sākt meklēt jēgu tam laikam, kuru pavadām stāvot rindā. Sajūta bija tāda, ka vajadzētu saprast kā šo absurdo un kaitinošo parādību padarīt jēgpilnu un atpazīstamu skatītājam. Izrāde turpina savu dzīvi pēc festivāla un domāju, ka izrādes aktualitāte nezudīs, jo man ir sajūta, ka rindas kļūs tikai un vienīgi garākas un vērienīgākas.”

Radošajā komandā dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Treine, kustību konsultants Aigars Apinis.

Lomās: Eduards Johansons, Anna Nele Āboliņa, Meinards Liepiņš, Rihards Jakovels, Diāna Krista Stafecka, Januss Johansons, Inese Ramute, Ģirts Rāviņš, Ilze Pukinska.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.vdt.lv.

Foto: Lita Millere

Atsauksmes

Šodien dzimšanas dienu svin aktrise

DIĀNA KRISTA STAFECKA

Sirsnīgi sveicam!

Kase

TEĀTRA KASE šobrīd atrodas Krišjāņa Valdemāra 1 (ūdenstornī aiz Svētā Sīmaņa baznīcas)

Valmieras teātra KASES darba laiks:

Pirmdien, Trešdien, Piektdien 
12:00 - 18:00

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.