Grāmatas, ko izlasīt - iesaka režisors Varis Brasla

Grāmatas, ko izlasīt - iesaka režisors Varis Brasla

Mēdz gadīties tā, ka cilvēks satiek vienu grāmatu, tāpat kā satiek vienu cilvēku un dzīve pamainās. Ja man jānosauc piecas grāmatas, kas man ir nozīmīgas, tās ir:

Jānis Lejiņš “Zīmogs sarkanā vaskā” 

Man vienmēr ir interesanti lasīt vēsturiskus materiālus, taču Lejiņa grāmatā ir kas tāds, kas iedarbojas, tā, it kā viņš runātu par maniem tuviniekiem. Caur šo grāmatu es sāku apjaust, cik ļoti viss ir saistīts viens ar otru – notikums ar notikumu, kas ietekmē latviešu tautas veidošanos un raksturu. Lejiņš, manuprāt, to uzrakstījis perfekti. Ja man būtu pazīstams kāds miljardieris Holivudā, es noteikti taisītu kino ar vairākiem turpinājumiem.

Heli Lāksonena “Kad gos smei”

Man ļoti patīk novadi, dialekti, viss individuālais, nevis masveidīgums. Guntars Godiņš brīnišķīgi atdzejojis šo dsrbu, paturot arī dialektu. Vienkāršība šajā dzejā – zeme ir zeme, saule ir saule un žurka ir žurka, tā piešķir optimismu un ļauj salikt lietas pa vietām brīdī, kad galva pilna ar kaut kādām nenozīmīgām raizēm.

Jaroslavs Hašeks “Šveiks” 

“Šveiks” jau no jaunības man ir tuvs ar savu paradoksu, optimismu, ticību labajam un tēlainību. Šo iemeslu dēļ arī Valmieras teātrī iestudēju šo darbu.

Gunars Janovskis “Sōla”

Iepazīšanās ar Gunaru Janovski bija pagrieziens manā dzīvē. Viņš ir interesanta personība dzīvē un, jo īpaši, literatūrā. Padomju laikos, kad pār Latviju bija melns vāks un pie Rietumu literatūras varēja tikt tikai atsevišķi cilvēki, Janovskis man atvēra pasauli. Cik dramatiski un traģiski ir tas, ka liela mūsu tautas daļa, mūsu smadzenes un mūsu talanti ne savas vainas dēļ nav šeit, Latvijā.

Leons Briedis “Vilcene un atraitnis”  

Ļoti savdabīgs un talantīgs dzejnieks mani pārsteidza, prozā paužot savu dziļo jūtu pasauli pret aizgājušo sievu, savu dzīves draugu. Darbs ar ļoti pasakainiem un tēlainiem dabas aprakstiem, kas ļauj lasītājam izjust visas smaržas un garšas, tanī pat laikā nezaudējot dzīvu cilvēku, kas dzer šņabi un sit mušu. 

Šis saraksts noteikti varētu būt garāks, jo katra grāmata mums kaut ko sniedz, kaut ko atklāj un lielākā vai mazākā mērā mūs pamaina.

Varis Brasla

Atsauksmes

Šodien dzimšanas dienu svin režisors un scenogrāfs

REINIS SUHANOVS

Sirsnīgi sveicam!

Kase

 

KASE SLĒGTA

Darbojas kases informatīvais tālrunis otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

 

 

6 4207335

kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.