1. aprīlī sākas biļešu tirdzniecība uz maija un jūnija izrādēm

1. aprīlī sākas biļešu tirdzniecība uz maija un jūnija izrādēm

Ar 1. aprīli tiek uzsākta maija un jūnija repertuāra biļešu tirdzniecība. Maijā Valmieras teātrī gaidāmas divas pirmizrādes – režisora Pētera Krilova iestudējums "Stubenhocker: Velta Kalniņa istabā" un Džeka Londona romānam “Mārtins Īdens” Klāva Meļļa režijā.

Jaunās dramaturģes Annas Zvaigznes luga “Stubenhocker: Velta Kalniņa istabā” Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos 11. maijā. Stāsts risinās istabā ar teicamu dejas grīdu, kurā sadzīvo divas kundzes. Viena gatavojas deju stundām un ballēm. Šķiet, ka viņa tepat vien ir un nekur nav aizgājusi, bet tai pašā laikā liekas, ka viņas nav bijis vispār, jo viņa nepieder pie tiem, par kuriem runā, kurus citē, kurus iekļauj kultūras kanonā. Nu, kas, galu galā, ir tādas balles dejas?  Bet istabā dzīvo arī “Stubenhocker”. Šai sievietei deja ir viss. Tā ir sieviete, kuras vēriens, ar kādu īstenoti mākslinieciskie mērķi, kuras dzīves laikā pieredzētas vēsturiskās pārmaiņas un piemērošanās jaunai kārtībai, padara viņu par izcilu, unikālu paraugu mūsdienu cilvēkam. Radoša personība, kas ir dzīva pat pēc savas aiziešanas. Istabā top nebeidzams dzīvesstāsts - daudzbalsīga daudzu Stubenhocker’u saruna ar sevi un tiem cilvēkiem, kuriem viņa, kā pašai šķiet, veltījusi savu dzīvi, un arī ar tiem, kuros viņa patiešām ir dzīva. Izrāde ir par to, kā mēs atspoguļojamies sev un citiem, kā mēs turpināmies un pārtraucamies un kā vienā dzīvo daudzi un daudzajos – viens. Kas un kā veido mūsu identitāti, kur ir māksla, kur - darbs un dzīve, un kur - fikcija.

Savukārt 24. maijā LMT Mansardā pirmizrādes svētki gaidāmi romānam “Mārtins Īdens” Klāva Meļļa režijā. Vasara, jūra, jaunība, sapņi, mīlestība un vilšanās. Stāsta, kura dramaturģiju pēc Džeka Londona izcilā romāna veidojusi dramaturģe Justīne Kļava, centrā jaunu intelektuāļu un mākslinieku komūna - humanitāro zinātņu studente Rūta, topošais filozofs Artūrs, antropoloģe Anna, mūziķe Paula Daniela, biennāles kurators Emīls, dzejnieks Henrijs Elgars, fotogrāfe Florence un kāds nesen viņu vidū parādījies svešs puisis Mārtins Īdens, kurš nelokāmi cenšas piepildīt savu sapni par izglītību un iegūt literāta slavu, izmisīgi vēloties piederēt šai, viņaprāt, maģiski noslēpumainajai kompānijai... viņa sapņu piepildījumam. Romāns “Mārtins Īdens” pirmo reizi tika izdots 1909. gadā, un tas tiek uzskatīts par amerikāņu rakstnieka Džeka Londona (1876-1916) izcilāko darbu, viņa radošās biogrāfijas kopsavilkumu.

Plašāk ar repertuāru aicinām iepazīties ŠEIT.

Atsauksmes

Kase

Teātra rekosntrukcijas periodā KASE uz nenoteitku laiku SLĒGTA

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.