ZIKOVI

Maksims Gorkijs

ZIKOVI

Stāsts par nepieaugušiem bērniem 2 daļās

Režisors – Felikss Deičs

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Ieva Veita

Lomās: Tālivaldis Lasmanis, Elīna Vāne, Rihards Jakovels, Inese Ramute, Rūta Holendere, Imants Strads, Ivo Martinsons, Arnolds Osis, Oskars Morozovs

Pirmizrāde: 2016. gada 22. janvāris

Pēc 2013.gadā iestudētās Maksima Gorkija lugas “Vasa Žeļeznova” (“Dzimta”) režisors Felikss Deičs ir ķēries pie krievu dramaturga čehoviskākās, tomēr  teātros visretāk iestudētās lugas “Zikovi”. Luga tiek sarakstīta  1912. gadā - laikā, kad visa krievu sabiedrība sirgst ar dziļu depresiju. Visu notiekošo lugā trāpīgi noraksturo Tarakanovs: “Tas viss tāpēc, ka ir radies jēdzienu sajukums, un neviens skaidri nezina, kur viņa vieta.”

Pie Celovaņjevas un viņas meitas Pavlas ierodas sabiedrībā ievērojami un bagāti viesi – kokrūpnieks Antipa Zikovs, viņa māsa Sofja un dēls Mihails. Ierašanās nolūks ir Mihaila un Pavlas precības. Lai gan Mihails vienmēr ir piedzēries, raksta dzeju, strinkšķina uz ģitāras un, tēvaprāt, ir sabiedrībai nekam nederīgs cilvēks, Celovaņjeva par jauno svaini ir sajūsmā – Antipas dēls ir bagāts, turklāt, vienīgais Zikovu dzimtas mantinieks. Tomēr brīdī, kad pats vecais Antipa sāk mest acis uz Pavlu, laika gaitā samilzušais konflikts starp tēvu un dēlu uzņem sāpīgu pagriezienu, vienlaikus viens otram uzdodot un risinot cilvēka mūžseno jautājumu: “Kā būt vienkārši labam cilvēkam?”

Foto - Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Sagurums. Šī vārda variācijas kā vadmotīvs ik pa laikam izskan lugā. Nekādas ekspresijas pirmā cēliena laikā. Toties otrajā viss notiek. Kā vasarā - kad debesis lēni, lēni (Būs, nebūs?) velkas negaisam, un tad sākas... Kaislības un lielie jautājumi. Īsts krievu dramaturģijas klasikas iestudējums ar teātra prīmu Elīnu Vāni galvenajā (stiprās sievietes) lomā. Spožs košums izrādes mierpilnajā plūdumā - Ivo Martinsons.

Dao @ 2016-02-10

Kas īsti ir krietns, godīgs cilvēks? @VDT_LV Gorkija Zikovi dzīves līkločos kā efejas ap lapneni.

@Andris_Klepers @ 2016-01-27

"Zikovi" @VDT_LV -korekts iestudējums (Čehova "parafrāze"), ko vēl stiprāk varēja savircot ar absurdu. Labi aktieri, neveiksmīga telpa

@KalniArmands @ 2016-01-25

Izrāde "Zikovi" - viduvēja. Lugā skartā tematika īsti neuzrunāja, tajā ietvertās domas pasniegtas deklaratīvi, frāžaini. Valmieras yeātrī vispār šajā sezonā lielas problēmas ar repertuāru, jo iestudēšanai izvēlas manā skatījumā pilnīgi nepiemērotus darbus. Ar skumjām atceros laiku, kad teātrī lugas iestudēja O.Kroders, jo tad pat Šekspīra darbi bija iestudēti tā, ka skatījos tos ar lielu interesi.

silvija @ 2016-01-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.