Vizuāls kostīmu un skaņas uzvedums video formātā TĀLAVAS TAURĒTĀJS

Vizuāls kostīmu un skaņas uzvedums video formātā TĀLAVAS TAURĒTĀJS

Video gleznas – MAREUNROL’S

Video montāža – 8

Operatori – JĀNIS ŠĒNBERGS, EDGARS JAKOBSONS, MATĪSS SPAILE

Skaņa – SHIPSEA, GATIS ZAĶIS, TĪRKULTŪRA

Norises vieta - Valmieras koncertzāle, Vecpuišu parkā, L.Paegles iela 10 / karte /

Pašā pirmajā, 2016. gada festivālā tapusī modes skaņu poēma, ko veidoja modes mākslinieki MAREUNROL’S, mūziķis Shipsea un režisors Elmārs Seņkovs un kas notika senā bānīša depo, šogad apmeklētājiem tiks piedāvāta video formātā.

Uzvedumā fundaments un iedvesmas avots bija viens no patriotiskākajiem darbiem latviešu literatūrā – prozaiķa un dramaturga Rūdolfa Blaumaņa (1863– 1908) balāde Tālavas taurētājs (1902). Stāsts par taurētāju, kurš, nebaidīdamies nāves, brīdina savu tautu un tās vadoņus par briesmām – ienaidnieka karapūļiem, kas tuvojas. Viņa drosme, tumšā nakts stundā nezaudējot modrību sargtornī – egles galā, neļaujoties viltus kārdinājumiem un līdz pēdējam elpas vilcienam ignorējot visapkārt spindzošās bultas, izšķir tautas likteni vēstures dzirnās un viņu pašu uz mūžu piepulcē tās varoņiem.

MAREUNROL’S balādē iekodēto vērtību kodolu pārcēluši mūsdienās – laikā, kad pasaule atkal ir krasu pārmaiņu priekšā un aizvien vairāk aktualizējas jautājums par jaunu līderu trūkumu. Tālavas taurētājs ir himna drosmīgiem cilvēkiem. Vizuāla balāde par drosmi kā izšķirīgi būtisku pamatvērtību, iniciējot un īstenojot pārmaiņas. Par drosmi, kas ir pārdomāta un pamatota un kam nav nekāda sakara ar pārgalvību vai klaigājošu patriotismu. Par drosmi kā nācijas / valstu / pasaules nākotnē vērstu atbildību, kas veido kolektīvo zemapziņu un ir attīstības lokomotīve.

Tālavas taurētāja pirmizrāde notika Valmieras vēsturiskajā dzelzceļa depo. Skatītāji pirms izrādes tika sirreāli konfrontēti ar pagātni – padomju laika drazām, sadzīves un laika zīmju “atkritumiem”, kuri joprojām dzīvo daudzu zemapziņā un kurus nepieciešams izlobīt kā sīpola kārtas, lai ieraudzītu un apzinātos, jo tikai tā iespējams no tiem atbrīvoties un doties tālāk. Jaunā pasaulē, ar jaunu – savas pieredzes rūdītu “es”. Noslēgumā to simboliski iezīmēja gaismas ceļš, pa kuru līdz ar izrādes dalībniekiem tās norises telpu atstāja arī skatītāji. Neatgriežoties pagātnē.

UNA MEISTERE / ARTERRITORY.COM

Norises laiks: 7., 8., 9.augustā no plkst.11:00 - 22:00 

Bez maksas/ ievērojot drošības pasākumus par cilvēku plūsmu /

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Pagaidām komentāru nav

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.