VĀRDS

Juns Fose

VĀRDS

Ģimenes drāma 2 daļās

Režija un telpa – Reinis Suhanovs

Kostīmi – Līga Zepa

Gaisma – Oskars Pauliņš

Lomās: Ieva Estere Barkāne, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Salmiņš vai Tālivaldis Lasmanis, Krišjānis Strods, Elīna Vāne

Pirmizrāde: 2023. gada 20. janvāris

Viņa ir jauna sieviete, kura gaida bērnu un kopā ar savu draugu atgriežas viņas vecāku mājā, kur sarunāšanās vienam ar otru gandrīz vairs nenotiek, bet savstarpējās attiecības kļuvušas par rituālistiskiem un paredzamiem žestiem. Šajā ģimenē būt vienam ir nepanesami, bet būt kopā –  neizturami.

Luga “Vārds” ar savu smago klusumu un aprautajiem, dzejai līdzīgajiem dialogiem atgādina Beketa un Pintera darbus. Juns Fose atzīst, ka dažas līdzības ir: „Pinters sacīja, ka viņa lugas nav par komunikācijas trūkumu un nesarunāšanos, bet gan par pārāk intensīvu komunikāciju. Es varētu teikt to pašu – mani cilvēki sarunājas bez vārdiem. Jo viņi jau zina, kas tiks sacīts.”

Juns Fose (Jon Fosse, 1959) tiek dēvēts par norvēģu mūsdienu drāmas jauno Ibsenu. Viņš raksta arī romānus, dzeju un esejas, un ir viens no iestudētākajiem dramaturgiem pasaulē, viņa lugas ir tulkotas vairāk nekā četrdesmit valodās. Saņēmis neskaitāmas balvas un apbalvojumus, tostarp Skandināvijas Nacionālā teātra balvu (Scandinavian National Theatre Award, 2002), Mākslas Padomes Norvēģijas Goda balvu (The Arts Council Norway Honorary Prize, 2003) un Zviedrijas Akadēmijas Ziemeļvalstu balvu (Swedish Academy Nordic Prize, 2007), bet 2010. gadā tika apbalvots ar prestižāko teātra balvu pasaulē – Ibsena balvu (Ibsen Award).

 Foto Matīss Markovskis

 

Papildus informācija: Izrādē tiek izmantots stroboskops

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Novatoriska izrāde par mūsdienu realitāti. Izspelē viegli un saistoši. Interesanta scenogrāfija.

Jasmine33 @ 2023-02-08

Izrāde pagaidīs. Jo kafiju grūti norīt. Šis jūsu butikkafē ir bezkaunīgi dārgs. Bezkaunīgi!

Tenīsijs @ 2023-01-24
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.