VALOŅAS NAKTS

Ēriks Emanuēls Šmits

VALOŅAS NAKTS

Dona Žuana pēdējā mīlestība

Režisors – Rolands Atkočūns (Lietuva)

Scenogrāfs un video mākslinieks – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Gaismu mākslinieks – Oskars Prauliņš

Horeogrāfe – Inga Raudinga

Lomās: Imants Strads, Laura Atelsone, Eduards Johansons, Ance Kukule, Klinta Reinholde, Māra Mennika, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Uldis Sniķers, Elīna Vāne, Aigars Vilims

Pirmizrāde: 2019. gada 15. februāris

Sena leģenda vēsta, ka iedabūt Donu Žuanu laulības ostā ir gandrīz neiespējami. Ja nu vienīgi, kad lieliem soļiem tuvojas vecums, savaldzināt sievietes kļūst arvien grūtāk, un sirdī ielavās bailes no vientulības. Šī stāsta centrā, kas risinās 18.gadsimta vidū – Dona Žuana piecas mīļākās, kuras uzaicinātas uz pili Normandijas nekurienē. Ikviena no viņām cer, ka kaislīgais mīlnieks apprecēs tieši viņu. Dona Žuana rīcībā ir viena nakts. Vai senā leģenda zaudēs savu burvju varu?

Ar šo lugu franču valodā rakstošais beļģu rakstnieks Ēriks Emanuēls Šmits (1960) debitēja dramaturģijā 1991.gadā, un tā ir viņa pirmā 29 gadu vecumā sarakstītā luga.

Šo darbu Valmieras teātrī iestudē lietuviešu režisors Rolands Atkočūns, kurš daudziem skatītājiem jau pazīstams ar iestudējumiem Dailes teātrī.

 

Foto Mārtiņš Vilkārsis

Papildus informācija: Izrādē izmantota komponista Giedrius Puskunigis (Lietuva) mūzika

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde "Valoņas nakts" liek uzdot jautājumu: kas notiek ar Valmieras drāmas teātri, kāpēc nav izrāžu, uz kurām būtu vēlēšanās doties. Šajā sezonā pirmo reizi biju uz teātri un vīlos. Ja vēl izrādes pirmo cēlienu bija iespējams skatīties, tad otrais cēliens bija nebaudāms. Vienīgi aktrises I.Pukinskas tēlojumu varētu uzteikt, tas bija pārliecinošs. Režisors pilnīgi aplam Dona Žuāna lomai uzaicinājis Imantu Stradu, kurš šai lomai vispār nav piemērots, viņa atveidojumā Domns Žuāns ir patukls, ļoti nevīžīgs pusmūža gadugājuma vīrietis, kuru uzskatot, nav iespējams aizrauties un iemīlēties, pakļauties viņam neesošajam valdzinājumam. Elīna Vāne lomā eksaltētii neirastēniska, lomas tekstu pasniedz uzspēlēti kliedzošā balsī, nekas neliecina par loģisku domu gaitu plānā izstrādē un realizācijā nolūkā atriebties Donam Žuānam. Jaunās meitenes tēlotāja uzvedas pat slimīgi histēriski un kliedzoši, nekas neliecina par kādiem viņas pārdzīvojumiem par pārdzīvoto pavešanu un pamešanu. Žēl izniekotā laika.

silvija @ 2019-03-19
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.