TRIUMFA ARKA

Ērihs Marija Remarks

TRIUMFA ARKA

Drāma 2 cēlienos

Režisors – Varis Brasla

Komponists – Emīls Zilberts

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Lomās: Kārlis Freimanis, Mārtiņš Liepa, Elīna Vāne, Anna Putniņa, Januss Johansons, Tālivaldis Lasmanis, Marta Grigale, Vizma Kalme, Juris Laviņš, Kārlis Neimanis, Baiba Valante, Ieva Puķe vai Māra Mennika, Ģirts Rāviņš, Māris Bezmers

Pirmizrāde: 2013. gada 8. decembris

Otrais pasaules karš jau sācies, bet Parīze vēl nav okupēta. Ķirurgs Raviks zaudējis ne vien nacisma pārņemto dzimteni, bet arī iespēju likumīgi strādāt savā profesijā. Tāda pati bēgle Žoanna uz brīdi sniedz ilūziju par laimes iespējamību. Tomēr jūtām nav cerību pasaulē, kur valda karš, bailes un savtība.

Foto: Matīss Markovskis

 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

K.Freimani - paldies par tik lieliski atteloto Ravika maksligo smaidu, maaksliigo "buus jau labi, viss kaartiibaa" seju. Paldies!

Lelde @ 2014-07-25

Bijām gatavojušies, pat romānu pārlasījām, protams, daudz kas nav izrādē kā romānā...bet pieņēmām teātra variantu. Gribam uzteikt jauno aktieri K.Freimani, likās interesants.

Ramona @ 2014-07-25

Gribu izteikt savas domas: paldies teatrim, ka repertuara ir Remarks, jo ari iecienitako gramatu TV topa ir vairaki autora darbi...bet izjutas jau katram var but savas....

viesis @ 2014-07-25

Man nepatika, tik garlaicīgu izrādi, sen nebiju redzējis. Kaitināja, tas, ka ir pēc 10 min nodziest gaisma un aktieri pie tām pašām dekorācijām spiesti izlikties, ka ir jaunā vietā. Bez tam vai tad grūti tais glāzēs vismaz ūdeni (šnabja vietā), vai tēju (konjaks) ieliet, var pilnīgi justu ka to tukšo glāžu cirks traucē arī aktieriem. Likās lēts paņēmēns!

Skatītājs @ 2014-07-25

Ļoti patika. Liepa bija īsts Raviks, kaut gribētos redzēt arī Freimani.

viesis @ 2014-07-25

Mani uzrunāja aktrise Elīna Vāne- šoreiz pavisam sievišķīga,koķeta un kā vienmēr skaista. Paldies!

viesis @ 2014-07-25

Visu cieņu Valmieras Drāmas teātra mākslinieciskajam kolektīvam, bet es joprojām nespēju pārvarēt jokaino iekšējo sajūtu, ka es gāju pēc Remarka, bet dabūju... es pat nezinu, ko īsti. "Triumfa arka" ir par emocijām līdz kaulam, naidu, mīlestību, cinismu, bet te... Hmm... Varbūt vaina ir manī, bet man tomēr gribas, lai aktieri uz skatuves ir dzīvi, nevis stīvi. Un, ja dzer, tad dzer, nevis cilā tukšas glāzītes un, ja pīpē, tad pīpē, nevis to tikai iedomājas/pasaka... Izlepusi, ekh... Neesmu vīlusies. Bet arī sapratusi vēl neesmu - kas tas īsti bija, ko vakar skatījos... Diemžēl

Zelmas tante @ 2014-07-25

Varu pievienoties iepriekš teiktajam, ka par dikciju ir jādomā...bet šo izrādi Valmierā spēlējot Mazā zālē, tāpēc varbūt bija grūtāk piemēroties...Bet gribētu uzteikt jauno debitantu K.Freimani, tiešām likās interesants ! Varbūt bija par garu, bet izrāde atstāja pēcgaršu, kas liek domāt...

viesis @ 2014-07-25

Diemžēl fotogrāfijas par zrādi ir daiļrunīgākas par pašu izrādi :( Nezinu, vai aktierus mulsināja Rīgas publika un sveša skatuve, bet izrāde tiešām skumja ar to, ka nebaudāma. Tikai aiz cieņas pret aktieriem noskatījos visu izstiepto izrādi. Bet es turpināšu skatīties un mīlēt VDT !!! :D

un pat ne viesis @ 2014-07-25

Nebaudāma izrāde, M.Liepas dikcija- briesmīga.Aizgāju pēc pirmā cēliena.

elza @ 2014-07-25

Aizkavējos...diemžēl Krievu drāmā biļešu vairs...Kad brauksiet nākošreiz ?

Sigita @ 2014-07-25

Mīļš paldies! :)

Mantrausis @ 2014-07-25

19.02 Mārtiņš Liepa, 20.02 Kārlis Freimanis

VDT to Mantrausis @ 2014-07-25

Sveiciens Valmierai Jaunajā gadā! Vai ir iespējams uzzināt par Rīgas viesizrādēm – kurš Raviks kurā dienā? paldies...

Mantrausis @ 2014-07-25

Repertuāra sadaļā šobrīd pieejama informācija, kurā datumā kurš aktieris spēlēs.

VDT to Sigita @ 2014-07-25

Es vēlētos redzēt vēlreiz, bet vai nav iespējams dot informāciju par aktieriem, kā viņi mainās Ravika lomā ?!

Sigita @ 2014-07-25

Izcili!!! Noteikti aiziešu vēlreiz... Ļoti simpatizēja Marta Līne...iepriekš nebiju viņu nekur manījusi... Paldies!!!

viesis @ 2014-07-25

līdz šim nezināju K.Freimani, labs. patika aktieri (abas medmāsiņas ļoti kolorītas). skaista mūzika. tomēr pašā stāstā kaut kas nesaplūda kopā. beigas tik pēkšņas un palika nepabeigtības sajūta. bet tas tikai mans iespaids.

viesis @ 2014-07-25

Gribu pateikt paldies režisoram un visiem iesaistītajiem aktieriem par šo izrādi. Redzēju 10.decembrī, un šķiet, ka bijām liecinieki kādam ļoti trauslam notikumam uz skatuves dēļiem. Aktieri izdzīvoja savas lomas tik jūtīgi, ka mēs - zālē sēdošie no aizkustinājuma valdījām kamolus kaklā.Paldies jaunajam aktierim Kārlim Freimanim par to,ka atklāja man Ravika dvēseli. Daudz domāju pēc izrādes par šī cilvēka un savu dzīvi.

viesis @ 2014-07-25

Es varu teikt tikai par saviem iespaidiem, jā varbūt par dikciju aktieriem jādomā vairāk, bet izrāde bija emocionāli spēcīga, nekas nebija samākslots, bet varēja ļauties romāna plūdumam...Es pat gribētu pēc laika aiziet apskatīties vēlreiz ar citu galveno varoni.

viesis @ 2014-07-25

Apspiedu vēlmi aiziet pēc pirmā cēliena. Pēc otrā cēliena nožēloju, ka neaizgāju. Garlaicīgi un nekā. Vienīgais, kas uzjundīja emocijas- sašutums par M.Liepas dikciju - vai tiešām aktieriem nav kaut kādas runas nodarbības vai tml.??? Kaut gan, tagad laikam tas ir normāli - I.Strads tieši tāpat murmināja (tikai bārdā) Aprēķina laulībās.

viesis @ 2014-07-25

Piedodiet,bet garlaicīgi.

viesis @ 2014-07-25

Pirmoreiz vispār rakstu komentāru...bet šoreiz gribētu pateikties par Remarku, kuru līdz šim nezināju...tik emocionālu pārdzīvojumu teātrī reti var satikt. mana sajūsma izrādes veidotājiem!

Alise @ 2014-07-25

to viesis laba literatūra To gan nebūs rakstījis nobriedis cilvēks ar kaut nelielu dzīves un intelektuālo bagāžu...vai arī tā bagāžā ir ļotii plāna...

viesis @ 2014-07-25

Remarks ir laba literatūra pusaudžiem vidusskolas laikā,nobriedušiem cilvēkiem ar kaut nelielu dzīves un intelektuālo bagāžu atliek par to tikai lbdabīgi pasmaidīt.

viesis laba literatūra @ 2014-07-25

Beidzot laba literatūra...

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.