SATIKT

SATIKT

Kustības un skaņas izrāde

Autori – IevaKrish

Skaņas dramaturgs – Jēkabs Nīmanis

Radošā procesa vērotāja un nefolkloras tekstu autore – Sandija Santa

Izpildītāji – Dārta Drava, Ieva Gaurilčikaite-Sants, Krišjānis Sants, Ilze Amanda Zakrevska

Izpildproducentes – Anna Ulberte, Katrīna Smilga

Norises vieta: angārs Purva ielā 12A, Valmiera /karte/

Satikt – tā ir skaniski kustīga laiktelpa, kurā balss atrod balsi, kustība sastop kustību, cilvēks satiek cilvēku. Satikt pašam ar  sevi un satikt vienam  ar otru. Caur šķietamu konfliktu rast  atskaites punktu, kurā līdzvērtīgi pastāvēt, būt, rezonēt, vienlaikus  saglabājot arī savu individuālo balsi.

Izrādes Satikt dramaturģiskā materiāla pamatā ir lietuviešu sutartiņu dziedāšanas tradīcija. Tās  kompozicionālās struktūras šoreiz apskatītas kā komunikācijas modeļi. Sutartinēm raksturīga  sekundām bagāta skaņas vertikāle, poliritmika,  divu dažādu tekstu vai  melodiju paralēls skanējums, it kā vienlaikus skanētu divas atšķirīgas dziesmas.

Izrādes  radošās komandas interpretācijā sutartines kļūst par komunikācijas jeb savstarpēja dialoga praksi, kurā katra skaņa caur gandrīz spītīgu disonēšanu un turēšanos pie sava, spēj satikt ar otru, vienlaicīgi saglabājot cieņu un nepieciešamību pēc blakus esošā citādā.  Satikt, iespējams, ir mēģinājums  komunicēt caur disonanci.

Kā satikt ar tiem, kas domā citādi? Kā sadzirdēt to, kas skan citādi? Kā pieņemt, ka ne viss ir vienbalsība domā, skaņā, tekstā, ritmā?

Paldies etnomuzikologam Mārtiņam Boiko, kura grāmata “Lietuviešu sutartines un to Baltijas konteksti” bija neatsverams informācijas avots izrādes tapšanā, Horeogrāfu asociācijas programmai “Jumts”,  Zanei Šmitei, Daivai Vyčinienei par mūža darbu sutartiņu pētīšanā un grupai “Trys Keturiose”, māju “Vec-Ļūdiņi” saimniecei Kaijai Kalniņai par vietu radošajam procesam, Ērikam Eriksonam par iedvesmu.

Producē Valmieras vasaras teātra festivāls

Līdzproducē biedrība Tuvumi.

Papildus informācija: Vecuma ierobežojums 7+

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Pagaidām komentāru nav

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.