RAZPĻUJEVA SAPŅI

Pēc Aleksandra Suhovo-Kobiļina lugu “Tarelkina nāve” un “Krečinska kāzas” motīviem

RAZPĻUJEVA SAPŅI

Satīriska komēdija 2 daļās

Režisors un dramatizējuma autors – Viesturs Meikšāns

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Muzikālais noformējums – Viesturs Meikšāns

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Video – Gatis Priednieks-Melnacis

Lomās: Mārtiņš Meiers, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Māra Mennika, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Imants Strads, Ieva Džindža, Māra Vīgante, Arnolds Osis, Ivars Vanags

Pirmizrāde: 2016. gada 21. maijs

Razpļujevs ir kā krievu folkloras neaizskaramais pamuļķis – apgarots cilvēciņš bez noteiktas dzīvesvietas, kuru pēc ticējumiem nedrīkst sist, kaut gan viņš runā tīru patiesību. Razpļujevs kaislīgi mīl dzīvi, pasaule viņam ir kā skatuve, uz kuras nepastāv ne morāles, ne ētikas likumi – pasaule ir tik brīva, cik tā bija renesanses karnevālu laikos, kad pat karalis varēja saplūst ar tautu. Varas hierarhija tiek apgriezta kājām gaisā, pamuļķis kļūst par karali un karali var sist kā pēdējo muļķi. Tās ir neprāta dzīres, zaudējot robežas un bailes no svešā un nezināmā.

Izrāde nominēta 2015./2016.gada Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada scenogrāfs".  

 

Foto: Matīss Markovskis

Smēķē Izrādē smēķē

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Paldies par izrādi! Iespaidīga scenogrāfija, pārdomātas mizanscēnas, lielisks, saskaņots aktieru darbs un ir, par ko padomāt - par t.s. mazā cilvēka sapņiem, to sāpīgo saskaršanos ar realitāti un par cilvēka "pārvērtībām". Ir vērtīgi paskatīties uz sevi / sabiedrību no malas. Un vēl - par literatūru zinu diezgan daudz, bet varu atzīties - šādu autoru dzirdēju pirmoreiz, tagad ir iedvesma izlasīt ne tikai divas izrādē izmantotās lugas, bet arī trešo, kas vēl ietilpst triloģijā.

Lāsma @ 2016-10-30

Iestudējuma lielākā vērtība - Reiņa Suhanova vērienīgā scenogrāfija. Tandēmā ar aktieru (īpaši aktieru grupas) radītajām mizanscēnām radīts vizuāli efektīgs darbs. Protams, V.Meikšāna uzdotie "mazā cilvēka" jautājumi un darbība ir refleksijas rosinoši arī mūsdienās.

Dao @ 2016-07-14

RAZPĻUJEVA SAPŅI @VDT_LV prasa īpašu koncentrēšanos, apkopojot iespaidus, iespējams tik dažādas sapratnes. Vērtīgi!

Armands Kalniņš @ 2016-06-16

Noskatījāmies šo izrādi - pēc pirmā cēliena, kaut daļa publikas jau bija pametuši zāli, likās, ka kaut kas vēl būs, taču jau otrā cēliena sākumā gaidījām, kaut ātrāk šis "murgs" beigtos. Neskatoties uz šo režisora veidoto bezsaturisko mistēriju jāuzslavē aktieru veikums, īpaši Raspļujeva lomas atveidotājs. Secinājums - žēl bezjēdzīgi iztērētais laiks un zemē nomestā nauda.

Aivars @ 2016-06-13

Brīnišķīgs Mārtiņa M. aktierdarbs. Lielisks aktieris!!! Bravo! Neparasta scenogrāfija, paliekoša prātā. Interesantas mizanscēnas- makšķerēšana, daudzie vienādie cilvēki, beigu aina... Bet- kas tur skanēja ik pa laikam??? Un par ko tas viss bija :)))?

kena @ 2016-05-23
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.