RAUDUPIETE

Rūdolfs Blaumanis

RAUDUPIETE

Kaisles stāsts

Režisors – Elmārs Seņkovs

Dramatizējuma autore – Rasa Bugavičute

Scenogrāfs – Reinis Dzudzilo

Komponists – Goran Gora

Kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Lomās: Elīna Vāne, Mārtiņš Lūsis, Inga Apine, Rihards Rudāks, Krišs Briedis, Astra Baumane, Ruta Birgere, Ligita Dēvica, Lelde Kalēja, Vizma Kalme, Baiba Valante, Kārlis Artejevs, Matīss Brenneris, Elvis Čukurs, Ģirts Dubults, Artis Jančevskis, Kārlis Kļaviņš, Klāvs Kļaviņš, Tomass Tulinskis

Pirmizrāde: 2013. gada 7. februāris

Rūdolfs Blaumanis joprojām ir viena no visu laiku atpazīstamākajām latviešu personībām. Rūdolfa Blaumaņa darbus joprojām izrāda teātros. Par Rūdolfu Blaumani joprojām māca skolās. Kā savijas šie abi skatupunkti – teātrī izrādītais un skolās mācītais?

"Raudupiete" ir pirmais darbs latviešu literatūrā, kurā netiek noklusēta cilvēka iekšējās pasaules ļaunā puse. Varbūt patiesībā tas ir stāsts par to daļu, kas katrā no mums, kas cīnās pēc mīlestības un līdzcilvēka pleca tik akli, ka.. . Kaislei, noklusētai patiesībai un nepiepildītām alkām var būt graujošas sekas.

Izrāde nominēta balvai "Kilograms kultūras" (2013. gada 1.ceturksnis).

Izrāde saņēmusi 2012./2013.gada Latvijas teātru gada balvu 3 nominācijās - Gada aktrise (Elīna Vāne), Gada latviešu autora darba iestudējums un Gada scenogrāfs. 

Foto - Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Paldies Jums Valmierieši par brīnišķīgo izrādi un lielisko aktierspēli!!! Tik patiesī.. īsti... Jūs esat Malači! Tā tik turpināt!!!

viesis @ 2014-07-25

Izcili ! Prasme saliedēt veco ar jauno bez liekiem trikiem ...Vāne ir nominante šajā sezonā Nr.1, tur nav ko diskutēt ! Kas attiecas uz ,, kājās lekšanu " , tad to tiešām esam sākuši darīt pārāk bieži un nevajadzīgi...

viesis @ 2014-07-25

Neizprotu pārdabisko sajūsmu. Maz ciešami- izgudrotie dialogi; lēnās darbības, pauzes; Vānes dumjie smiekli sākumā; Matīsa "tēlotājs", kura kroplums izpaužas riņķojot ap galdu un lēkājot pa skapi?! Patika- scenogrāfija ar ideju; Vānes tēlojums beigās; Rudāks Mālnieka lomā; Marijas tēla piepildījums, arī tēlojums. Nebija slikti, bet ne jau lai kājās lektu...

viesis @ 2014-07-25

Tiešām satriecoši ! Par prologu īpašs paldies gan jaunajiem, gan teātra cienījamām dāmām, vienkārši un asprātīgi ievada notikumos...Un par Elīnu Vāni jāsaka, ka Valmierā ir izaugusi izcila aktrise !

viesis @ 2014-07-25

Jā, un Mārtiņ(Kārli) ...tā iznākšana sapnī, tas tiešām bija erotiski:)

Anita @ 2014-07-25

Lieliska izrāde! Izcils aktieru un jauno puišu sniegums. Vairākās vietās man pat bija kamols kaklā... Paldies, valmierieši, ka tā aizkustinājāt!

viesis @ 2014-07-25

Fantastiski! Paldies, valmierieši!

viesis @ 2014-07-25

Vienā vārdā-IZCILI! Tik filigrāna, ka patika viss, Elīna, super!Vislielākais paldies Režisoram un viņa grupai!

viesis @ 2014-07-25

Vakar biju. Ļoti patika jauno puišu prezentācija. Labs sākums nopietnai lugai. Raudupiete-super. Vispār izrāde aizrāva. Beigās-jaunais puisis lasīja nobeigumu.....man parāva asaras. Paldies par jauko vakaru.....

Anita @ 2014-07-25

Spēcīgi! Paldies visiem, kas šo zrādi radīja un rādīja, bet īpaši Matīsiņam (Krišs Briedis) un scenogrāfam!

viesis @ 2014-07-25

IZRĀDE - MILJONS! Jaunieši laiku pa laikam ļoti grib uz teātri! Un gaida citas - jauna izrādes!

viesis @ 2014-07-25

PALDIES! Elīna Vāne- izcila! Scenogrāfija izcila! Goran Goras mūzika fantastiska.Brīnišķīga senioru dāmu un jauniešu pavadījuma saspēle. Neatkārtojams baudījums prātam un garam . Lai dzīvo Blaumanis un Valmieras teātris!

viesis @ 2014-07-25

Paldies par izcilo izrādi, aktieri un skolēni iespaidīgi. Elīna Vāne pārliecināja un aizkustināja līdz galam, tiešam talantīga aktrise. Skolēni bija kas neparasts un ļoti patika, super.

viesis @ 2014-07-25

Apsveicu! Priecājos! Apbrīnoju! Lepojos! IZCILA "Raudupiete" ! Un PALDIES jums - VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRA ĻAUDIS - par fantastiski sirsnīgo un eleganto R. Blaumaņa festivāla noslēgumu vakar un mīlestības pilno TEĀTRA DIENU mums, VDT skatītājiem!

viesis @ 2014-07-25

Izrāde izcila! Paldies visiem, skolēnus ieskaitot...Tas bija svaigi un neparasti!

viesis @ 2014-07-25

Kāds sakars Raudupietei ar Daugavu? Nesapratu:). Kāds kaut ko te būs sajaucis. :) :)

viesis @ 2014-07-25

"DAUGAVA" jeb "Sērdieņu dziesma" - ...noņemta no repertuāra... LAIKAVECIS Mosties, celies, latvju tauta! Lai tu celtos, topi jauna! Ņem sev rokās jaunu spēku, Ņem sev mutē jaunu mēli, Ņem sev galvā jaunu garu, Ņem sev krūtis jaunu sirdi! Tava mūža latvju dvēsle Tad tik staros jaunu dienu! (Paceļas no Daugavas L ā č p l ē s i s.) LĀČPLĒSIS Es cīnījos un gāju mirt, Nu nāku laukā no nāves nirt, Ceļaties! Diezgan gaužaties, asaras lejat! Ceļaties, mostaties, cīniņā ejat! Par brīvi, par tautu, par cilvēci Mirt ejat atkal kā varoņi! Cēls mērķis, ar cēliem ieročiem, Par to vērts tapt par varoņiem, Ceļaties, ceļaties, ceļaties!

viesis @ 2014-07-25

Spēcīga izrāde. Satricina līdz sirds dziļumiem. Noskatījos pimizrādi. Pirms tam ilgi domāju, kā var Raudupieti uzlikt uz skatuves. Bet tādu belzienu pa smadzēnēm negaidīju. Fantastiska izrāde. Der gan jaunajiem, gan tiem kam to gadu vairāk. Aktierspēle fantastiska. Spēcīga režija. Valmieras teātris vienkārši sit pušu Rīgu. Urā beidzot..... Tā tik turpiniet, un zāles būs pilnas.

viesis @ 2014-07-25

Sapratu, ka tas apzināti, lai parādītu, kā skolā šādas prezentācijas tiek taisītas. Protams, bišķiņ parodija.

viesis @ 2014-07-25

Nē,neizpratu īsti līdz galam režisora ideju par skolas puišu lietderību.Kā arī skolas puišu dikcija bija vienkārši nabaudāma!

Inta @ 2014-07-25

Par visiem es tā neteiktu.

viesis @ 2014-07-25

Jā,Elīna pārliecināja.Skolnieki gan ne!

viesis @ 2014-07-25

Hmmm, biju vīlusies. No kaisles stāsta tur nebija ne vēsts. Tomēr par izrādi jādomā vēl pāris dienas pēc tam. Man tā iedarbojās vairāk uz prātu nekā jūtām. Režisora "triki" - izcili. Elīnas Vānes tēlojums - nevainojums. Un tomēr - skolēni nespēj iznest to emociju spēku, ko R.Rudāks pasaka ar vienu vārdu. Redzēt ir vērts, bet es no 5 zvaigznēm dotu 3.

Boa @ 2014-07-25

Paldies! Izrāde, kas tik vienkārši nelaiž tevi vaļā...kaut jau sen ir beigusies....

Dace @ 2014-07-25

Paldies.Skaista izrade.

Indra @ 2014-07-25

Loti skaista izrāde. Man ļoti patika veids, kā parādija Matīsiņa noslīkšanu. Feini tie puiši, kas sākumā to prezentāciju prezentēja.

edza fima @ 2014-07-25

Fantastiska izrāde. Sākot ar prezentāciju, kura bija viena no viss interesantākajām, ko esmu redzējusi, beidzot ar brīdi, kad priekškars aizvērās. Man īpaši patika jaunie Blaumaņi un vecās sievas, kā arī dekorācijas, kā arī Elīna Vāne, kura savā lomā bija izcila.

KS @ 2014-07-25

Izrāde bija fantastiska. Sākot ar ievada prezentāciju līdz izrādes pēdējām minutēm. Elīna Vāne bija izcila savā lomā. Tik emocionāli smagu lomu nav viegli nospēlēt,tāpēc cepuri nost. Izrādes laikā pat nobira pa asarai. Mūzika,aktieri,dekorācijas viss bija saskaņots līdz pēdējai vīlei. Ar lielu interesi noskatījos izrādi. Lieliskākā izrāde,ko esmu skatījusies. Liels paldies visiem aktieriem,režisoriem un visiem pārējiem,kas piedalījās izrādes tapšanā.

Marta Treimane @ 2014-07-25

Traki labi bija! Elīna Vāne lieliska! Raudāju... dziļi aizgāja... Paldies komandai, tiešām viens veselums - režija, scenogrāfija, kostīmi, mūzika. Cepuri nost jauno priekšā! Man atkal šķita, ka prezentācija bija tik līdzīga tai, ko mēs redzam skolā, kā kopija, tā neskaidrā runa vai steiga tik raksturīga mūsu jaunatnei, ja viss būtu lēni un labā dikcijā, tas vairs nebūtu tas. Vēlreiz paldies, februārī iešu vēlreiz.

skates skatītāja @ 2014-07-25

Beidzot varu teikt, ka arī Valmieras teātrī ir ĻOTI, ĻOTI labi izveidota izrāde. Īpaši uzsvēršu Elīnas Vānes tēlojumu, nemaz nespēju iztēloties nevienu citu aktrisi, kura tik labi nospēlētu Raudupietes lomu. Ziedi režisoram un Elīnai, super!

viesis @ 2014-07-25

Fantastisks Elīnas Vānes tēlojums, kā arī izrāde kopumā.

viesis @ 2014-07-25

Nezinu, cik ilgs laiks pagājis kopš pirmajiem izrādes mēģinājumiem, bet tas ir tik fantastiski, kā Elīna Vāne spēj iejusties savā lomā. Man pat skudriņas pārskrēja pāri mugurai. Kad ieraudzīju jauniešu prezentāciju, šķita, ka būs gara, garlaicīga muldēšana, bet viņiem bija sava pieeja. Ar humoru. Mums jābūt lepniem, ka mums ir (nevis bija!) Rūdolfs Blaumanis! Paldies Jums par Jūsu darbu. Šī izrāde ir labākā, ko esmu jebkad redzējusi.

Sniega šķūrētājs @ 2014-07-25

Interesanti uzbūvēta izrāde.Sižets smags,( varbūt Raudupieti un Matīsiņu no nepiepildītas mīlas varēja glābt banāls vibrators ,varbūt.....Labi situāciju raksturota ar vecajām vārnām un mūžam zaļo jaunību. Biju domājis ,ka būs gaudu gabals, bet ir vērts skatīties un pārdzīvot, Nu nezin kā būs ,ja dzīs skolu jaunatni obligāti-brīvprātīgi, kāda būs zālē atmosfēra.Teātra mīļi ,ejiet droši ,ir vērts

andža @ 2014-07-25

Cepuri nost mūsu jauno priekšā! Nekad nedomāju, ka Raudupieti var parādīt arī šādi- tik mūsdienīgi, tik... aizraujoši! Paldies visiem lielskās izrādes veidotājiem!

viesis @ 2014-07-25

Krāšņa izrāde! Iesaku noskatīties visiem, Elīna Vāne un Inga Siliņa lieliskas. Esmu sajūsmā!!!!!!

viesis @ 2014-07-25

Spēcīga izrāde! Ārkārtīgi spēcīga! Paldies režisoram ar radošo komandu, un visiem ansamblim, kas veido šo satriecoši spēcīgi saviļņojošo izrādi! Paldies!

Oskars @ 2014-07-25

.... brr....ārkārtīgi spēcīgi...biju skates izrādē!!! Malači! Ehhh ku žēl Elīnas Vānes, bet tā tik ir loma. Uzbūvēta tā, ka iekšas rauj ārā. Gudra, inteliģenta, spēcīga izrāde it visā. Noskaņa perfekta. P.s. skolēniem ieteikums - runāt lēnāk, lai var saprast, ko saka. Bet arī tas, jāsaka, īpaši nekaitināja. Paldies E. Seņkovam. Nāc uz VDT strādāt! :)

viesis @ 2014-07-25

Nu nē! Visaizraujošākais noteikti būs strinkšķinātāja G.G.pienesums!

viesis @ 2014-07-25

Nevaru sagaidīt šo izrādi! Elmār noteikti būs sagatavoji kaut ko elpu aizraujošu.

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.