PROVINCES ANEKDOTES

Aleksandrs Vampilovs

PROVINCES ANEKDOTES

Divas komēdijas bez nostalģijas pēc pagājušā

Režisors – Mārtiņš Eihe

Scenogrāfe – Evija Pintāne

Kostīmu māksliniece – Sintija Jēkabsone

Lomās: Inga Apine, Aigars Apinis, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa, Rihards Rudāks, Kārlis Neimanis

Pirmizrāde: 2014. gada 18. maijs

Divus krievu dramaturga Aleksandra Vampilova sarakstītos viencēlienus „Gadījums ar metranpāžu” un „Divdesmit minūtes ar eņģeli” apvieno vide – provinces viesnīca, kur var notikt neticamas lietas, jo šeit valda savi likumi un tikumi. Kāds nejauša pārpratuma dēļ gandrīz dabū sirdstrieku, cits, izliecies pa logu un izkliedzis savu vajadzību pēc simt rubļiem, tos negaidīti arī saņem.

Izrāde nominēta 2013./2014.gada Latvijas teātru gada balvai "Spēlmaņu nakts" kategorijā "Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks" (Evija Pintāne par scenogrāfiju).

Foto - Matīss Markovskis 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde ar slāpētu smeldzi par to, ka sienas ir dzirdīgas, bet mēs - ne.

Bārbala Simsone @ 2014-12-03

Nekļuva skaidrs režisora nolūks. Ja pasmieties par "tiem" laikiem, tad jāteic - gulošo vai kritušo nesit. Ja mājiens, ka, par spīti visām pārmaiņām, tādas anekdotes var notikt arī šodien, būtu interesant. Pirmajā anekdotē komisko ar traģikomisko lieliski sapludina R.Rudāks, arī J.Johansons un I.Siliņa labi izjūt stilu. Otrā anekdote "izbrauc" ar ākstībām un galu galā vispār izčākst. Varbūt apmainīt tās vietām, tad izskaņa būtu krietni spēcīgāka?!

viesisķovārnis @ 2014-07-25

Pasmējos. Aizbraucu mājās, paēdu, pačurāju. Un aizmirsu par ko bija izrāde. Remdena remdena. Vai tad režisors nevar ko uzbliezt tādu -TĀDUka aizmirst pačurāt, paēst un aizmirst, ka mājās ģimene gaida.

ks @ 2014-07-25

Ja iestudējis būtu amatierkolektīvs- ok. Bet profesionālam teātrim- nebija jaudas, tēli dažiem neizstrādāti. Kāda jēga bija momentiem, kad jāskatā un puišiem apenēs- nesapratu....

Aktrīze @ 2014-07-25

man ir iemesls domāt, ka teātrī nevalda demokrātija, jeb arī - vārda brīvība. Pagaidām neteikšu kāpēc. paskatīšos.

maks @ 2014-07-25

It kā vienkāršas anekdotes parāda cilvēciskos PSRS sabrukuma iemeslus: bailes no priekšniekiem un kundzība pret padotajiem, neticība tam, ka kāds var būt nesavtīgs. 2.anekdote - spilgtāka. Pārliecinošs stils. Priecē aktieri - Apinis, Siliņa, arvien vairāk - Jakovels, šķiet, "Basketbols" viņu atraisījis

Armands @ 2014-07-25

Paldies! Priecājos par Valmieras teātra aktieriem - šoreiz īpaši R.Rudāku, A.Apini un R.Jakovelu. Un izrādē redzētā sabiedrība, tās tipi tepat apkārt vien ir. Tāpēc it kā komēdija, kuras laikā (vai pēc tās) var pafilozofēt arī par nopietnām tēmām.

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.