PAZUDUŠAIS DĒLS

Rūdolfs Blaumanis

PAZUDUŠAIS DĒLS

Drāma 2 cēlienos

Režija – Reinis Suhanovs

Telpa – Andris Eglītis

Kostīmi – Anna Heinrihsone

Gaisma – Mareks Lužinskis

Mūzika – Kristaps Pētersons, Jēkabs Nīmanis

Lomās: Tālivaldis Lasmanis, Rihards Jakovels, Mārtiņš Meiers, Rihards Rudāks, Imants Strads, Dace Everss, Elīna Hanzena, Ieva Puķe, Alise Danovska vai Anna Nele Āboliņa vai Klinta Reinholde, Pauls Iklāvs, Toms Veličko vai Oskars Vīksne

Pirmizrāde: 2017. gada 3. marts

Rūdolfs Blaumanis ir pārliecināts, ka katrā cilvēkā ir ielikta sākotne gan labajam, gan ļaunajam. Ja laikus netiek nomākts ļaunais un kopts labais, tad vēlāk ar prāta spēku vien raksturs sevi vairs nespēj lauzt. Mēs esam atkarīgi no citu cilvēku izvēlēm. Vai Krustiņam kāds ir jautājis, kāda būtu viņa izvēle? 

Režisors Reinis Suhanovs: "Stāsts ir par galēju vientulību, kuru izraisa nesaprašanās un neieklausīšanās otrā cilvēkā. Krustiņam ir ārprātīgi grūti izdzīvot savu vecāku Roplaiņu pasaulē, kurā viņam nemitīgi norāda, ka viņš “dzīvo nepareizi”. Kā jaunam cilvēkam atrast vietu pasaulē, kurā ir tik daudz citu radītu dīvainu un apšaubāmu noteikumu? Bieži vien, domājot par sevi, savām problēmām, neesam spējīgi redzēt sev blakus cilvēku, kurš iet bojā. Vai arī pamanām, kad jau ir par vēlu.”

 

Izrādē izmantoti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma materiāli. 

Izrāde saņēmusi 2016./2017.gada Latvijas teātru gada balvu 3 kategorijās: "Gada aktieris" (Rihards Jakovels), "Gada jaunie skatuves mākslinieki" (Alise Danovska) un "Gada muzikālās partitūras autors".

Izrāde iekļauta "Baltijas Drāmas forums 2017" programmā. 

Izrāde iekļauta "Latvijas skolas soma" programmā.

 

Foto Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Man ir un vienmēr būs viedoklis par Blaumani. Bet @VDT_LV to izdarīja tik skaisti, ka esmu nedaudz iemīlējusies. “Pazudušais dēls.” Paldies.

Eva Braun @pepija @ 2017-11-07

PAZUDUŠAIS DĒLS @VDT_LV - vispārcilvēciska un nacionālā rakstura traģēdija: noklusētais rada bezizeju, kaut citas iespējas ir bijušas. Tik trāpīga, niansēta par aplamiem lēmumiem un pareizo risinājumu uzspiešanu. Fināla skats satriec - mazā, vientuļā, tukšā lauku sēta.

Armands Kalniņš @KalniArmands @ 2017-06-15

"Pazudušais dēls" @VDT_LV aktualizēts cilvēka nolemtības ceļš mūsdienīgā režijas formā. Paldies aktieriem!

Annasofija @Anna_thars @ 2017-06-12

Tik dzīvs Blaumanis. Viss elpo, arī burtiski, tumsā. Tik skaidras attiecības. Tik nenovēršamas.

Henrieta Verhoustinska @HenrietaVerho @ 2017-06-12

Biju gaidījis ko citu. Patika scenogrāfijas daudzpusīgā nozīme, taču tā neīstenojās. Viss tik tika haotiski izmētāts... neskatoties uz to Blaumanis bija jūtams, viņa domas vēl joprojām ir aktuālas. Iepriecināja sēdvietas un aktieri, kas atradās starp auditoriju. Kopumā esmu vīlies par izrādi.

Ričards_Edijs @ 2017-05-29

Paldies! No sava dēla Kristofera dzirdēju frāzi: labākā izrāde, kādu esmu redzējis (un redzējis nav maz).

Sintija Rungule @ 2017-04-13

Iesaku noskatīties! Vērtīga izrāde! Stilīga scenogrāfija! Brīnišķīgi aktieri!

Ieva Vētra @ 2017-04-13

Juglas skolēni un skolotāji skatījās izrādi 6.aprīlī, un gandarīti ir visi - PALDIES, Valmieras aktieri par tik mūsdienīgu un emocionāli spēcīgu Blaumaņa lugas interpretāciju!

Aija Melle @ 2017-04-13

Paldies teātrim par profesionāli dziļo un rotaļīgo, bet emocionāli spēcīgo aktierspēli un būtisku problēmu aktualizēšanu, atgādinot, cik svarīgi citam citu saudzēt un cienīt, būt patiesiem, spēt piedot un patiesi mīlēt. Paldies kolēģiem un vidusskolēniem par šo dienu!

Daiga Celmiņa, Teikas vidusskolas skolotāja @ 2017-04-13

Ļoti patika izrāde!

Dzintra Āboliņa @ 2017-04-13

Iesaku! Ir vērts! Mūsdienīgi! Saprotami un pavisam tuvu ar lieliskajiem aktieriem! Apbrīnojami, kā Blaumanis "runā" par mūsdienu problēmām! Spilgti!

Jolanta Berkolte @ 2017-04-13

Mūžīgās problēmas un vērtības tās pašas - jau gadsimtiem senas, bet šodien vēl aizvien aktuālas. Aina, kurā prātā jukusī Aža (Ieva Puķe) " cienā" savu mirušo dēlu Reini ar tēju - asaras nav kontrolējamas, pēdējās desmit minūtes - kamols kaklā... Klasika kopā ar mūsdienu izteiksmes līdzekļiem - mmmmm, cik garšīgi. Paldies, Valmieras drāmas teātris, ka devāt iespēju piedzīvot un pārdzīvot

Inese Rasa @ 2017-03-06
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.