NELABIE. PĒC DOSTOJEVSKA

Justīne Kļava

NELABIE. PĒC DOSTOJEVSKA

Cīņa par taisnību 3 daļās

Režija – Elmārs Seņkovs

Telpa un gaisma – Oskars Pauliņš

Kostīmi – Ilze Vītoliņa

Kustības – Linda Mīļā

Mūzika – Edgars Mākens

Lomās: Aksels Aizkalns, Anna Nele Āboliņa, Ieva Estere Barkāne, Artis Jančevskis, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods, Elīna Vāne, Kārlis Dzintars Zahovskis

Pirmizrāde: 2022. gada 16. septembris

Nikolajs, Darja, Pēteris, Ivans, Elizabete un Aleksejs ir divdesmitgadnieki, kuri karstās vasaras dienas aizvada radošā nometnē, bet naktis - notriecot vecāku naudu vīnā, lai līdz rīta gaismai diskutētu par vienlīdzību, ideālo valsts iekārtu, mazāk aizsargāto sabiedrības grupu tiesībām un savas paaudzes pienākumu padarīt pasauli par labāku vietu, kur dzīvot. Viss mainās, kad jaunieši nolemj pāriet no vārdiem pie darbiem, bet spēcīgāki par viņu politiskajiem pretiniekiem izrādās katra paša iekšējie dēmoni.

Izrādes "Nelabie. Pēc Dostojevska" dramaturģiskais materiāls tapis, iedvesmojoties no pasaules literatūras klasiķa Fjodora Dostojevska 1872. gadā izdotā romāna "Velni".

16+

Izrāde nominēta 2022./2023. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 7 nominācijās: 

▪️ Gada mazās formas izrādes
▪️ Gada režisors - Elmārs Seņkovs
▪️ Gada aktrise otrā plāna lomā - Anna Nele Āboliņa par Marijas Ļebjadkinas lomu
▪️ Gada jaunais skatuves mākslinieks - Ieva Estere Barkāne par Darjas Šatovas lomu
▪️ Gada jaunais skatuves mākslinieks - Sandis Runge par Pētera Verhovenska lomu
▪️ Gada scenogrāfs - Oskars Pauliņš
▪️ Gada horeogrāfs vai kustību mākslinieks - Linda Mīļā

Foto Matīss Markovskis 

 

Papildus informācija: Izrādē tiek lietots stroboskops!

Smēķē Izrādē smēķē

Publikācijas

Tuvākās izrādes

ot. 17.10 18:30 Apaļā zāle NELABIE. PĒC DOSTOJEVSKA 3 st. 55 min.
EUR 24
Pirkt biļeti
tr. 01.11 18:30 Apaļā zāle NELABIE. PĒC DOSTOJEVSKA 3 st. 55 min.
EUR 24
Pirkt biļeti
sv. 12.11 18:30 Apaļā zāle NELABIE. PĒC DOSTOJEVSKA 3 st. 55 min.
EUR 24
Pirkt biļeti

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Vispaliekošākās izrādes ir tās, kuras liek gribēt dzīvot un domāt. Pagājusi nedēļa, bet “Nelabie. Pēc Dostojevska” šķiet klātesoši. Paldies par tik aktuālo, vajadzīgo, simbolisko un vizuālo teātra pieredzi. Ieklausījos katrā vārdā un skaņā. Un tā kumode...

Ulrika Māliņa @ 2023-02-20

Ķeriet biļetes uz “Nelabie. Pēc Dostojevska”. Tur pa aknām bliež pilnīgi viss - VDT būvlaukums, točas ārā, aplis, jaunie aktieri, psihas domas, izvēles un pārliecinoši nobeigumi.

Austra @ 2023-02-20

Paldies par neaizmirstamo pieredzi vakar kopā ar Nelabajiem.

Inese Pizika @ 2023-02-06

Iekšā turpina vibrēt vakardienas “Nelabie. Pēc Dostojevska.” Tā eksistēšana viņpus laba un ļauna saved kopā visu veidu abstrakto ideju fanātiķus, arī tos, kas pēc Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu nenostājas nevienā pusē. Beigās plūst asiņu upe.

Mārtiņš Kaprāns @ 2023-02-06

“Nelabie. Pēc Dostojevska” līdz kaulam patiess un šķebinoši reāls mūsdienu sabiedrības atspoguļojums. Neļaujiet izrādes garumam (4h) jūs nobiedēt, jo vismaz trīs no tām pavadīju iekrampējies krēslā, uzmanībā vērojot visu notiekošo. Izcili.

Juris Jurjāns @ 2023-02-06

Sen nebija redzēts kaut kas tik jaudīgs! Kaut kas tāds, kas izraisa tik dažādas un pretrunīgas emocijas, naidu, žēlumu, atbalstu, pretīgumu, nelabumu. Izrāde, kuru bieži gribējās apstādināt, lai redzēto drusku apdomātu, bet tā dinamiski turpinās, liekot virsū arvien jaunus slāņus. Tā pamatīgi paķidā vērtības un testē tās iepretī saldai demagoģijai. Izrāde, kuras bagāža ir tik liela, ka pietiks ilgam laikam, lai to apstrādātu. Noteikti iesaku, īpaši pusaudžu vecākiem!

IT @ 2023-01-28

Nenoliedzami Fjodors Dostojevskis(1821-1881), tiek uzskatīts par vienu no pasaules izcilākajiem rakstniekiem un visrietumnieciskākais,tā laika krievu literatūras pārstāvis.Ne parasts romāns,bet detektīvromāns "Velni",latviešu izdevumā, tomēr būtiski atsķiras no krievu valodā izdotā.Iesaku noteikti izlasīt,lai labāk izprastu to elli,cīņu par taisnību. Vārda tiešā nozīmē cīņa arī laikā un telpā,jo izrāde notiek apaļajā zālē,kas arī asociējas ar cīņas arēnu.Cīņa uz iznīcības robežas,ne progresējošu pilnveidošanos,tāpēc arī tik trāpīgs romāna nosaukums"Velni" un izrādes nosaukums "Nelabie.Pēc Dostojevska".  Emocionāli ļoti spēcīga izrāde,psiholoģisks trilleris,kurā visi tēli cīnās ar visiem iespējamiem līdzekļiem,tik jautājums,cik humāni un cik atļauti vai neatļauti. Manas personiskās dvēseles stīgas ļooti aizskāra Marijas tēls,Annas Neles Āboliņas izpildījumā.Un te varētu apkārtējie aizdomāties,KĀ JŪTAS invalīds,ar redzamiem kustību traucējumiem ,ar visām tās izrietošajām sekām.Cik baisi reizēm izrīkojas apkārtējie,paši neapzinoties,KĀDU ĻAUNUMU viņi nodara.Cik samaitātai ir jābūt domāšanai,lai ko tādu izdarītu... Izrāde,ar ļooti spēcīgu smeldzi,kas liek domāt. Izcila režija,tērpi,aksesuāri,izcila visu aktierspēle. Vēl viens spēcīgs darbs Elmāra Seņkova izpildījumā. Nepalaidiet garām-tas IR JĀREDZ! Paldies!

Ruta @ 2023-01-24

te jābūt Spēlmaņu balvu birumam, es tā domāju! brauciet skatīties, šis ir jāredz!

eb @ 2022-10-21

Brauciet, ejiet! Ir tādas izrādes, kuras nevēlies analizēt.

Ralfs Liepa @ 2022-09-20

Izrāde, kuras dēļ vērts doties uz Valmieru!

Marta Timrota @ 2022-09-20

Ķeriet biļetes uz “Nelabajiem” kamēr vēl ir. Seņkovs ir Seņkovs, Dostojevskis ir Dostojevskis. Smagi, intensīvi, interesanti.

Linka Pinka @ 2022-09-19

Šis ir jāredz!

Matīss Purmalis @ 2022-09-19

Izcils teksts, režija, aktieri, telpa un gaisma, kostīmi, horeogrāfija, mūzika, viss viss, varbūt vienīgi izņemot pašu teātra ēku drupās un lietu, bet arī tas piestāv noskaņai. Izrāde - emocionāla centrifūga, izrāde - piedzīvojums, izrāde - saruna ar sevi un ne visas atklāsmes ir iepriecinošas, izrāde - notikums. Bravo visiem, bet jo īpaši - Elmāram Seņkovam, Sandim Rungem un Annai Nelei Āboliņai!

Egita Puķīte @ 2022-09-19

Domāju, nepārspīlēšu, ja teikšu, ka “Nelabie. Pēc Dostojevska” ir izcils teātris. Tik aktuāls “šampanieša sociālisma”, populisma un visu lietu relativitātes apstākļos. Un vēl tas ir par Dieva un ticības satvaru katrā no mums. Jo mēs esam tas, kam mēs pievēršam uzmanību.

Oskars Kaulēns @ 2022-09-19

Pateicoties izrādei “Nelabie. Pēc Dostojevska” šodien bija iespēja ieskatīties sociālās realitātes spogulī. Justīnes Kļavas dramatizējums un Elmāra Seņkova režija uzdod jautājumus un izaicina pārdomām. Vērtīgi! Iegūts jauns koncepts- šampanieša sociālisms. Atziņa: visbīstamākie ir tie darboņi, kuri sasniedz savus mērķus citu rokām. Ir nācies piedzīvot. Iesaku katram pašam šajā izrādē uzdot savus jautājumus un atrast savas atbildes.

Laima Geikina @ 2022-09-19

Elpu aizraujoša, spriedzes pilna, psiholoģiska, asa sižeta, drāmas, problēmas, notikumi, intriga, tā neziņa ko gaidīt, kas nu būs, gaismas, mūzika, tērpi un pats, pats galvenais - aktierspēle un pats uzvedums bija kaut kas vienreizējs - bravo aktieriem! Pēc izrādes vēl ilgi apdomāju redzēto un izjusto, tik emociju pilna sajūta, paldies Jums par to. :)) p.s. atsevišķs paldies režisoram par asiņaino mēriju! Priekā! ;)

@baibabisniece @ 2022-09-17

Pirmizrāde. Asiņainās Mērijas šotiņš :) Kas patika? Tērpi. Visi aktierdarbi. Anna Nele❤️ Kas bija wow? Zaļā kleita, gaismas un senais rakstāmgalds- un ko ar tiem darīja.

kena @ 2022-09-17
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.