NĀKOŠPAVASAR

Lelde Stumbre

NĀKOŠPAVASAR

Stāsts par jaunu dzīves sākumu laukos 2 daļās

Režisors – Toms Treinis

Scenogrāfs – Kristaps Kramiņš

Kostīmu māksliniece – Marta Mielava

Gaismu mākslinieks – Niks Cipruss

Komponists – Jūlijs Melngailis

Lugas redakcija – Madara Rutkēviča

Lomās: Anna Nele Āboliņa, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Klinta Reinholde, Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Inese Ramute

Pirmizrāde: 2021. gada 22. janvāris

Stāsta centrā ir divi jauni, tikko augstskolu beiguši rīdzinieki – filologs Nils un mākslas zinātniece Krista, kuri savas īstās vietas meklējumos pārceļas no Rīgas uz dzīvi laukos ar apņēmību dzīvot saskaņā ar dabu, kas vietējos iedzīvotājos uzreiz izraisa interesi, jo parasti kāds brauc prom no laukiem, nevis pārceļas tur uz dzīvi. Tomēr drīz vien Nila un Kristas realitāte laukos neatbilst tam, kā viņi to bija iztēlojušies, un notikumi, kas seko viens pēc otra, kļūst par pārbaudījumu abu attiecībām un aicinājumam sekot dzīves sapnim.

Režisors Toms Treinis: “Dzīvot laukos šķiet vilinoši. Ir daudzi ieguvumi, bet no daudz kā ir arī jāatsakās. Tas, kas mani fascinē, ir jaunu pilsētnieku mēģinājumi tuvoties dabai, bet, jo vairāk viņi mēģina, jo vairāk saprot, ka ir ļoti tālu no tās.  Ka dzīve laukos ir darbs un rūpes, ne tikai romantika ar putnu dziesmām. Mūsdienās dabai draudzīgs un veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par ekskluzīvu, jo dārgu parādību. Ar šo iestudējumu vēlos diskutēt par to, cik lielā mērā mēs katrs dzīvojam saskaņā ar sevi un apkārtējo vidi.”

 

Foto Matīss Markovskis

NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR NĀKOŠPAVASAR

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Skaista izrāde. Tik skaisti aktieri, noskaņa un pats stāsts... Tiešām Valmieras drāmas teātris un tā aktieri ir kosmoss!

Valērija @ 2022-06-07

Klinta Reinholde FANTASTISKA! Izrāde ar pievienoto vērtību! Paldies visiem izrādes aktieriem.Skatījos VDT viesizrādi Dailes teātrī!

AndaAnda @ 2022-05-29

Sirsnīga izrāde. Īpaši patika Kristas un Jorgena atveidojums. Izrādes beigās likās, ka viss notiek pa īstam. Milzīgs paldies teātrim, aktieriem!

Kristina73 @ 2021-11-30

Paldies aktieriem par darbu! Izrāde patika! Ir ko pārdomāt, par dzīvi... Arī nopietnas lietas var parādīt viegli.

BZ @ 2021-09-26

Būtu interesanti uzzināt, vai lugas nosaukums ir apzināti gramatiski kļūdains. Jo, spriežot pēc anotācijas, lugas varonis ir filologs. Tātad luga patiesībā būs par cīņu pret valodas nepratējiem? Tāpēc vien noteikti jāredz!

DianaI @ 2021-07-04
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.