LŪCIS

Elīna Cērpa

LŪCIS

Dokumentāls meklējums 2 cēlienos

Režisore – Elīna Cērpa

Scenogrāfe un video māksliniece – Ineta Sipunova

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Muzikālais noformējums – Emīls Zilberts

Gaismu mākslinieks – Kevins Vins-Džonss (Kevin Wyn-Jones)

Vēsturisko dialogu konsultante – Austra Skudra

Koncepcijas un dramaturģijas konsultants – Matiass Knols (Matthias Knoll)

P. Lūča grima autori – Zane Žilinska, Romāns Kabaško

P. Lūča matu meistare – Mārīte Gaidele

P. Lūča uzacu meistare – Ilona Zariņa

Lomās: Imants Strads, Astra Baumane, Ilze Pukinska vai Regīna Devīte, Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Rūta Holendere, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers, Pētera Lūča laikabiedri - Ivars Briedis, Ausma Dzintare vai Rita Treisnere, Dzintra Lezdiņa

Pirmizrāde: 2017. gada 18. augusts

Mēs būvējam atmiņas no tukšuma, no cilvēkiem, no neesošas sarunas;  mēs veidojam dialogu caur interesi un tad iznirst bijusī realitāte, vēsture - mūsu pamats. Leģendārais režisors un aktieris Pēteris Lūcis ir izvēlējies šo laiku, lai atkal uz kādu brīdi atgrieztos savā teātrī.

Izrāde tapusi NVO producentu kompānijas “Pigeon-bridge” pētnieciskā skatuves mākslas projekta “Bērni iet” rezultātā, sadarbībā ar aktrisi Astru Baumani, spāņu mākslinieku Migelu Anhelu Melgaresu (Miguel Angel Melgares) un radošo producenti Zani Esteri Gruntmani.

Izrāde tapusi ar Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu. 

Finansiālie atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rīgas Domes un Acción Cultural Española (AC/E) mobilitātes programma  “Programme for the Internationalisation of Spanish Culture” (PICE).   

Izrāde iekļauta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas "Kilograms kultūras" rudens kultūrlistē. 

Foto: Matīss Markovskis

 

 

    

 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Kvalitatīvas, aizraujošas izrādes, kas dod patiesu baudījumu :) Pēdējā laika spožākā izrāde, manuprāt, ir izrāde "Lūcis". Tā dod iespēju ielūkoties aizkulisēs, aktieru, režisora/u ikdienā un sajūtās. Šī ir iespēja uz mirkli ieskatīties pagātnes notikumos, tos izjust. Ļoti, ļoti patika! Īpaši jau galvenās lomas atveidotājs - spožs, īsts un dzīvs bija Imanta Strada tēlojums!

Māra Majore-Linē @ 2017-11-17

Domāju par "Lūci". Taisība, šur tur ir problēmas. Tomēr ļoti iesaku: sarežģīti (formā un saturā), cilvēcīgi un nevienkāršojot #krodersrunā

Zane Radzobe @kripaz @ 2017-10-11

Bravo izrādes „Lūcis” trupai, īpaši Imantam Stradam par Lūča atveidojumu. Interesanta un pārdomas rosinoša izrāde. Mani paķēra par visiem 100%. Paldies!

Ieva Numure @ 2017-10-11

Fantastiska izrāde !!!

Antra Pogule @ 2017-10-11

Tik fantastiska izrāde. Paldies Imantam Stradam par tēlojumu. Uz mirkli patiešām likās, ka uz skatuves stāv Lūčonkulis - tāds kādu viņu atceros no savām bērnības atmiņām - portfelītis, prievīte, sandales, ar biezajām uzacīm un dzīves gudro skatienu. Pacilātības sajūta pēc izrādes vēl ilgi nepameta, par saviļņojuma asarām izrādes laikā pat nerunājot. Paldies!

Līga Solovjova @ 2017-10-11

Joprojām jādomā par vakardienas izrādi "Lūcis". Cik smalki, gudri un jūtīgi izstāstīts stāsts par Cilvēku, teātri un dzīvi. Ar mīlestību, bet bez jūtināšanās, kritiski, bet bez nosodījuma. Paldies komandai, paldies režisorei Elīna Cērpa un producentei Zane Estere Gruntmane par ieguldīto izpētē, kas vainagojusies ar tik lielisku rezultātu! Ilze Pukinska & Inese Pudža spridzina. Brauciet un skatieties dzīvu teātra vēsturi! :) P.S. Ā, jā - negaidiet reālpsiholoģisku attiecību drāmu, nebūs.

Maija Pavlova @ 2017-09-26

Interesants un neviennozīmīgs vēstures materiāls ietērpts mūsdienīgā teātra izrādē. Paldies par lielisko aktierspēli, Imants Strads! Un vēl - tik patriotisku un teātri mīlošu publiku nebiju redzējusi!

Ilva Lorence @ 2017-09-26

LŪCIS @VDT_LV. Drosmīgi, gudri, asprātīgi. Iesaku!

Silvija Radzobe @SilRa_A @ 2017-09-25

Valmieras teātra izrāde, nodēvēta par dokumentālu meklējumu, man kļuva par svaigu un spilgtu mūsdienīga teātra iespaidu – pēcsajūtā sasaucoties ar JRT “Ziedoni un Visumu”. Izrādē izdevies savienot nesavienojamo – izstāstīt mūžu, neceļot titulvaroni uz pjedestāla, bet nešņakarējoties pa veļas grozu, atraktīvā, vieglā mūsdienīgā teātra valodā, kas reizē nav ne virspusēja, ne pavirša, ne frivola. Režisore Elīna Cērpa izrādi veidojusi kā montāžu no atmiņām, etīdēm, dokumentāliem kadriem (brīžam man bija sajūta, ka skatos filmu), viss organiski dzīvo un elpo, brīžam smieklīgi, brīžam smeldzīgi, bet visas izrādes laiku – ļoti silta sajūta. Nedrīkstu nepieminēt Imantu Stradu Pētera Lūča lomā.

Kristīne Želve @ 2017-09-18

Viens mazs konjaciņš (Lūcis gan laikam uzliktu ko dzidrāku) pēc pirmā VDT jauniestudējuma. Viegla pacilātība, varbūt kādam skumja rezignācija pēc izrādes beigās runātā Ārijas Elksnes dzejoļa. Veltījums teātra leģendai Pēterim Lūcim un vienkārši cilvēka mūžam, un laikam. No šodienas raugoties, nedaudz kariķēta Pētera Lūča estētika, un arī tieši nepateiktais bija nolasāms. Paldies Elīnai Cērpai par godīgumu, Imantam Stradam par vēl vienu vērtīgu lomu, paldies par razbainieku Kroderu!

Dao @ 2017-08-24

"Lūcis" @VDT_LV noteikti ir viena no neparastākajām izrādēm, ko līdz šim esmu redzējusi. Iesaku!

Zane Brikmane @zanebrikmane @ 2017-08-21

“Lūcis” Valmieras drāmas teātrī – būtisks jaunās sezonas sākums. Tā ir izrāde, kas ir daudz dziļāka par vienas nozīmīgas mūsu teātra personības raksturojumu, tā uzvedina uz pārdomām – ko varam un ko nespējam paveikt mērķa labad (šoreiz, - lai saglabātu un attīstītu savu teātri, ir iespējams tieši un netieši zemoties tiem, kas var iznīcināt daudzu cilvēku darbu, tā padarot mūsu kultūru vājāku). Lūča dzīves/mākslas patiesības meklējumi dažās izrādes epizodēs var šķist komiski, taču atrast īsto „toni” (tā, lai saprot pēc iespējas vairāk) nav viegli un ātri paveicams. Zīmīgi, ka kāda no Lūča iestudējumu skatītājām izrāžu iespaidu nevar racionāli izskaidrot, tātad rasts kas tāds, kas uzrunā „maģiski”. Lūča misija - nostiprināt saikni ar mūsu kultūras mantojumu, iespējams, izmantojot vieglāk uztveramu formu, ir bijusi stratēģiski tālredzīga, ne vien uzturot teātra mīlestību tautā, bet sekmējot citu režisoru iespējas strādāt atšķirīgi. Izrāde ir kā sirdsdarbs, „neceļot pieminekli”, bet godājot un novērtējot, dažbrīd ar smaidu, dažbrīd skaidrojot sarežģītākos režisora lēmumus. Pārsteidzoša var šķist I.Strada lūciskošanās, man neradās jautājums, cik patiess/autentisks ir tēls. P.S. Tik ļoti gribētos noskatīties arī izrādi par Oļģertu Kroderu (piemērots aktieris VDT trupā ir). #krodersrunā

Armands Kalniņš @ 2017-08-19
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.