LATTIA

Lauris Gundars

LATTIA

Nacionāls detektīvs 2 cēlienos

Režisors – Varis Brasla

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Mūzikas konsultants – Emīls Zilberts

Lomās: Tālivaldis Lasmanis, Alise Polačenko, Mārtiņš Meiers, Krišjānis Salmiņš, Rihards Jakovels, Ģirts Rāviņš, Māris Bezmers, Januss Johansons, Arnolds Osis, Kārlis Freimanis, Mārtiņš Liepa, Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi - Jānis Leščinskis, Kristers Komarovs, Lotārs Zariņš, Ričards Kronbergs

Pirmizrāde: 2015. gada 1. marts

Tolaik Malienā dzīve bija skaidra un saprotama – ziemās sniegs līdz pažobelēm, un katram sava vieta dzīvē: latvietim pie darba, vācietim pie teikšanas, bet krievam pie apziņas, ka tā ir viņa zeme. Tomēr nekas jau nestāv uz vietas – jau pēc pusgadsimta viss būs sajaucies kopā, un tad jau pie apvāršņa uzmirdzēs Latvijas republika. Bet pagaidām vēl ir 1834. gada ziema – kādā Malienas krogā skan trīs valodas, un šeit nākuši kopā ļaudis, kuru gēni jau drīz būs ikviena latviešu nācijas pārstāvja asinīs: vai spēsim šajos senčos atpazīt savas patiesās saknes, savus stiķus un niķus? Šeit kopā nāk bagātais un nabagais, drosmīgais un gļēvais, gudrais un slīpais, racionālais un romantiskais, tā radot īstenu nacionālu detektīvu: kurš spēs pierādīt savu pārliecību par vienīgo patieso?

Izrādes darbība sākas dienā, kad krogus saimnieks – latvietis Kārlis, ir nolēmis iemācīt apmulsušajiem vīriem dziedāt korī, vilkt meldiņu visiem kopā. Ir nolīgts vietējais īpatnis, jauniņais tautas dziesmu entuziasts Cimzas Jānis, kuram nu jāspēj ieskandināt pat greizāko rūcēju. Tas ir tikai sākums Kārļa slepenajam plānam, kas ir liels, drosmīgs un viltīgs, kur pat šaušana nebūs tā trakākā lieta...

Foto - Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde Lattia interesanta, izņemot krodzinieka meitas Ievas mīlestības sižetu. Tas ir pilnīgi neizprotams un absurds gan dramaturga nepietiekami izstrādātā dramaturģijas materiāla dēļ, gan jaunās aktises Alises Polačenko ļoti vājā tēlojuma dēļ. Aktrises teikto sēžot zāles 8.rindā pat pagrūti sadzirdēt. Labi tēloja Tālivaldis Lasmanis un krievu pastnieka lomas tēlotājs.

silvija @ 2015-04-13 12:52

Lotars Zarins smuki dziedaja :)))

IlzeJa @ 2015-03-04 20:10

Jaunā @VDT_LV izrāde Lattia tiešām ir kārtīga latviskuma un patriotisma pote! Man tiešām likās redzēšanas vērta :)

@UnaNeo @ 2015-03-02 13:33

VDT_LV ļoti interesanta vēsturiska izrāde LATTIA par latviešiem. Mazās tautas lielā uzdrīkstēšanās! Ir vērts redzēt!

Jānis Baiks @ 2015-03-02 13:32

Paldies! Izrāde kā silts dažādiem dzīpariem adīts latvieša cimds - vēsturiskās un personīgās izvēlēs adīts. Tikai par to gaismas nešanu latviešiem gan vēl domāju - vai ir jau atnesta. Aptaujas dati par lasītākajiem nedēļas preses izdevumiem, piem., rāda, ka līderpozīcijās dominē dzeltenās preses izdevumi.

Dao @ 2015-03-02 00:57
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.