KLUSUMU! Notiek izrāde!

Maikls Freins

KLUSUMU! Notiek izrāde!

Kā izdzīvot teātrī 3 cēlienos (ar izģērbšanos)

Režisore – Inese Mičule

Scenogrāfs – Gints Sippo

Kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa

Kustību konsultante – Liene Stepena

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Lomās: Dace Everss vai Baiba Valante, Oskars Morozovs vai Ģirts Rāviņš, Imants Strads vai Māris Bezmers, Māra Mennika, Elīna Vāne, Inese Ramute, Kārlis Freimanis, Arnolds Osis, Aigars Vilims vai Juris Laviņš

Pirmizrāde: 2014. gada 13. aprīlis

Viss, kas notiek uz skatuves, ir brīnums. Bet reizēm lielākais brīnums ir tas, ka tur vispār kaut kas notiek. Maikla Freina luga ir patiess un atklāts stāsts par to, kā rodas un dzīvo izrāde. Aktieri un režisors, lampu drudzis un apnikums, kolēģi un mīļākie – teātrī it viss acumirklī var mainīt savu vietu un nozīmi!

Maikla Freina luga ir ironisks, bet mīlestības pilns skatījums uz teātri un cilvēkiem, kas ar to saindējušies. „Teātris nav dzīve,” strikti saka režisore. „Ja šīs lietas sajauc, tad ir ziepes!” Un tieši to ir izdarījuši lugas varoņi. Kopējā projektā iesaistītie aktieri pašā izšķirīgākajā izrādes tapšanas posmā – pēdējā ģenerālmēģinājumā – cenšas noskaidrot ne vien to, kas nav saprasts lugā un režisora skaidrojumos, bet grib atrisināt arī ne vienu vien „dienesta romānu”.

Foto - Matīss Markovskis 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde, kuru tā īsti spēj saprast, tikai tie, kas paši teātri spēlējuši! Izsmējos līdz asarām!

Anda @ 2015-08-24

Beidzot es redzēju teātrī komēdiju, kas ir tiešām smieklīga, neizmantojot jēlības, rupjības un vulgārismus. @VDT_LV Klusumu! Notiek izrāde!

Ilanda_B @ 2015-02-13

vienu cēlienu izturēju. uz teātri eju ne jau reizi gadā izņirgties. bet šeit es tā īsti nesapratu par ko jāzviedz. Laikam jau par sevi kombinācijā ar šo izrādi. Vēlos uzdot jautājumu, tikai nezinu kam adresēt - VDT direktorei vai režisorei. Kāds ir iemesls 214. gadā iestudēt šādu izrādi, vai arī iestudēt šādā izpildījumā. Vai tas ir skatuves vērts? Paldies par jauko vakaru neteikšu. Arī humors mēdz būt dažādai uztverei. To es raksturotu šādi - nopiržos un zviedzu līdz asarām... Sveicieni mūsu teātra kritiķiem!

maaris @ 2015-01-29

Ilgi nebiju tā smējusies-lidz asarām, ka pat skropstu tuša izplūda!Paldies @VDT_LV par fantastisko izrādi "Klusumu!Notiek izrāde!"

Erika Gromule @ 2014-12-03

Paldies @VDT_LV par superīgo vakaru un bagātīgo C vitamīna devu - Klusumu! Notiek izrāde!

Ilva Prātiņa @ 2014-12-03

Žurkas Kornēlijas stiliņā. Dodu priekšroku smalkākam humoram. Žēl iztērētās naudas un laika.

Saule @ 2014-11-25

Aktieru tēlojums labs, bet pati izrāde pilnīgs sviests! Varētu izturēt šo sviestu, ja vien būtu zālē nodrošināta pietiekama ventilācija! Žēl par nejēdzīgi pavadītu sestdienas vakaru! 39 EUR kopā par trim ģimenes biļetēm..., neiesaku!

Girts @ 2014-11-10

Viens superīgs labs gabals ... sen nebiju tā smējies ...otrajā cēlienā vispār mirku smieklu asarās ... Paldies aktieriem ...

Latvijas ķeizars @ 2014-10-27

Izrāde @VDT_LV "Klusumu! Notiek izrāde?" Bij pa pirmo, PALDIES aktieriem izsmējos no sirds:)

Sigita Ābele @ 2014-09-29

Pliekana un tukša izrāde, neskatoties uz aktietu labo tēlojumu. Ko domā teātra vadība, iestudējot šādus nejādzīgus kumēdiņus?

anna @ 2014-07-25

Izcili jautra izrāde, liels paldies visiem! Bijām ģimenes 3 paaudžu skatītāji, un patika visām paaudzēm! Neatceros, kad būtu vēl tā smējusies visu izrādes laiku! :)) Patika visi aktieri, īpašs paldies - Mārai Mennikai, Ģirtam Rāviņam, Baibai Valantei, Imantam Stradam, Arnoldam Osim un pārējiem, varu tikai apbrīnot, kā Jūs spējāt nospēlēt visus 3 cēlienus, neko nesajaucot tajās n-tajās niansēs, kas visu padarīja tik jautru! :) P.S. Tagad, izdzirdot vārdu "sardīnes", nevaru nepasmaidīt :) Paldies par lielisko vakaru!

Antra M. @ 2014-07-25

Vakar noskatījos izrādi, labi bija, tikai Mennika par daudz uzspēlēta, ļoti labs I.Strads.

viesis @ 2014-07-25

Paldies par iespēju redzēt šo izrādi. Man ļoti patika. Īpaši gribas izcelt M.Menniku, lieliska savā lomā!:)

viesis @ 2014-07-25

Jauka izrāde svētdienai ar gaumīgiem jociņiem. Droši vien tiem, kas kaut reizi paši spēlējuši kādu teātrīti, to labāk saprast. Pēc aplausiem zālē, varēja noprast, ka tā patika ne tikai man. Valmieriešu aktierspēle aug tikai augumā.

viesis @ 2014-07-25

Paldies! Viegli. Rotaļa ar skatītājiem. Salīdzinoši gaumīga komēdija. Jūtu, ka drīz iestāšos M.Mennikas fanu klubā (ne tikai vizuālo, bet arī profesionālo kvalitāšu dēļ) :)

viesis @ 2014-07-25

Farsu grūtāk iestudēt nekā daudz citu žanru izrādes, rezultāts ir labs, vairāki aktieri (Vāne, Mennika...) parādās negaidītos rakursos, bet citi (ne visi gan) joprojām pierāda, ka ir labi raksturlomu tēlotāji. Lugas izvēle gan ir diskutabla, vēl atceros Nac.t. labo iestudējumu, līdz ar to mazāk negaidītības. Ieteicamāk būtu iestudēt kādu Freina, Eikborna u.c. autoru līdz šim Latvijā neiestudētos darbus. Šķiet, VDT maz trenējas labu komēdiju iestudēšanā (dīvaini šķita, ka ne vienmēr smējās tajās izrādes "vietās", kuras bija žanriski precīzas), ar joku vēlamo vēstījumu var paust visai iedarbīgi. Jokus par pensionāriem gan uztvēra adekvāti, smējās arī mērķauditorija. Jā, RKT izrāde bija neslikta, bet varbūt pārāk sarežģīta (?) šī teātra auditorijai (maz līdzīgu darbu) - 1.cēliens parasti ir grūtāk "pārkožams rieksts", ja to iztur, tad izdodas.

Armands @ 2014-07-25

Nu, drosmīgs lēmums "palaist" šo izrādi īsi pēc tam, kad Krievu teātris to "tehnisku iemeslu dēļ" noņēmīs no repretuāra, atceļot visas šai sezonā plānotās izrādes (precīzāk, aizvietojot tās ar citām). VDT šķiet, ka publika šiem teātriem ir ar pilnīgi dažādām gaumēm vai arī ka iestudējums būs krietni labāks? Nu, drusku labāks jau ir, nestrīdos (lai gan KT jau arī nebija pilnīga izgāšanās, manuprāt). Taču Krievu teātrim pēc izrādes iestudēšanas tika pārmests, ka nav īsti skaids, kāpēc viņi šo izrādi iestudējuši. Dārgier kritiķi, par VDT Jums tas ir skaidrs?

Māris @ 2014-07-25

Dekorācija neizteiksmīga,kautkā nomācoši tumši,teksts aspŗātīgs vietām,nu tas arī viss.Žēl,gaidījām vairāk.

viesis andris @ 2014-07-25

Asprātīgi kostīmi, labi aktieri. Smieklu pilns vakars garantēts. Paldies VDT!

viesis @ 2014-07-25

Jauka izrāde, kuras laikā var atpūsties un izsmieties. Aktieru spēle ir brīnišķīga, galu galā visi aktieri izrādes laikā visu laiku intensīvi kustas un daudz runā - liels darbs ieguldīts. Luga (angļu autora komēdija) pati par sevi nav nekāda "augstā māksla", taču teātrī vajag iestudēt arī šādas, vieglas izrādes, kas ļauj smieties un neprasa no skatītāja dziļdomību.

viesis @ 2014-07-25

Aktierspēle , jā lieliska. Jociņi nepatika. Neiesaku:)

viesis @ 2014-07-25

Izrāde baudāma - viegli uztverams humors un izskatās, ka aktieri paši izbauda šo iespēju paironizēt un pasmieties par savu profesiju.

viesis @ 2014-07-25

Mūsu kompānija izsmējās no sirds. Paldies visiem aktieriem par kolorītiem tēliem.

Katrīna @ 2014-07-25

mans laiks ir vērtīgāks kā šī izrāde. piedodiet. neiesaku

evija @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.