KLAIDOŅA LŪGŠANA

Alvis Lapiņš

KLAIDOŅA LŪGŠANA

Drāma 2 cēlienos

Režisors – Varis Brasla

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ieva Kundziņa

Lomās: Elīna Vāne, Mārtiņš Meiers, Mārtiņš Liepa, Januss Johansons, Ivo Martinsons, Inese Pudža vai Ilze Lieckalniņa, Arnolds Osis, Inese Ramute vai Ilze Pukinska, Rihards Jakovels, Kārlis Freimanis

Pirmizrāde: 2012. gada 1. decembris

Bijušais latviešu leģiona karavīrs Arturs Skuja vada savas dienas kādā no Anglijas slimnīcām, dzīvojot dubultu dzīvi. Dienā viņš ir viens no daudzajiem kara traumētajiem veterāniem; naktī viņš dzīvo pa īstam, iztēlojoties, kāda būtu bijusi pasaule bez kara, iztēlē satiekas ar jau mirušajiem vai nesasniedzamajiem mīļajiem - gan likteņa biedru, igauni Juhanu (Mārtiņš Liepa), gan mīļoto sievieti, īrieti Esteri (Elīna Vāne).

Izrāde saņēmusi 2012./2013.gada Latvijas teātru gada balvu nominācijā "Gada aktrise" (Elīna Vāne).  

Foto - Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Man žēl iepriekšējā rakstītāja...Galvenās lomas tēlētotājs ir M.Meijers, kurš šajā izrādē ir vienkārši izcils, kaut gan visi aktieri bija savās lomās labi. Paldies!

Edīte @ 2014-07-25

nu ļoti vāja izrāde! gan aktieri gan režija. Žēl. Nenoticēju nekam. Galvenās lomas tēlotājs vispār ir aktieris? ja jā, tad...

viesis @ 2014-07-25

Paldies par izrādi, tiešām jāpiekrīt iepriekšējiem rakstītājiem...

viesis @ 2014-07-25

Kas tas bija? filma uz skatuves? Tiešām belziens pa smadzenēm! Gribas paklusēt un aiziet vēlreiz. Paldies, mīļie cilvēki! Vai ATVARI arī bija Lapiņa luga?Paldies!!!

viesis @ 2014-07-25

Kaut ko tādu nebiju gaid'jus..It kā stāsts parveciem laikiem. manis toreiz vēl nebija uz šīs pasaules. Bet stāsts ir par mani! Tā ir mana lūgšana! Saprotat?Nekad nebiju iedomājusies, ka izrāde tā var ietekmēt.Fantastika! Paldies visiem! Ceru, ka līdz trako namam tomēr nenonākšu.i

Renāte @ 2014-07-25

Brīnišķīga izrāde - sirdij un prātam. Patriotismam un cilvēkmīlestībai. Lielisks ansamblis un izteiksmīga dekorācija. Mīlu visus, kas piedalās, jo rezultāts ir ar ilgu pēcgašu un gribas noskatīties vēlreiz.

cienītāja @ 2014-07-25

Paldies par saturīgo vakaru un belzienu pa smadzenēm! Labu aktieri pat Ugunsgrēks nespēj samaitāt...te domāju M.Meijeru, kurš ir vienkārši izcils!

viesis @ 2014-07-25

Ļoti laba un saturīga izrāde un aktieri! Nebiju gaidījusi. mana favorītizrāde pagaidām!

viesis @ 2014-07-25

kāpēc iazdzēsāt manu komentāru?

viesis @ 2014-07-25

Klaidoņa lūgšana vienīgā izrāde, kas man lika atcerēties, ka esmu latvietis. Pagaidām..Skatoties, cik bijīgi esam pret Lielajiem draugiem vai nedraugiem, paliek skumji. Neko pagātnē neesam mācījušies. Paldies par izrādi. Sveiciens autoriem un aktieriem!

Roberts Muižnieks @ 2014-07-25

Paldies par viesizrādēm ! Noskatījos trīs izrādes, salīdzināt negribētu, bet noslēguma punkts bija ,, Klaidoņa lūgšana". Tas bija satriecoši un vēlos sevišķi uzteikt M.Meijeru, kaut gan viss ansamlis bija perfekti savās lomās!

viesis @ 2014-07-25

Tiešām bija super...aplausi īpaši M.Meijeram!

viesis @ 2014-07-25

SUPER.Paldies pa izradi.

viesis @ 2014-07-25

Jā, arī es šodien noskatījos šo izrādi. Man liels prieks un gods, ka mūsu pusē ir tādi talantīgi aktieri. Visi spēlēja vienkārši fantastiski. Izrāde nav vienkārša, bet ar nelielu humora pieskaņu. Nopietna, bet tai pašā laikā viegli saprotama. Paldies režisoram.

viesis @ 2014-07-25

Šodien biju uz izrādi, M.Meijers vienkārši fantastisks, pirmā reize, kad nožēloju, ka man nebija līdzi ziedu, ko pasniegt viņam. Vēl tagad dzīvoju domās par izrādi, varētu noskatīties vēlreiz. Kaut smagi, bet spēcīgi un pārliecinoši. Malači!!!

viesis @ 2014-07-25

Cik labi, ka pirms izrādes skatīšanās nebiju lasījusi kritiku! Mani šī izrāde uzrunāja tik ļoti, ka pēc tam ilgi bija jādomā par mūs tautas likteņiem, pazemojumiem un pārdzīvojumiem. Aktieru ansamblis - spožs! Mārtiņš Meiers izcils! paldies!

Boa @ 2014-07-25

PALDIES par fantastisko izrādi! PALDIES izcilajiem-izcilajiem-izcilajiem aktieriem! Ak Dievs, kādam jābūt radošajam talantam, lai radītu tik dziļas emocijas - līdz kaula smadzenēm! Ļoti-ļoti-ļoti gribas no sirds samīļot jūs visus...

viesis @ 2014-07-25

Paldies par izrādi un tās atstāto pēcgaršu. Šķiet, šorīt uz brokastu rupjmaizes šķēli paskatījos mazliet citām acīm.

viesis @ 2014-07-25

Paldies par izrādi, kas spēj uzrunāt tik vienkārši un tieši, bet liek aizdomāties, kas tu pats esi par latvieti? Man liekas, ka tieši V.Brasla ir īsts latviešu stāstu veidotājs, ar dziļu Dzimtenes apziņu ! Paldies visiem aktieriem un vēlam Jums veiksmes arī 2013.gadā !

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.