JŪLIJAS JAUNKUNDZE

Augusts Strindbergs

JŪLIJAS JAUNKUNDZE

Mīlas trīsstūris 1 daļā

Režija, telpa, kostīmi, muzikākais noformējums – Vladislavs Nastavševs

Lomās: Inese Pudža, Mārtiņš Meiers, Anta Aizupe

Pirmizrāde: 2012. gada 26. maijs

Jūtas vai iekāre saista trīs cilvēkus ar dažādu sociālo stāvokli – muižas īpašnieci Jūlijas jaunkundzi, sulaini Žanu un kalponi Kristīni. „Neviens nav spējīgs tikt galā ar saviem seksuālajiem aizspriedumiem – un tieši tāpēc Strindberga luga ir mūsdienīga, un būs tāda vienmēr. Jūlijas jaunkundzi un Žanu pazudina viņu ambīcijas. Kristīnes brīvība ir viņas pazemībā un pieticībā,” apgalvo režisors. Vladislavs Nastavševs ir viens no spilgtākajiem mūsdienu režijas pārstāvjiem. „Jūlijas jaunkundze” ir pirmā no izrādēm, ko viņš iestudējis Valmierā.

Izrāde nominēta 2011./2012. gada sezonas Latvijas Teātru balvai 3 kategorijās: „Gada dramatiskā teātra izrāde”, „Gada režisors” - Vladislavs Nastavševs, „Gada jaunā skatuves māksliniece” - Inese Pudža par Jūlijas jaunkundzes lomu.

Inese Pudža saņēmusi 2011./2012.gada teātra sezonas Latvijas teātru gada balvu kā "Gada jaunā skatuves māksliniece" par Jūlijas jaunkundzes lomu. 

„100 g kultūras” nominācija gada balvai „Kilograms kultūras 2012” kategorijā „Pārsteigums kultūrā”

Izrāde saņēmusi laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā 2012.gadā kā pārsteidzošs un kvalitatīvs mākslas fakts. 

 

Papildus informācija: Līdz 14 gadu vecumam izrādi skatīties neiesakām!

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Paldies, lieliska izrāde, ir par ko padomāt!

Oga @ 2015-05-01

...izrāde, kuras laikā gribas izsaukt policiju ... ātro palīdzību ... un ... ugunsdzēsējus, bet pēc - nopērties nežēlīgi karstā pirtī... vai ... ielēkt ledainā āliņģ-ūdenī... ĢE-NI-Ā-LI !

viesis @ 2014-07-25

Viena no vislabākajām izrādēm, kādu esmu redzējusi. Baudījums ar ļoti labu pēcgaršu. Paldies!

IlzeL @ 2014-07-25

Izrāde ļoti patika. Tas bija pavisam kas jauns un savādāks neka ierasts. Iesaku!

Jānis Dundurs @ 2014-07-25

Paldies aktieriem! Tiešām labs, interesants un spēcīgs tēlojums. šo izrādi vajadzētu biežāk rādīt Rīgā, tur to spētu novērtēt. Šeit publikas nīgrās tantiņas traucēja skatīties, sūdzējās, ka neko nedzird, bet tas jau tādēļ, ka ēda konfektes un sarunājās.sadusmojos.

Inese @ 2014-07-25

Paldies par šī vakara izrādi! Tas bija baudījums. Man ir, par ko domāt, vēl joprojām.

rolands @ 2014-07-25

Es pilnībā piekrītu Ievas iepriekš sacītajam, bet vēlreiz gribu uzteikt aktieru pašatdevi un drosmi! Paldies!

Sima @ 2014-07-25

gadījums, kad grūti pateikt, vai patika vai nē. nav īstās kategorijas. tomēr nenoliedzami aizraujoši un interesanti. tā spriedze, kas visu izrādes laiku, tā neļauj garlaikoties. viss tik naturāli, ka brīžiem riebīgi. šādi tādi neparasti, interesanti un veiksmīgi telpas iekārtojuma/atribūtu knifiņi. bet pats galvenais - aktieri sevi izliek un izārda pēc pilnas programmas.

ieva @ 2014-07-25

Jaudīgi! Nevienu minūti nebija garlaicīgi vai grūti nosēdēt,lai gan luga tik zināma.Brauciet biežāk uz galvaspilsētu,jo šis bija Notikums uz Rīgas teātru fona.

zīle @ 2014-07-25

OMG!!! Pēc šitās izrādes esmu gatava pati personīgi Mārtiņam Meieram noraut balto kreklu un apliet viņu ar ķiršu kompotu. Dodiet tik šurp!!!

Keita @ 2014-07-25

Valmieras teātrim neraksturīga izrāde, laba aktieru spēle, sevišķi Inese Pudža...., bet pārāk gara , lai būtu bez starpbrīža. Nav patīkami skatīties daudzās neestētiskās darbībās( kā atraugāšanās, otra apspļaušana, tikpat kā apvemšana), vai tas teātra vidē būtu vajadzīgs? Pārāk lēti triki, lai noticētu naturālai kaislībai....

viesis @ 2014-07-25

Jau ar nepacietību gaidu viesizrādes Rīgā.

Elīna @ 2014-07-25

Beidzot ! Valmieras teātrī drosmīga spēcīgu kaislību pilna izrāde. Freids šķērzgriezumā. Redzam cik kaislei ir postošs spēks.Viela pārdomām. Aktieri malači.Paldies!

Lita @ 2014-07-25

Es gan nemanīju, kā tās stundas paskrēja. Ļoti laba izrāde. Domāju, ka tie, kas piedzīvojuši to svārstīšanos sevī starp kaislību un saprātu, starp vispārpieņemto un atļaušanos būt tādam, kāds esi, sapratīs vislabāk. Paldies režisoram un aktieriem!

Inese @ 2014-07-25

Laba, spēcīga Izrāde, un viennozīmīgi nav vērtējama no ērtajām un vienkāršajām "patīk vai nepatīk" pozīcijām. Paldies aktieriem un režisoram par iespēju baudīt!

viesis @ 2014-07-25

Man gan liekas, ka Valmieras teātra komentāri ir korekti un vairākumā saturīgi...nu nevar visiem patikt viens un tas pats, tad būtu ļoti neinteresanti !

Signe @ 2014-07-25

Vai ar Jums nav tāpat?

viesis @ 2014-07-25

katru reizi, ienākot vdt.lv mājas lapā, un palasot komentārus par izrādēm, secinu, ka esmu pieļāvis kļūdu! mietpilsonisms, seklums, domas šaurība, nespēja pieņemt otru, sava viedokļa stādīšana augstāk par cita, aklums. varētu turpināt, bet nav jēgas, nav cerību tikt saprastam. zākas atbildēs varat nerakstīt, nenākšu, nelasīšu.

viesis @ 2014-07-25

Liekas režisors tomēr ir pārcenties...visu cienu jaunajiem aktieriem, bet iesaku padomāt ( izrādes garums aptuveni 2.35 bez starpbrīža)...

Gints @ 2014-07-25

Laba, skatīties var, bet Ķimeles jrt Jūlija bija Izrāde ar lielo burtu, lai kā arī skatoties nevēlējos salīdzināt, tomēr skatoties doma pa laikam pie Hermaņa un Kļaviņas izcilā snieguma!

kristīne @ 2014-07-25

MUST NOT SEE izrāde.

viesis @ 2014-07-25

MUST SEE izrāde! Viennozīmīgi VDT sezonas lepnumus. Paklanos Ineses priekšā par spēju iznest lomu, kas grauj/ satricina/ pārvērtē sievietes būtību: balansēt starp medījumu un mednieku, vīrišķo un sievišķo, maigo un dzīvniecisko, pilnīgu pakļaušanu un pakļaušanos. Plus Mārtiņam par pirmo lomu kurā patiesi noticēju, ka viņš var būt Mednieks, nevis ierastais smukpuikas tēls, kas smīdina publiku. Aplausi arī Antai par izrādes līdzsvarošanu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. IESAKU visiem, kas mīl kaisli, nekautrējās no jūtām un to izrādīšanas, kādreiz ir kļūdijies, nebaidās no ķiršu sulas un novērtē neparastu skaistumu.

Līga_Ozar @ 2014-07-25

Šī jaunā režisora darbu tiešām gribētos redzēt, jo dzirdētas daudzas labas atsauksmes.

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.