ILGU TRAMVAJS

Tenesijs Viljamss

ILGU TRAMVAJS

Drāma 2 daļās

Režisors – Edmunds Freibergs

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Ineses Mičules tulkojums Ievas Strukas redakcijā –

Lomās: Ieva Puķe, Inese Pudža, Tom J. Benedict, Rihards Jakovels, Māra Mennika, Kārlis Freimanis, Ģirts Rāviņš, Aigars Vilims, Uldis Sniķers, Māra Vīgante

Pirmizrāde: 2020. gada 11. decembris

Trauslā un aizlauztā sapņotāja, netveramā Blānša, dzīvē zaudējusi visu, vēl cer atrast  patvērumu pie savas māsas Stellas kā pie pēdējā glābiņa. Tenesijs Viljamss lugas rakstīšanas laikā, attiecinot to uz sevi un arī uz Blānšu, ir teicis: “Šķiet, ka nejauši paziņas vai svešinieki parasti bijuši pret mani laipnāki nekā draugi. Mani pazīt nenozīmē mani mīlēt.” 

Blānša, iespējams, ir aktrises lielākā dāvana. Valmieras teātra iestudējumā Blānšas loma ir režisora Edmunda Freiberga veltījums vienai no savas paaudzes labākajām aktrisēm – Ievai Puķei, kura par sev uzticēto galveno lomu saka: “Viņa ir noausta no sāpēm un nelaimīgas mīlestības. Viņas balsī skan ilgas un spīts. Viņu plosa meli un kaislība. Sekss un vardarbība. Neizskaidrojamais citādais. Dubļi un asinis. No tā visa viņa ir noausta. Un tomēr – tīra. Viena no visskaistākajām lomām, kas jelkad uzrakstīta.” 

Par amerikāņu dramaturga un rakstnieka Tenesija Viljamsa 1947. gadā sarakstīto lugu “Ilgu tramvajs” fakti runā paši par sevi – pēc pirmizrādes ASV, Ņūheivenā, tajā pašā gadā tā kļuva par hitu, iekarojot skatītāju atzinību visos Amerikas teātros, kur vien tā tika iestudēta, 1948. gadā saņemot prestižo Pulicera prēmiju, bet pasaules slavu tai atnes Elijas Kazana 1951. gada filma ar Vivienu Lī un Marlonu Brando tās centrā.

Foto Mārtiņš Vilkārsis

Tuvākās izrādes

se. 11.12 18:00 - ILGU TRAMVAJS

Viesizrāde Dailes teātrī. PĀRCELTĀ IZRĀDE no 16.11.

3 st. 30 min.
EUR 14 / 17 / 21 / 25
Pirkt biļeti
sv. 12.12 14:00 - ILGU TRAMVAJS

Viesizrāde Dailes teātrī. 17.11. PĀRCELTĀ IZRĀDE

3 st. 30 min.
EUR 14 / 17 / 21 / 25
Pirkt biļeti

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Liels paldies trupai par šo "Ilgu tramvaja" stāstu! Gaidīju no rudens. Nekas nelika vilties! Ieva- iemīlēju Tevi kā aktrisi no jauna! Augsts profesionālisms, visā! Brīžiem aizmirsās, kur esmu, kas esmu, skatos tikai tavā sejā, tavās acīs, viss pa īstam. Kāds Tu malacis! Tas autora kods bija saprasts pa īstam un aiznests līdz skatītājam. Pēc kāda laika iešu atkal! Paldies Inesei (fantastiska partnere), protams, Stenlijam- kas man bija līdz šim pilnīgi nepazīstams, bet pārliecinoši sāpināja no pirmā uznāciena līdz pēdējam acu skatienam, pavadot Blanšu. Visa trupa tik līdzvērtīga, tik elpojoša vienā ritmā! Ai, cik tā vīriešu pasaule var būt nežēlīga! Beigās riktīgi saraudājos. Iespējams, par prieku būt teātri, būt bez maskām. Paldies režisoram par vēlēšanos strādāt ar šo ļoti grūto materiālu. Viss izdevās! Izrāde jau ir profesionāla, bet vēl iespēlēsies un būs ļoti īsta un patiesa un svētīta no augšas. Ievai-spēku! Paldies visiem visiem!

Tija @ 2021-06-20
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.