ĢĒRBĒJS

Ronalds Hārvuds

ĢĒRBĒJS

Ilūziju drāma 2 cēlienos

Režisors – Dmitrijs Petrenko

Scenogrāfe – Sintija Jēkabsone

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Komponists – Arturs Maskats

Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Tulkojums – Andris Kuprišs

Lomās: Edgars Pujāts, Rolands Beķeris, Inga Siliņa, Anda Albuže, Ilze Jura, Herberts Laukšteins, Armands Kaušelis vai Kārlis Elvis Artejevs

Pirmizrāde: 2019. gada 9. marts

Vai maz kāds zina, cik daudz enerģijas prasa ģērbēja amats? Nākas ne tikai tīrīt kostīmus, bārdas un ūsas, bet risināt arī aktiera personiskās problēmas, lai viņš vispār spētu kāpt uz skatuves. Normans, kurš savā amatā kalpojis kungam 16 gadus, zina visu, kas notiek teātrī un kunga galvā. Bet ko darīt, ja ilgstoši esi dzīvojis otra cilvēka dzīvi, mākslas vārdā esi bijis gatavs uz visu, un pēkšņi saproti, ka viss var izgaist pēkšņi un negaidīti? Reizēm smeldzīgais, reizēm komiskais iestudējums atklās skatītājiem arī daļu no teātra aizkulisēm.

Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada aktieris” (Rolands Beķeris) un “Gada muzikālās partitūras autors” (Arturs Maskats).

Atsauksmes par izrādi:

„Savs noslēpums savukārt ir Apines spēlētajai Milēdijai, kura, šķiet, Pujāta Kungā cilvēku mīl vairāk nekā viņa radīto mākslu. Cita starpā, Milēdija, tieši tāpat kā ģērbējs Normans, dzīvē ir lieliska aktrise. Apine kādā epizodē brīnišķīgi nospēlē gan mazu histēriju (gaumes robežās, apzināti režisējot savu uzvedību), gan iejūtību un dusmas pret mīļoto, turklāt precīzi jūtot publiku.” (Dita Jonīte)

Rolandam Beķerim piemīt lieliska stila izjūta, kuru viņš ļoti profesionāli māk pielietot, veidojot tēlu caur lomas plastisko zīmējumu. Turklāt savā spēlē viņš nekad nepazaudē smalku ķermeņa un psiholoģijas integrāciju, kas ļauj skatītājam izprast atainojamās situācijas būtību un novērtēt aktiera veikumu tajā, bet pašam aktierim pārliecinoši un atjautīgi izdzīvot uz skatuves emocionālā lūzuma momentus, kādus Ģērbēja loma izrādē ir kā virtuozi izpildīta partitūra labā skaņdarbā.” (Normunds Akots)

 

Foto Edgars Pohevičs

Smēķē Izrādē smēķē

ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS ĢĒRBĒJS

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Pagaidām komentāru nav

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.