DZIMTA

Maksims Gorkijs

DZIMTA

Drāma 2 cēlienos

Režisors – Felikss Deičs

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Kustību konsultants – Aigars Apinis

Lomās: Māra Mennika, Aigars Vilims, Tālivaldis Lasmanis, Inese Pudža vai Sanita Pušpure, Inga Apine, Rūta Holendere, Rihards Jakovels, Terēze Lasmane, Ilze Lieckalniņa, Ilze Pukinska, Ģirts Rāviņš, Ivars Vanags

Pirmizrāde: 2013. gada 18. oktobris

Vēl diezgan jaunā Vasa savās rokās tur gan kuģniecību un saimniecību, gan lielas ģimenes labklājību. Taču bagātās mājas miers ir tikai šķietams, gandrīz katram te ir savs tumšs noslēpums, un veltas ir Vasas pūles saturēt kopā irstošo dzīvi.

Foto - Matīss Markovskis 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde patika. Lieliska aktierspēle visu izpildījumā. Dišlere (Ļuda) tik labi iejutās savā tēlā, ka vienubrīd jau padomāju, ka viņa arī dzīve ir tāda un viņai nemaz nevajag tēlot :) Pēc izrādes gribēju izlasīt M. Gorkija oriģinālu. Dabūju bibliotēkā M. Gorkija rakstu IX sējumu ar "Vasu Žeļeznovu". Hm, tur viss bija diezgan savādāk. Izrāde ir režisora improvizācija vai arī par pamatu ņemta lugas otra versija (kaut kur bija minēts, ka tāda ir)?

Noro @ 2014-11-17

Paldies visiem, kuri strādāja pie izrādes. Uzrunāja, pārliecināja, lieliska aktierspēle. Un Mennika iznesa ļoti sarežģīto un pretrunīgo varoni. Bravo!

MODA @ 2014-10-17

Ļoti, ļoti laba izrāde. Īsta klasika, kāda sen nav redzēta. Aktieri VISI vienkārši lieliski! Paldies par gūto baudījumu.

viesis @ 2014-07-25

Svaigi iespaidi: pārliecina gandrīz viss, izņemot galveno tēlu. Protams,šajā izrādē Vasa nav visvarenā dzelžaina rakstura īpašniece, kurā tikai pamazām atmostas cilvēciskais, šoreiz- visai vāja piespiedu dzimtas galva, kuru apstākļi piespiež dominēt (vara tiek lietota steidzīgi, dažbrīd kaunīgi). Bet tad kāpēc citi pakļaujas? Ja korumpante, tad kāpēc salūzt?Gribētos niansētāku tēlojumu (protams - ļoti grūti pieveicama loma). Īpašs gandarījums par R.Dišleri (lielisks papildinājums teātra spožajai trupai), I.Siliņu, I.Pudžu, I.Lieckalniņu, I.Pukinsku... Aktuāli: ģimenes (?) sairšana, attiecības nevar balstīt uz varu, piespiešanu.

Armands @ 2014-07-25

Paldies! Izrāde, kuras dēļ vērts iet uz teātri. Groda, laba klasika. Mārai Mennikai loma, kurā viņu apbrīnot. Jau esam sajūsminājušies par I.Puķes, E.Vānes dramatiskajām lomām, nu arī M.Mennikai tāda. Prieks, protams, skatīties uz T.Lasmani, bet visvairāk uz teātrī vēl mazzināmo Rūtu Dišleri. Lai visiem jaunas veiksmes nākamajā gadā!

viesis @ 2014-07-25

Es labprāt palasu skatītāju atsauksmes, kritikas rakstīto, lai izvēlētos - iet vai neiet, salīdzinātu. Tāpēc te nav ko "cepties" par savām problēmām. Vienkārši sazinieties ar administrāciju tieši!

viesis @ 2014-07-25

par 'cenzūru" Diemžēl, manam mājas datoram pēkšņi parādījās uzraksts - komentāru rakstīšanas daļā. Citēju "jūsu IP adresei ir liegta iespēja komentēt". VDT vadība varētu komentēt šo parādību? Tā ir cenzūra - hi, hi, hii vai tiešām teātra vadība baidās no nikniem komentāriem, ka uzlikts ir šāds bloks manam datoram. Demokrātiskā valstī, nu ĻOTI DEMOKRĀTISKA ATTIEKSME PRET SKATĪTĀJU! Var jau iebāzt galvu smiltīs un teikt, datora vaina vai vēl kaut kādas muļķības. Komentārs - šobrīd rakstu no darba datora. Apskatiet IP adresi, lai variet arī šo bloķēt.

viesis @ 2014-07-25

Izrāde viennozīmīgi ierindojas manā Valmieras teātra redzēto izrāžu Top 3. Māra Mennika bija lieliska!

viesis @ 2014-07-25

par "cenzūru" : arī man tā bija. Pēc neilga laika viss bija OK! Domāju, tā ir kautkāda mājas lapas "apdeitošana" vai kas tamlīdzīgs.

viesis @ 2014-07-25

Par "cenzūru". Ar mani reiz bija līdzīgs gadījums (šķiet, arī brīvdienās), bet pēc dienas divām viss bija kārtībā. tā ka varbūt nevajag nevienu vainot.

viesis @ 2014-07-25

Patīkami pārsteidza jaunā aktrise Rūta Dišlere! Jauks ieguvums Valmieras teātrim!

viesis @ 2014-07-25

viesis @ 2013-10-19 09:53 Diemžēl, manam mājas datoram ir noslēgta iespēja komentēt izrādes. Jautājums TEĀTRIM, vai tiešām notiek VDT cenzūra? Ir skatītāji, kuru komentārus nedrīkst publicēt? Kāpēc manam datoram ir liegta pieeja komentēt? Jautājums - Evitai Sniedzei? Kāpēc Delfi neliedz, Diena neliedz šo iespēju, bet VDT manu datoru nobloķē? Žēl, biju labākās domās par VDT.:( Par cik, man ir liegts komentēt, par Dzimtu neizteikšos. Žēl, VDT cenzē savus skatītājus. Neko nesapratu: ??? Bet Jūs taču esat ieraktījis komentāru! Nez kā Evita Sniedze ir varējusi nobloķēt tieši Jūsu datoru??? Gan jau ka Jums it kāda cita problēma.

viesis @ 2014-07-25

Tiešām izrāde ir ļoti izdevusies! Apnikuši eksperimenti un novatorisms, gribas redzēt normālu izrādi. Veselību režisoram Fēliksam Deičam!

viesis SKATĪTĀJS @ 2014-07-25

Diemžēl, manam mājas datoram ir noslēgta iespēja komentēt izrādes. Jautājums TEĀTRIM, vai tiešām notiek VDT cenzūra? Ir skatītāji, kuru komentārus nedrīkst publicēt? Kāpēc manam datoram ir liegta pieeja komentēt? Jautājums - Evitai Sniedzei? Kāpēc Delfi neliedz, Diena neliedz šo iespēju, bet VDT manu datoru nobloķē? Žēl, biju labākās domās par VDT.:( Par cik, man ir liegts komentēt, par Dzimtu neizteikšos. Žēl, VDT cenzē savus skatītājus.

viesis @ 2014-07-25

Pievienojos. Ļoti patika. Pārsteidzoša Māra Mennika!!!

viesis @ 2014-07-25

Beidzot, beidzot atkal īsts, skaists teātris Valmierā! Liels paldies Feliksam Deičam un visiem izrādes veidotājiem! Ļoti, ļoti patika!

sajūsmā @ 2014-07-25

Tiko kā atgriezos no izrādes. Tik ļoti patika, ka nevaru nepateikt gan aktieru kolektīvam, gan izrādi veidojošam kolektīvam "Liels paldies"!

viesis @ 2014-07-25

Maksims Gorkijs "Vasa Žeļeznova" .Valmieras teātrī darbam mainīts nosaukums uz "Dzimta".

Valmieras teātris --> viesis @ 2014-07-25

Es tādu Maksima Gorkija lugu Dzimta nevaru atrast. Kas Gorkijam tā par lugu? Kāds var pateikt?

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.