AMERIKĀŅU BIZONS

Deivids Mamets

AMERIKĀŅU BIZONS

Komiska drāma 2 daļās

Režisore un tulkotāja – Inese Mičule

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks - Melnacis

Kustību konsultante – Liene Stepena

Lomās: Kārlis Freimanis, Aksels Aizkalns, Rūdis Bīviņš vai Artis Jančevskis

Pirmizrāde: 2022. gada 7. maijs

Deivids Mamets (1947) savā lugā “Amerikāņu bizons” ataino trīs sīkus blēžus, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, sapņojot par ienesīgu biznesu, bet nerēķinās, ka viņu iedomātā biznesa modelis būs pārbaudījums viņu draudzībai. Kā viens no varoņiem saka savam gados jaunākajam draugam: “Ir bizness un ir draudzība,” divas pasaules, kas diemžēl ne vienmēr var pastāvēt līdzās.

Pirmo reizi luga tika iestudēta 1975. gadā (iegūstot Drāmas kritiķu apvienības balvu kā labākā amerikāņu luga), bet 1977. gadā nokļuva līdz Brodvejai. Atsauksmes bija ļoti labvēlīgas, daudzi kritiķi slavēja Mameta spēju notvert amerikāņu ikdienas runas divdomības – “Mamets ir cilvēks, kurā ir vērts ieklausīties. Viņš ir rets putns – amerikāņu dramaturgs, kura lugās galvenā ir valoda.”

Izrāde saņēmusi 2021./2022. g. sezonas gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nomināciju kategorijā Gada jaunais skatuves mākslinieks Aksels Aizkalns (par Valtera Kola lomu).

Foto Mārtiņš Vilkārsis

Papildus informācija: Izrādē izmantota necenzēta leksika

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Neparasta izrāde- svētki izcila, gudra teātra mīļiem. Jau no pirmās minūtes kā paņēma uzmanību ar deju, tā 2h nelaida ne mirkli vaļā. Dinamiski dialogi, rupjības, kam tieši tā bija jābūt, raksturi tēliem wow!!! Katrs vārds, žests, emocija- perfekti! Trīs čaļi mazā pilsētiņā aiz neko darīt uzbur sev drāmu. Kurš ar kuru manipulē un kurš galu galā ir "apčakarētais"... Tas ir jāredz!!!

kena @ 2022-05-08

Biju uz pirmizrādi. Izrāde spēcīga, uzrunājoša. Viss tajā ir pārākajā pakāpē - lamuvārdi, puišu grandiozā spēle, perfekta scenogrāfija, tērpi - nu super! Izrādes sākums - īsta odziņa!!! Bravo! Daudz no psiholoģijas.. (arī doma - kā dzīvot, kad jūties nekā). Ir ļoti interesanti skatīties - garlaicīgi nav ne1 mirkli! Un laba pēcgarša - ir ko pārdomāt par vairākām vairāk epizodēm... hmm, nu labi!

Lapsiņa @ 2022-05-08
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.