80 DIENĀS APKĀRT ZEMESLODEI

Žils Verns

80 DIENĀS APKĀRT ZEMESLODEI

Ceļojums laikā 2 daļās

Režisors – Viesturs Roziņš

Scenogrāfs – Valters Kristbergs

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Horeogrāfs – Kārlis Božs

Gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers

Muzikālais noformējums – Emīls Zilberts

Video – Gatis Priednieks-Melnacis

Lugu tulkojusi – Marianna Zvaigzne

Lomās: Mārtiņš Liepa vai Ivo Martinsons, Klinta Reinholde, Ingus Kniploks, Arnolds Osis, Oskars Morozovs vai Oskars Vīksne

Pirmizrāde: 2017. gada 12. janvāris

Žila Verna, 19.gs. zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja, varonis – angļu džentlmenis Fileass Fogs, kurš jūsu acu priekšā dosies apkārt zemeslodei, ir apveltīts ar ļoti spēcīgu raksturu. Apbrīnojama ir viņa spēja neapstāties pēc neveiksmēm, nepadoties problēmu priekšā un ne mirkli nezaudēt ticību, ka viņš sasniegs mērķi laikā, neskatoties uz to, ka daudzi viņu uzskata par jocīgu.

Lai arī varētu domāt, ka autors, iedvesmojoties saviem ceļojumu romāniem, visu mūžu pavadījis krāšņos ceļojumos, Žila Verna radīšanas noslēpums saistīts ar to, ka ceļojumi notikuši tikai rakstnieka iztēlē, sēžot pie globusa ar rakstāmspalvu rokās.

Izrāde visai ģimenei. Iesakām bērniem no 10 gadu vecuma.  

Izrāde nominēta 2016./2017.gada Latvijas teātru gada balvai 4 kategorijās: "Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem", "Gada scenogrāfs", "Gada video mākslinieks" un "Gada kustību mākslinieks".

 

Izrāde iekļauta "Latvijas skolas soma" programmā.

Foto: Matīss Markovskis

 

 

 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

ĻOOOTI patika šī izrāde! Izcils aktieru tēlojums! 5.klases skolēni bija sajūsmā! Noteikti iesaku visiem! Stāvovāciju vērta!

Lāsma_L @ 2017-12-07

Labprāt ar ģimeni apmeklētu šo izrādi, bet kā lai to izdara, ja izrādes notiek tikai darba dienās, kad bērniem skola, bet vecākiem darbs. Nesaprotami.

Kika_K @ 2017-12-03

Ar prieku vēroju, cik daudz var uzburt no šķietami nekā, izmantojot vien mūziku un tērpus, kas paspilgtināja iztēli. Paldies par labi pavadīto vakaru!

Ričards_Edijs @ 2017-05-29

80 dienās apkārt zemeslodei. Forši, ka atbraucāt uz Rīgu. Patika. Rekvizītu minimālisms rada iztēli. Horeogrāfija. Forši aktieri. Paldies!

Jolanta Znotiņa @JolantaZnotia @ 2017-04-11

Paldies par šo brīnišķīgo viesizrādi Rīgā! Man ļoti patika! Vediet bērnus un skolēnus uz izrādi! Vairāk manas pārdomas blogā: http://sigita-paula.blogspot.com/2017/04/divarpus-stundas-apkart-visai-zemeslodei.html

SigitaPaula @ 2017-04-11

Ļoti patika izrāde! Pērles - Ivo Martinsons un Ingus Kniploks!

Ilze Ulme @ 2017-04-06

...ui kā vajadzēja stāvovācijas.....braucot mājās, nožēloju, ka tā neizdarīju. LIELISKA izrāde visiem!

EvijaB @ 2017-02-12

Paldies par vienreizējo izrādi "80 dienās apkārt zemeslodei". Beidzot super izrāde gan pusaudžiem, gan visiem citiem skatītājiem. Domājam, tā būs Valmieras teātra hīts uz ilgu laiku. Katrā ziņā cildināsim un slavināsim arī mūspusē, bet, domājams, īpaša reklāma nemaz nav nepieciešama. Izrāde runā pati par sevi. Viss izdevies - gan skatuves ideja Verna biezajam romānam, gan scenogrāfija un tas, kā tā strādā, gan horeogrāfija, nemaz nerunājot par aktieru atdevīgo spēli. Režisoram īsta veiksmes stunda!

Ikšķiles vidusskolas teātra mīļi un skolotājas @ 2017-01-25

Es arī biju stāvā sajūsmā! :) Pēc izrādes vaigi sāpēja no nepārtrauktās smaidīšanas un smiešanās! Aizraujoši un lieliski! Un prieks redzēt, ka paši aktieri izbauda procesu "uz pilnu klapi".

Dite Pitura @ 2017-01-18

Mīļš paldies VDT aktieriem un režisoriem par tik jauku izrādi! Biju ar savu 7 gadīgo meitiņu, kura ar lielu interesi baudīja izrādi līdz beigām. Iesaku ģimenēm.

Vineta Mūze @ 2017-01-18

Temps. Joki. Mīmika. Stāsts. Aktieru darbi un sadarbošanās. Tā visa dēļ ir vērts doties aizrautīgajā ceļojumā!! Nemeklējiet dziļumus. Meklējiet brīnumu!!! Visiem vecumiem...

kena @ 2017-01-15

Jautra un aizraujoša izrāde.. sen tik garšīgi nebiju smējusies. Sajūta tāda, ka pati sēžu vilcienā vai uz kuģa ar ceļotājiem... Patīkami, ka visu izrādes laiku ir enerģija un 100% aktieru atdeve uz skatuves. Iesaku visiem doties trakā ceļojumā!

Jana Kļaviņa @ 2017-01-13
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.