731. SOLIS

pēc F. Dostojevska romāna "Noziegums un sods" motīviem

731. SOLIS

Valmieras teātra aktieru kursa izrāde 2 daļās

Režija – Indra Roga, Mihails Gruzdovs

Dramatizējums – Indra Roga, Mihails Gruzdovs

Scenogrāfija – Gints Sippo

Kostīmi – Anna Heinrihsone

Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Lomās: Aksels Aizkalns, Kārlis Arnolds Avots, Ieva Estere Barkāne, Rūdis Bīviņš, Katrīna Griga, Artis Jančevskis, Milena Miškeviča, Agnese Laicāne, Meinards Liepiņš, Sandis Runge, Diāna Krista Stafecka, Krišjānis Strods, Kārlis Dzintars Zahovskis

Pirmizrāde: 2019. gada 20. septembris

Vai ar simts labiem darbiem var izdzēst vienu slikto? Vai ir pieļaujams kompromiss ar dvēseli komforta vārdā? Valmieras teātra  aktieru kurss, par pamatu ņemot krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska romānu “Noziegums un sods”, sākot jau ar pirmo studiju gadu, pēta cilvēka dabu, iedziļinoties katra romānā esošā tēla sirdsapziņā. No Raskoļņikova mājas līdz nozieguma vietai ir 730.soļi. 731.solis ir pats izšķirošākais. 

Foto Gatis Priednieks-Melnacis

 

 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

1. advente niansēti smalki ievilka romāna "Noziegums un sods" tēlu sirdsapziņā jauno aktieru sniegumā izrādē "731.solis". Skatuviski simpātiski, jūtīgi un ļoti pārliecinoši jaunieši. Izrāde smaga, taču viņu acīs TĀDA degsme, atrodoties uz skatuves... Nozaga manu sirdi!

Diāna @ 2019-12-05

Pirmās adventes vakarā Zirgu pasts tika piepildīts ar brīnumaini spēcīgu un apbrīnas vērtu enerģiju. Patiess prieks par jaunajiem un skaistajiem Valmieras teātra talantiem, kas 731.SOLĪ izspēlē Dostojevska varoņus dziļi, precīzi un neizsakāmi tuvu tam, kā tos iztēlojos. Paldies!

Ulrika @ 2019-12-03

Jaunie VDT aktieri un viņu kopīgais 731.solis ļoti patīkami pārsteidz. Cik spilgti izrādes tēli, tik spilgts katrs no viņiem savā tēlojumā. Lai izrādes garums neizbiedē - trīs stundas aizrit neticami ātri. Paldies!

Anete @ 2019-12-03

Paldies par divām kvalitatīvām, ceru, repertuāra izrādēm - "Viktoriju" un "Noziegums un sods" jeb "731.solis"! Jaunie aktieri var būt laimīgi, ka kursa vadītāji - Indra Roga un Mihails Gruzdovs - ļāvuši iepazīt izcilus literatūras darbus. "Viktorija" skatāma kā romantiska impresija, kurā galvenās varones (redzēju Katrīnu Grigu) slēptās jūtas nolasāmas jaunās aktrises ķermeņa un žestu valodā. Iestudējums patiks gan tiem, kas ilgojas pēc klasiski izstāstītā romantiskā stāsta, gan īpaši jauniešiem, kuriem pirmā mīlestība tikko bijusi vai vēl tikai nojaušama. Jauniešu pieredzes stāsti iestudējumu padara tuvāku mūsdienu jauniešiem, jo jautājums joprojām tas pats - kas ir mīlestība? "731.soli" vērtēju kā vienu no labākajiem I.Rogas iestudējumiem VDT līdztekus "Zojkina kvartira", kas gan notika citā spēles laukumā utt. Nevar nepamanīt, cik dziļš ir bijis un ir režisores darbs tieši krievu autoru darbu iestudējumos. Apbrīna jauniešu talantam trīs stundu garumā (īpaši Svidrigailova dikcijai un rīcības pamatojumam Krišjāņa Stroda tēlojumā; kopš "Hamleta" jau pamanīju Sandi Rungi - izrādē Petrovičs). Vairākas lieliskas raksturlomas. Abās izrādēs katrā kustībā un skatā fascinējoša Ieva Estere Barkāne. Viens no kulminācijas brīžiem - Raskoļņikova un viņa mātes pēdējā tikšanās. Parunājiet, jaunieši, ar savu skolotāju Indru Rogu par to leģendāro Daugavpils kursu, kurā viņa pati kādreiz mācījās! Es dažas līdzības (cik par tām iespējams spriest skatītājam no malas) saskatīju.

Dao @ 2019-09-23

"731.solis" ir tieši tāds, kā es būtu iedomājusies Dostojevska darbu iestudēt. Trīs stundas ir ļoti piepildītas,intensīvas.Šoreiz priekšplānā ir Petroviča un Raskoļņikova (brīnišķīga saspēle) sarunas. Jaunie aktieri spēlē aizrautīgi,interesanti sekot līdzi.

Anna Sofija @ 2019-09-23

Šodien sēdēju Valmieras teātra Mansardā un skatījos izrādi Valmieras topošo aktieru sniegumā, pēc Dostojevska "Noziegums un sods". Tagad smaidu un gaidu,kad viņi kļūs par esošajiem, nevis topošajiem, jo tiešām bija sajūta,ka vairums jau ir tapuši! Paldies! Oi, cik daudz tagad, ko domāt!

Zane @ 2019-09-18
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.