Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra aprīļa repertuāra izrādēm

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra aprīļa repertuāra izrādēm

Aprīlī Valmieras teātris skatītājiem būs sagatavojis divus jauniestudējumus. Mēneša sākumā, 6. aprīlī, režisores Indras Rogas iestudētā Dona Nigro luga "Paolo un Frančeska"  - mīlasstāsts, kas kļuvis nemirstīgs kopš 1275. gada. 28. aprīlī Regnāra Vaivara radītais un iestudētais stāsts "Burbulis". Gaišuma un humora terapija pēc diviem unikālākajiem gadiem Latvijas vēsturē, ko ik viens no mums un mēs visi kopā pavadījām burbulī.

1275. gadā Džovanni Malatesta no Rimini apprecējās ar Frančesku, Gvido de Polentas meitu no Ravennas. Pēc vienpadsmit gadiem Džovanni atklāja melus, kurus visu šo laiku no viņa slēpa Frančeska un viņa jaunākais brālis Paolo. Tam neizbēgami sekoja noziegums.

Kad Dante rakstīja “Dievišķās komēdijas” daļu “Elle”, nelaimīgo mīlētāju stāsts viņu aizrāva tik ļoti, ka viņi parādījās Piektajā dziesmā starp miesas grēciniekiem Otrajā elles lokā. Abu leģendām apvītais mīlasstāsts turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās.

“Šī pasaule ir komēdija tiem, kas domā, un traģēdija tiem, kas jūt,” 1776. gadā Horācijs Volpors rakstīja vēstulē grāfienei Annai Aperei Ossori. Mūsu dzīves gaitā mēs esam kā vieni, tā otri, bieži vienlaicīgi pat abi, jo mūsu dzīve – tā ir komēdijas un traģēdijas grotesks sajukums, tā ir gan fantastiski pievilcīga, gan neticami briesmīga. Lai atrastu mīlestību, mēs virzāmies cauri mūsu dienām vienmēr pa maliņu pāri bezdibenim.

Izrādes radošajā komandā scenogrāfe, tērpu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks Niks Cipruss un komponists Emīls Zilberts.

Lomās: Ieva Estere Barkāne, Artis Jančevskis, Meinards Liepiņš, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods.

Režisors Regnārs Vaivars lugu un izrādi “Burbulis” veidojis pēc viņa paša un aktieru veiktajām intervijām ar ārstiem, rezidentiem, medmāsām, sanitāriem, brīvprātīgajiem, pacientiem, vakseriem un antivakseriem, kuri šos divus gadus pavadīja (un daļa joprojām strādā) slimnīcu Covid nodaļās visā Latvijā.

Šī būs gaišuma un humora terapija pēc diviem unikālākajiem gadiem Latvijas vēsturē, kurus esam pavadījuši burbulī blakus bailēm un ierobežojumiem, maskām un dezinfekcijas līdzekļiem, mājsēdēm un kārtības sargiem. Burbulī, kas pilns ar cerībām, ka tas viss kādreiz beigsies, mēs beidzot varēsim pasmaidīt par šo laiku, teātrī ieraudzīt un pasmaidīt par sevi šajā laikā, lai smaidot tiktu vaļā no bailēm. Izrāde ir raibs piemineklis mūsu medicīnas darbiniekiem un mums, viņu pacientiem.

Izrādes scenogrāfiju veido Valters Kristbergs, tērpus – Madara Botmane.

Lomās: Anna Nele Āboliņa, Rihards Jakovels, Mārtiņš Liepa, Māra Mennika, Inese Ramute, Elīna Vāne, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Aprīļa repertuārā pēc ilgākas pauzes izrāde "Kalendārs mani sauc", kā arī iestudējums bērniem "Kā sagaidīt citplanētieti". Kārtējā tūrē pa Latviju dosies izrāde “Mēs, roks, sekss un PSRS” un mēneša sākumā ar Māra Ķimeles iestudēto Aleksandra Ostrovska lugu “Vēlā mīla” viesosimies Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts".

Ar pilnu aprīļa repertuāru var iepazīties un biļetes iegādāties ŠEIT.

 

Reviews

Cash desk

TEĀTRA KASE šobrīd atrodas Krišjāņa Valdemāra 1 (ūdenstornī aiz Svētā Sīmaņa baznīcas)

DARBA LAIKS:

Pirmdien, Trešdien, Piektdien: 12:00 - 18:00,

6 4207335

kase@vdt.lv

 

Zāļu plāni

Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text