VIDZEMNIEKI

Blaumanis/Kļava

VIDZEMNIEKI

Nestāstītie stāsti

Režisore – Indra Roga

Dramaturgs – Justīne Kļava

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists – Mārcis Auziņš

Horeogrāfe – Inga Raudinga

Gaismu mākslinieks – Jānis Sniķeris

Videomākslinieks – Aleksandrs Grunte

Starring: Aigars Apinis, Kārlis Arnolds Avots, Elīna Hanzena, Alise Danovska, Rūta Dišlere or Klinta Leja, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Pauls Iklāvs, Mārtiņš Liepa, Kārlis Neimanis or Ingus Kniploks, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers, Elīna Vāne

Premiere: Feb. 23, 2018

Rūdolfs Blaumanis (1863-1908) ir bezgalīgs stāstnieks. Lasot viņa stāstus un lugas, acu priekšā nostājās ļoti jūtīgs un vērīgs cilvēks, kurš atklāti un dažreiz pat mazliet ciniski stāsta par lauku cilvēka dzīvi.

„Vidzemnieki” – zem viena nosaukuma apvienotie Blaumaņa mazāk zināmie stāsti, lai arī sarakstīti gandrīz pirms simts gadiem, ir par mums pašiem – latviešiem. Mūsu ikdienas bēdām, šaubām, priekiem, ilgām un sapņiem, jo Blaumanis tik ļoti ir mīlējis latviešu cilvēka dvēseli un tā sarežģīto un pretrunīgo dabu, vienlaikus nebūdams akls, līdzās baltumam redzēdams arī melnumiņus un traipus, kas brīžiem spēja sagandēt vai visu cilvēka mūžu, ka tā bija kļuvusi par viņa vienīgo un vissvarīgāko vielu – bezgalīgu sapni, ar kuru mūs caur spēles teātri, atraktīvā un muzikālā lieldarbā modinās režisore Indra Roga, komponists Mārcis Auziņš un horeogrāfe Inga Raudinga. Šis būs pavisam īpašs Blaumaņa nestāstīto stāstu iestudējums, bet cilvēka sirds – arvien tā pati.

Izrāde saņēmusi 2017. /2018. gada Spēlmaņu nakts nominācijas kategorijās: 

Gada aktrise - Ieva Puķe 

Gada aktrise otrā plāna lomā - Elīna Vāne 

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā 

Foto Matīss Markovskis

Additional information: Izrādē piedalās mūziķi: Mārtiņš Roziņš, Imants Točs un Emīls Zilberts

Nearest shows

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

No comments yet

Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text