PAOLO UN FRANČESKA

Dons Nigro

PAOLO UN FRANČESKA

Divas Daļas

Režija – Indra Roga

Telpa un kostīmi – Anna Heinrihsone

Gaisma – Niks Cipruss

Mūzika – Sandis Runge

Muzikālais noformējums – Indra Roga, Emīls Zilberts

Video montāža – Marta Marija Gruzdova

Starring: Ieva Estere Barkāne, Artis Jančevskis, Meinards Liepiņš, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods

Premiere: April 6, 2023

1275. gadā Džovanni Malatesta apprecējās ar Frančesku, Gvido de Polentas meitu. Pēc vienpadsmit gadiem Džovanni atklāja melus, kurus visu šo laiku no viņa slēpa Frančeska un viņa jaunākais brālis Paolo. Tam neizbēgami sekoja noziegums.

Kad Dante rakstīja “Dievišķās komēdijas” daļu “Elle”, nelaimīgo mīlētāju stāsts viņu aizrāva tik ļoti, ka viņi parādījās Piektajā dziesmā starp miesas grēciniekiem Otrajā elles lokā. Abu leģendām apvītais mīlasstāsts turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās.

“Šī pasaule ir komēdija tiem, kas domā, un traģēdija tiem, kas jūt,” 1776. gadā Horācijs Volpors rakstīja vēstulē grāfienei Annai Aperei Ossori. Mūsu dzīves gaitā mēs esam kā vieni, tā otri, bieži vienlaicīgi pat abi, jo mūsu dzīve – tā ir komēdijas un traģēdijas grotesks sajukums, tā ir gan fantastiski pievilcīga, gan neticami briesmīga. Lai atrastu mīlestību, mēs virzāmies cauri mūsu dienām vienmēr pa maliņu pāri bezdibenim.

Foto Matīss Markovskis

 Izrāde tapusi sadarbībā ar     

PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA PAOLO UN FRANČESKA

Reviews

Nearest shows

Fri. 01.09 18:30 Kurtuve PAOLO UN FRANČESKA 2 st. 30 min.
EUR 22
Buy ticket

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Romeo un Džuljeta. Tristans un Izolde. Paolo un Frančeska. Apmēram uz tādu vēsturisku pastāstiņu es devos lūkot Valmieras drāmas teātrī. Saņēmu jaudīgu un emocijās kāpinātu izrādi, kuru baidos nosaukt vārdā. Nosaucot tiek pateiktas manas emocijas, bet jums ir jāizbauda savas. Nosaucot var zust trauslums, bet jums to vajag sajust. Izrādē satikās tie, kam jāsatiekas- vēsture+ mūsdienas= mūžam aktuālais; viņš+ viņa= kāpēc vienmēr tad uzšķilst? tērpi+gaismas+skatuve= stāsta veselums…. Nu bij viņiem jāsatiekas. Lai radītu! Lai rakstītu Viņam to trauslo mīlestības vēstuli…. Režisore I.Roga raksta, nebaidoties no sāpēm, atmiņām, tik patiesi un atklāti. Acīs stāv beigu aina pēc aplausiem- balta gulta ar narcišu pušķi. Nelauziet! Radiet! Sargājiet! Dievs mūs izlej, bet piepildīt var tikai mīlestība. Un laimīgs tas, kas to jutis. Laimīgs tas, kas tajā aug. Nekāds pastāstiņš. Emociju ezers. Vairāk ne…. Lai jums sava mīlestības vēstule! P.s. Šķiet izrādes veidošanā piedalījās Viņš…

Agita Zariņa-Stūre @ 2023-04-12

Katram iesaku šo izrādi noskatīties .Ļoti patika .Paldies visiem, kas piedalījās, lai taptu šī izrāde.

Rasma Šakina @ 2023-04-12

Paldies Indrai, Mišam (atvainojiet, ka familiāri, bet tas izrādes video iespaidā) un viņu skatuves "bērniem" par to, ka mums pēc "Virdžīnijas" atkal ir izrāde, ko no visas sirds var ieteikt noskatīties..Izcili!

Eva Roberta @ 2023-04-12

Bija lieliska izrāde!

Ilze Podniece @ 2023-04-12
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text