KALENDĀRS MANI SAUC

Andris Kalnozols

KALENDĀRS MANI SAUC

Maiguma drāma 3 daļās

Režisors – Mārtiņš Eihe

Dramatizējuma autore – Rasa Bugavičute-Pēce

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Pamela Butāne

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis

Mūzikas autors – Emīls Zilberts

Kustību režisors – Aigars Apinis

Starring: Meinards Liepiņš, Aigars Apinis, Anna Nele Āboliņa, Regīna Devīte, Mārtiņš Liepa, Mārtiņš Meiers, Inese Ramute, Diāna Krista Stafecka, Kārlis Dzintars Zahovskis

Premiere: April 12, 2022

Oskars zina no galvas kalendāru un katru dienu iet staigāties, jo tas viņam nāk par labu. Oskaram ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskars objektīvo zināšanu trūkumu aizstāj ar subjektīvu skatījumu – tā saka mācītājs Arvīds. Oskars patīk bērniem un dulliem pensionāriem. Oskars nepieder īstenībai. Oskaram nepatīk runāt. Oskars ir izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Taču, lai uztaisītu labu teātra izrādi, Oskaram ir jāsaņem drosme un visiem jāpastāsta par sevi. Tur tas suns aprakts.

Andra Kalnozola spožā un dzīvi apliecinošā debijas romāna “Kalendārs mani sauc” galvenais raksturs Oskars, iespējams, nekad neticētu, ka par viņu reiz taps teātra izrāde. Un tomēr viņš ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

Izrādes mūzikas ierakstā piedalās Oskars Siliņš (vijole).

Izrāde ieguvusi "Spēlmaņu nakts" 2021./2022. gada sezonas balvu kategorijā "GADA MAZĀS FORMAS IZRĀDE".

Izrāde saņēmusi 2021./2022. g. sezonas gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nominācijas kategorijās:

▪️Gada mazās formas izrāde
▪️Gada režisors Mārtiņš Eihe
▪️Gada jaunais skatuves mākslinieks Meinards Liepiņš (par Oskara lomu)
▪️Gada jaundarbs mūzikā Emīls Zilberts
▪️Gada horeogrāfs vai kustību mākslinieks Aigars Apinis

Foto Matīss Markovskis

Reviews

Nearest shows

Fri. 09.06 19:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 40 min.
EUR 25
Sold out!
Sat. 10.06 18:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 40 min.
EUR 25
Sold out!
Tue. 29.08 18:30 Kurtuve KALENDĀRS MANI SAUC 2 st. 40 min.
EUR 24, skol., stud. EUR 16
Buy ticket
Sun. 10.09 13:00 Kurtuve KALENDĀRS MANI SAUC 2 st. 40 min.
EUR 24, skol., stud. EUR 16
Buy ticket
Wed. 11.10 19:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Kultūras centrā "Ulbrokas pērle"

2 st. 40 min.
EUR 18/20/22
Buy ticket
Thu. 12.10 19:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Kultūras centrā "Berģi"

2 st. 40 min.
EUR 18/20/22
Buy ticket
Fri. 13.10 19:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Ādažu Kultūras centrā

2 st. 40 min.
EUR 18/20/22
Buy ticket
Sat. 14.10 18:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Salaspils Kultūras namā "Rīgava"

2 st. 40 min.
EUR 18/20/22
Buy ticket
Sun. 15.10 17:00 - KALENDĀRS MANI SAUC

Viesizrāde Kultūras centrā "Ulbrokas pērle"

2 st. 40 min.
EUR 18/20/22
Buy ticket

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Andra Kalnozola “Kalendārs mani sauc” ir absolūti brīnišķīgs darbs, ko nākamās paaudzes ierindos sadaļā “klasika” (un pamatoti).. Respect, Andri! Izlasīju vienā elpas vilcienā! Ļaudis saka: “Netiesā grāmatu pēc tās filmas vai izrādes..” Bet, šoreiz es māklinieciskā baudījuma ziņā starp grāmatu un izrādi atļaušos ielikt līdzvērtības zīmi! Paldies Valmieras drāmas teātrim par fantastisku izrādi! Paldies visai komandai! Malači!

Kristaps Rasims @ 2022-09-28

Šī izrāde tikpat daudzslāņaina kā grāmata – vienlaikus gan smagums, gan vieglums, spēja tos pārvērst vienu otrā, aicinājums pārdomāt gan savu pieredzi, gan sajūtas, kas raisās, dažādus ļaudis savā dzīvē sastopot, vēlme uzklausīt un atbalstīt, reizēm arī padusmoties... Ļoti daudzšķautņaina izrāde, kurā varen daudz līdzi domājamā, sevī pārcilājamā, un – jāatsaucas uz grāmatas lasīšanas laikā uzklausīto atziņu – kurš gan mēs varam pateikt, kas tad ir tas normālais, pareizais, un vai katrs savu reizi nerīkojamies kaut kā mazliet citādi, bet tieši tai situācijai atbilstoši? Paldies par bagātīgo pārdomu devu!

Plūmīte @ 2022-06-15

"Kalendārs mani sauc" - lielisks iestudējums un aktieri.

Ināra Kolmane @ 2022-06-13

Tā kā biju sajūsmā par grāmatu, mani noteikti ieinteresēja redzēt arī, kā to var parādīt teātrī. Valmieras teātris to nosaucis par maiguma drāmu 3 daļās. Un izrādes Oskars Meinarda Liepiņa tēlojumā tiešām ir tāds, pret kuru gribas paust maigumu. Atjautīgi risināts maz-/nerunājošā Oskara domu atainojums ar citu aktieru palīdzību. Tāpat maigas jūtas raisa vecie un vientuļie tēli, kas kopā veido “Bandu” un sirsnīgi savaldzina, ir absolūti pašsaprotams, ka tādi ir draugi. Ikviens aktieris šajā izrādē ir brīnišķīgs, bet mana lielākā sajūsma par Meinardu Liepiņu, Annu Neli Āboliņu un Diānu Kristu Stafecku. Stafecka ar katru reizi, kad viņu redzu teātrī un kino, simpatizē arvien vairāk. Šķiet, tā būs aktrise, kuras vārdu vien ieraugot izrāžu aktieru sastāvā, būs vērts apsvērt uz tām doties. Izrādes scenogrāfija savā lakonismā un tērpi ar rūpīgi pārdomātām niansēm arī ļauj mums izjust spēcīgāk šos cilvēkus un stāstu, ar visām komiskajām ēverģēlībām un vēlmi vientulībā atrast savējos. Atceros, ka, lasot grāmatu, daudz smējos pat balsī, savukārt, izrāde kārtējo reizi parāva vaļā emociju slūžas. Laikam jau esmu kļuvusi pārlieku jūtīga, jo atkal jau šī ir “mana” tēma - pieaudzis bērns ar garīgas attīstības traucējumiem, bet asaras atkal izlauzās jau sākumā, kamēr beigās patiešām tās ritēja tā, kā reti kad. Un tāpat kā viss stāsts ir gan komisks, gan saviļņojošs, komiskais manā raudāšanā bija tas, ka man blakus sēdošā raudāja un šņaukājās tikpat sirsnīgi, un es apsmējos, ka blakus sagadījušās divas lielākās raudātājas. Taisnības labad gan jāsaka, ka vēl daži sarkani deguni un acis bija redzami, ejot ārā pēc izrādes. Tātad. Ja grāmata patika, jāiet! Ja nav lasīts, bet patīk komiski stāsti ar nedaudz melnu piesitienu, taču dziļi saviļņojoši, - arī jāiet! No sirds iesaku. Tagad jāgaida romāna ekranizējums, ko veido Poškus.

Anete @ 2022-06-13

Biju. Redzēju. Patika. Ļoti. Iesaku.

Ilze @ 2022-04-13

Valmieras bibliotēkas organizētā tikšanās reizē A. Kalnozols, teica, ka pilnībā uzticas režisoram.Pēc vakardienas izrādes varu teikt - uzticība atmaksājusies 100%. Kā jau komentāros rakstīts, es arī biju ļoti ieientriģēta, kā būs uz skatuves....Izcili! Nekas no grāmatas nav pazaudēts, ir veiksmīgi bagātināts tieši izrādes formai. Izjūtas piedzīvoju tādas pašas kā lasot..no smiekliem līdz asarām. Oskars un pārējie tēli ir precīzi tādi, kādus iztēlojos lasot grāmatu, aktierspēle tiiik ļoti pārliecināja.Paldies!!!

Aiga @ 2022-04-13
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text