HAMLETS

Viljams Šekspīrs

HAMLETS

Piedzīvojumi ar atriebību 2 daļās

Režisore – Indra Roga

Scenogrāfs un video mākslinieks – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Cīņu meistars – Valdis Kupčs

Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs (Maskava)

Pirotehnikas meistars – Kalvis Kalniņš

Skaņu un mūzikas aranžējumi – Emīls Zilberts

Tulkojums – Indra Roga, Mārtiņš Meiers

Starring: Mārtiņš Meiers, Kārlis Arnolds Avots, Kārlis Freimanis, Elīna Hanzena, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Jānis Kreklis, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Sandis Runge, Krišjānis Salmiņš, dažādu galvaspilsētas teātru aktieri

Premiere: April 12, 2019

“1607.gadā britu tirdzniecības kuģi “Hektors” un “Drakons” kuģoja gar Āfrikas krastiem uz Indiju, ilgotais mērķis vēl bija tālu, matroži garlaikojās, atmosfēra bija nokaitēta, jebkurā brīdī draudēja izcelties kautiņš... Kuģa kapteinis Viljams Killings saprata, ka steidzami jāatrod kāda nodarbe, kas matrožu prātus pārņemtu savā varā. Varbūt sarīkot teātra izrādi? Bet ko iestudēt? Kaut ko populāru, visiem saprotamu, pilnu izklaidējošiem notikumiem, noslēpumainiem noziegumiem, ar noklausīšanos, indēšanu, kaismīgiem monologiem, divkaujām, lai lugā noteikti būtu mīlestība, bet joki spētu nogāzt matrožus no kājām. Kapteinis pieņēma lēmumu. Jāiestudē “Hamlets”. ” /A.V.Bartoševičs/

Visnoslēpumainākajā pasaules lugā no pirmā Hamleta līdz pēdējam tiek uzdoti vieni un tie paši jautājumi, taču to nozīme mainās līdz ar laiku, kurā dzīvojam paši.

 

Izrāde saņēmusi 2018. /2019. gada sezonas  Spēlmaņu nakts nominācijas kategorijās:

Gada lielās formas izrāde

Gada aktieris -  Mārtiņš Meiers

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki - Elīna Hanzena

Gada scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Gada kostīmu mākslinieks -    Anna Heinrihsone

Gada video mākslinieks - Mārtiņš Vilkārsis

 

Izrāde iekļauta "Latvijas skolas soma" programmā.

Foto Mārtiņš Vilkārsis

Reviews

Nearest shows

Fri. 06.09 18:30 Lielā zāle HAMLETS 3 st. 15 min.
EUR 12.50/14.00/15.50/17.00
Buy ticket

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Patika, ļoti! Visu izrādi noskatījos un līdzpārdzīvoju ar interesi! Aktieri - kolosāli!

Anete @ 2019-05-08 18:11

Bijām uz Hamletu. M. Meiers visu zāli nolika uz ceļiem. Paldies, paldies, paldies par šo skaistumu!

Ieva @ 2019-05-08 18:09

Bravo! Ists kulturas baudijums dveselei un garam!

Daigaa @ 2019-04-22 11:41

“Hamlets” ir krāsains sprādziens šajā pelēcīgajā teātra sezonā. Katru reizi klausoties pasaulzināmo lugu, gūstu jaunas atziņas, uzdodu sev jautājumus. Pavisam noteikti ir mana sezonas spilgtākā izrāde - caur vieglumu uz smagiem jautājumiem, Meiers ar katru šūniņu dzīvo Hamletā.

Anna Sofija @ 2019-04-15 19:59

Spoži un pārsteidzoši, daudz spilgtu momentu, negaidītu traktējumu. Nevienu mirkli nebija garlaicīgi, tiesa, brīžam likās, ka ar Meiera muti runā Martinsons no iepriekšējā iestudējuma. Līdzīgas intonācijas, bet varbūt tikai šķitums. Domāju, būs Spēlmaņu nakts balvu birums. Varbūt arī par fantastiskajiem kostīmiem!

Daiga Mazvērsīte @ 2019-04-15 16:57

Ļoti patika izrāde! Gribēju to redzēt, jo reklāma ir ļoti skaista un iespaidīga- Meiers, jūra, sarkanā cepure, zolīds, skaisti... Skaidri izprotams viss, par ko Šekspīrs Hamletā stāsta. Eksistenciāli nozīmīgas tēmas katram. Mārtiņš Meiers- Labākais!!! Arvien prātā, ļoti iespaidīgi.....

agnese.r@inbox.lv @ 2019-04-15 13:55

Ārkārtīgi interesanti un aizraujoši! Fantastiska režija un lieliski aktierdarbi! Visam noticēju! Bravo Meieram! Ļoti pārliecināja Avots!

Heiho @ 2019-04-15 08:22

Diemžēl nepatika, iepriekšējais iestudējums bija galvas tiesu pārāks! Uz izrādes otro cēlienu nepaliku, pliekanie jociņi neuzrunāja. Manuprāt, klasiku nav vajadzīgs pielāgot katram laikmetam - tādēļ jau tā ir klasika. Citādi brīžiem šķiet, ka vienīgais, kas vēk pietrūkst, ir popkorns skatītājiem izrādes laikā. Veiksmi!

Senais13 @ 2019-04-14 19:35

ļoti patika! Mūsdienīga , asprātīga, aizraujoša. Izcila aktieru izvēle.. Meiers izcils. Lasmanim bravo! Scenogrāfija moderna, super, tērpi papildina tēlus. Paldies valmieriešiem!

ofēlija @ 2019-04-14 17:58

Spēcīgi, vareni, skaisti! Meiers ir kolosāls!) Brauciet un teātri un piedzīvojiet īstu emociju gammu.

Dabas_bērns @ 2019-04-14 17:41

Biju uz 2.izrādi 13.aprīlī. Dažkārt pārņēma panika- kas notiek uz skatuves, ko ar to aktieri vēlas pateikt, kāpēc tur Mīms, kāpēc kuģis? Tad pretēji- sajūsma par asprātību, par Bartkeviču un Vimbu, jo viņu interpretācija bija kolosāla, viegla, ironiska un izaicinoša. Biju aizgrābta skatoties Tālivalža Lasmaņa tēlojumā, viņa Polonijs bija ģeniāls. Esmu sajūsmā par viņu! No iespējaās ieslīgšanas snaudā ik pa laikam izrāva lielgabalu zalves un salūts, un citi specefekti....

Ingī @ 2019-04-14 12:32

Izrāde ir izcila. Paldies visiem.

Liz_Ance @ 2019-04-13 22:14
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text