ĢIMENE

Stīvens Karams

ĢIMENE

Paaudžu trilleris 2 daļās

Režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Gaismu un video mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis

Kostīmu māksliniece – Līga Zepa

Muzikālais noformējums – Jēkabs Nīmanis un Aigars Apinis

Starring: Aigars Apinis, Tālivaldis Lasmanis, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Klinta Reinholde, Elīna Vāne

Premiere: Sept. 18, 2020

Pastāv sešas fundamentālas bailes, ko reizi pa reizei dažādās kombinācijās izjūt ikviens cilvēks – bailes no nabadzības, kritikas, sliktas veselības, pazaudēt kāda mīlestību, vecuma un nāves. Amerikāņu dramaturga Stīvena Karama  luga “The Humans”, kas Valmieras teātrī būs redzama ar nosaukumu ”Ģimene” aplūko šīs bailes caur vidusšķiras ģimeni, kas ir izaugušas no paša autora pagātnes pieredzes, šajā darbā līdz kaulam atklājot, ko nozīmē būt ģimenei.

New York Times par lugu raksta: “Stīvena Karama lugu gandrīz vai varētu saukt par padziļinātu reportāžu, jo tā bezgala skaidri izgaismo mūsdienu Amerikas esošo sociālo un politisko ainavu. “Ģimene” ir grandiozs atklājums, vienlīdz empātiska, apskaidrojoša, izklaidējoša un drosmīga luga, kas liek sirdij auļot un pārbiedē mēmu.”

Luga pirmo reizi tika iestudēta 2016. gadā Brodvejas teātrī. Tā līdz šim ir saņēmusi neskaitāmas nominācijas un apbalvojumus, tai skaitā arī prestižo "Tony Awards" un "New York Drama Critics Circle Award", turpinot savu uzvaras gājienu visā pasaulē.

Foto Matīss Markovskis 

Smoking Smoking in the show

Reviews

Nearest shows

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Pirmā teātra izrāde manā mūžā, pēc kuras nav iespējams aizbraukt mājās. Jāsēž mašīnā un jāraud... Acīmredzot paaudžu trillerī “Ģimene” Reiņa Suhanova režijā iekodētās bailes ir izrādījušās superiedarbīgas. Senos laikos uzskatīja, ka traģēdijas domātas tam, lai radītu katarsi. Te nu ir, ko padomāt šī trillera kontekstā...

Inga Deigele @ 2020-10-05

Luga - spilgts amerikāņu subkultūras paraugs. Žēl izniekotā laika. Kā parasti, labs T.Lasmaņa, I.Ramutes, E.Vānes sniegums.

silvija @ 2020-09-30
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text