AMERIKĀŅU BIZONS

Deivids Mamets

AMERIKĀŅU BIZONS

Komiska drāma 2 daļās

Režisore un tulkotāja – Inese Mičule

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks - Melnacis

Kustību konsultante – Liene Stepena

Starring: Kārlis Freimanis, Aksels Aizkalns, Rūdis Bīviņš or Artis Jančevskis

Premiere: May 7, 2022

Deivids Mamets (1947) savā lugā “Amerikāņu bizons” ataino trīs sīkus blēžus, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, sapņojot par ienesīgu biznesu, bet nerēķinās, ka viņu iedomātā biznesa modelis būs pārbaudījums viņu draudzībai. Kā viens no varoņiem saka savam gados jaunākajam draugam: “Ir bizness un ir draudzība,” divas pasaules, kas diemžēl ne vienmēr var pastāvēt līdzās.

Pirmo reizi luga tika iestudēta 1975. gadā (iegūstot Drāmas kritiķu apvienības balvu kā labākā amerikāņu luga), bet 1977. gadā nokļuva līdz Brodvejai. Atsauksmes bija ļoti labvēlīgas, daudzi kritiķi slavēja Mameta spēju notvert amerikāņu ikdienas runas divdomības – “Mamets ir cilvēks, kurā ir vērts ieklausīties. Viņš ir rets putns – amerikāņu dramaturgs, kura lugās galvenā ir valoda.”

Izrāde saņēmusi 2021./2022. g. sezonas gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nomināciju kategorijā Gada jaunais skatuves mākslinieks Aksels Aizkalns (par Valtera Kola lomu).

Foto Mārtiņš Vilkārsis

Additional information: Izrādē izmantota necenzēta leksika

Reviews

Nearest shows

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Neparasta izrāde- svētki izcila, gudra teātra mīļiem. Jau no pirmās minūtes kā paņēma uzmanību ar deju, tā 2h nelaida ne mirkli vaļā. Dinamiski dialogi, rupjības, kam tieši tā bija jābūt, raksturi tēliem wow!!! Katrs vārds, žests, emocija- perfekti! Trīs čaļi mazā pilsētiņā aiz neko darīt uzbur sev drāmu. Kurš ar kuru manipulē un kurš galu galā ir "apčakarētais"... Tas ir jāredz!!!

kena @ 2022-05-08

Biju uz pirmizrādi. Izrāde spēcīga, uzrunājoša. Viss tajā ir pārākajā pakāpē - lamuvārdi, puišu grandiozā spēle, perfekta scenogrāfija, tērpi - nu super! Izrādes sākums - īsta odziņa!!! Bravo! Daudz no psiholoģijas.. (arī doma - kā dzīvot, kad jūties nekā). Ir ļoti interesanti skatīties - garlaicīgi nav ne1 mirkli! Un laba pēcgarša - ir ko pārdomāt par vairākām vairāk epizodēm... hmm, nu labi!

Lapsiņa @ 2022-05-08
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text