Valmieras vasaras teātra festivāls

www.valmierasfestivals.lv

Valmieras vasaras teātra festivāls - notikums teātra mākslā vasaras izskaņā augustā. Tikai īpaši festivālam radīti darbi, ko veido nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi. Neierastās vietās un oriģinālās formās Valmieras pilsētvidē izrādīti iestudējumi, kas izklaidē, bagātina, provocē un neatstāj vienaldzīgus festivāla apmeklētājus. Papildus teātra izrādēm tiek izvērsta paralēlā programma, radot bagātīgus vasaras mākslas svētkus pilsētvidē. 

Festivāla idejas realizācijā būtiska loma ir Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivālam, kas Valmierā aizsākās 1999.gadā un notika reizi trīs gados, žūrijai izvērtējot labākos dažādu teātru repertuāros esošo Blaumaņa lugu iestudējumus. Attīstot šo tradīciju, tapis jauns un saturā citādāks starpdisciplinārs vasaras festivāls, kurš plānots reizi divos gados kā skatuves mākslas svētki Valmierā.

Ziemeļu koda meklējumi un apziņas veidošana caur dažādiem teātra žanriem, Blaumaņa, Raiņa, viņu laikabiedru, mūsdienu dramaturģijas darbiem pašmāju un viesmākslinieku izpildījumā, kā arī caur kino un mūzikas izteiksmes formām ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem. Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

 

Kontaktiem: Festivāla pārstāve Lija Ozoliņa / Tālr. 26548855, e-pasts: festivals@valmiera.lv /

 

R.Blaumaņa festivāla vēsture:

Iecere par Rūdolfa Blaumaņa festivālu, kas reizi trijos gados ļautu novērtēt Latvijas teātrī tapušos Blaumaņa darbus, 90. gadu beigās radās toreizējam teātra direktoram Pēterim Sūcim un teātra rakstniecei Lilijai Dzenei. Taču doma par šādu festivālu diez vai būtu radusies, ja Valmieras teātrī nestrādātu Felikss Deičs, kas iestudēja dramaturga darbus ar īpašu, neierastu skatpunktu, un ja šeit savu psiholoģiski dziļo redzējumu nebūtu pierādījusi Māra Ķimele. Vairāk nekā 10 gadu gaitā festivāls attīstījās, 2013.gada programma kļūst atšķirīga ar tās jauneklīgumu – uzvedumi tika veidoti neparastā formā, daži no tiem spēlējami arī ārpus teātra telpām. Togad Rūdolfa Blaumaņa 150. jubileja tiek iekļauta UNESCO svinamo dienu sarakstā. 

Hronoloģija:
1999. gads. Ceļojošo balvu – tēlnieka Andra Vārpas veidoto Blaumaņa bisti „Rūdolfs” – saņem Valmieras teātris: „Ļaunais gars” (rež. Felikss Deičs)

2002. gads. Uzvarētāja biste „Rūdolfs” atkal paliek Valmieras teātrim: „Pazudušais dēls” (rež. Māra Ķimele)

2005. gads. Ceļojošā balva jorpojām valmieriešu rokās: „Aizbirušais avots” (rež. Felikss Deičs)

2008. gads. Arī šoreiz balvu patur Valmieras teātris: „Indrāni” (rež. Māra Ķimele)

        2013. gads. Pirmo reizi Blaumaņa biste aizceļo uz Rīgu - M.Čehova Rīgas Krievu teātrim: „Indrāni” (rež. Elmārs Seņkovs)

  • Valmieras vasaras teātra festivāls
  • Valmieras vasaras teātra festivāls
  • Valmieras vasaras teātra festivāls
  • Valmieras vasaras teātra festivāls
  • Valmieras vasaras teātra festivāls
  • Valmieras vasaras teātra festivāls
  • Valmieras vasaras teātra festivāls
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Jūs esat veiksmīgi pieteicies Valmieras Drāmas teātra jaunumiem!