×
SKATĪTĀJU BALSS SKATĪTĀJU BALSS

SKATĪTĀJU BALSS

Nosaki savu Gada aktrisi, Gada aktieri un Gada izrādi 2015./2016.gada sezonā!

Balsot
Inese Ramute

Inese Ramute

Dzimusi: 1955. gada 19. septembris

Inese Ramute dzimusi Rīgā, bet kopš Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes aktieru un režisoru kursa beigšanas (1978) ir Valmieras teātra aktrise.

No Māras Ķimeles vadītā Valmieras teātra aktieru kursa, ko beigusi Inese, šeit joprojām strādā vēl tikai divi Ineses Ramutes kursa biedri – Aigars Vilims un Januss Johansons, kuriem klāt skaitāma arī Dace Eversa, kas iekļāvās šajā kursā, un viņi visi četri veido vienu no talantīgākajām un spēcīgākajām šīs paaudzes kopām Latvijā. No Māras Ķimeles Inesei tāpat kā pārējiem četriem joprojām nerimstoša neapmierinātība ar sevi un interese darboties ļoti daudz sfērās ārpus teātra, un spēja turēt teātri pirmajā vietā, neraugoties ne uz ko.

Viena no Ineses darbības sfērām ir pedagoģija – viņa rada pirmo patieso priekšstatu par aktiera profesiju daudziem jauniem cilvēkiem no Valmieras ģimnāzijas un Viesturskolas. Šīs spējas viņai acīmredzot nākušas no ģimenes – viņas vecāki bijuši pedagogi, un savus skolas gadus Inese pavadījusi „visurienē", jo, kamēr mamma Rīgā mācījusi kordiriģēšanu un mūzikas teoriju, viņa ceļojusi kopā ar tēvu, kas strādājis par skolas direktoru Umurgā, Salaspilī, Ikšķilē.

Pavisam nesen nospēlētā Belinda izrādē „Klusumu! Notiek izrāde!” lielā mērā ir Ineses pašportrets – tur ir gan dzelžaina pārliecība, ka jebkuros apstākļos „show must go on” (izrādei jāturpinās – angl.), bet īsts partneris labāk par savējo zina otra tekstus un ik brīdi ir gatavs nākt palīgā, gan sadzīviska praktiskums savienojumā ar sievišķīgu vieglprātību.

Skats no izrādes "Razpļujeva sapņi", 2016 Skats no izrādes "Zikovi", 2016 Skats no izrādes "Bērns vārdā Rainis", 2015 Skats no izrādes "Maija un Paija", 2015 Skats no izrādes "Balle būs", 2014 Skats no izrādes "Klusumu! Notiek izrāde!", 2014

Lomas Valmieras teātrī:

Emmija Kurikovska ("Emmijas laime", pēc R.V.Fasbindera "Bailes saēd dvēseli" scenārija motīviem, 2016)

Čvankina (pēc A.Suhovo-Kobiļina lugu "Tarelkina nāve" un "Krečinska kāzas" motīviem "Razpļujeva sapņi", 2016)

Celovaņjeva Anna Markovna, sīkpilsone (M.Gorkijs "Zikovi", 2016 )

Annuška, Mūķene ( M.Bulgakovs "Meistars un Margarita", 2015 )

Loma izrādē "Bērns vārdā Rainis", 2015

Plaska (A.Brigadere "Maija un Paija", 2015)

Johanna Rācenis (L.Gundars "Balle būs", 2014)

Made (L.Gundars "Vienādas asinis", 2014)

Belinda Blēra (Flāvija) (M. Freina "Klusumu! Notiek izrāde!", 2014)

Mācītāja (P. Ū. Enkvista "Lūša stundā", 2013)

Amālija Gišāra, Ustiņja, bēgle, Hrapugina, Marinas māte (B. Pasternaka "Doktors Živago", 2013)

Mnačko (A. Lapiņa "Klaidoņa lūgšana", 2012)

Otrā bezatbildīgā dāma (M. Bulgakova"Zojkina kvartira", 2012)

Mammīte („Egoisti”, pēc M. Gorkija lugas „Sīkpilsoņi” motīviem, 2012)

Pindacīša (L. Gundara "Advents Silmačos", 2012)

Vī Talbota (T. Viljamsa "Orfejs pazemē", 2011)

Pasaku stāsta ("Baltā kamielēna sapnītis", 2011)

Esmeralda Dzintars ("Krāsainās pasakas", pēc I.Ziedoņa pasaku motīviem, 2011)

Katrīne Stokmane (H. Ibsena "Dr.Stokmanis", 2010)

Loma  izrādē "Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās" (pēc E.Virzas poēmas „Straumēni” motīviem, 2010)

Jakoba kundze, Apteksne (Ē. Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni", 2009)

Marija (V. Šekspīra "Divpadsmitā nakts", 2009)  

Profesore Jensena (I. Bergmaņa "Marionetes", 2008) 

Auguste (A. Lapiņa "Atvari", 2008)

Loma izrādē "Eža kažociņš" (pēc V.Plūdoņa pasakas motīviem, 2007)

Katja (I. Viripajeva „Valentīndiena", 2007)

Vecmāmiņa (J. Helda „Nomales bildīte", 2007)

Ortenzija (K. Goldoni „Mirandolīna jeb Sirmums bārdā, bet sātans ribās", 2006)

Korinkina (A. Ostrovska „Bez vainas vainīgie", 2006)

Helēna (Š. Dileinijas "Medus garša", 2006)

Berte (H. Ibsena "Heda Gablere", 2005)

Olīva (N. Saimona "Dīvainais pāris", 2005)

Vizbulīte (J .Jurkāna "Ku–kū...", 2005)

Vārnaga sieva (R. Blaumaņa "Aizbirušais avots", 2004)

Tomuļmāte (R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", 2004)

Atslēdzniece, Kalpone (Raiņa "Krauklītis", 2004) – nominācija 2003./2004. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Elza (E. Sniedzes "Tie paši oši", 2003) – nominācija 2003./2004. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Velta (L. Stumbres "Letiņi", 2003)

Roplainiete (R. Blaumaņa "Pazudušais dēls", 2002)

Māte (H. Paukša "Godīgā meitene", 2002)

Soja (B. Nušiča "Ministrienes kundze", 2002)

Roplainiete (R. Blaumaņa "Pazudušais dēls", 2002) – 2001./2002.gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Anniņa (I. Ābeles "Tumšie brieži", 2001) – 2001./2002.gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Jūlija (M. Gorkija "Vasaras ļaudis", 2000

Misis Barkere (E. Olbija "Amerikāņu sapnis", 2000)

Miilija (A. Fugarda „Stundu pēc pusnakts", 1999)

Anna (Ā. Kērtesa "Atraitnes", 1999)

Annija (F. K. Kreca "Brauciens pēc laimes", 1998)

Ilze (brāļu Kaudzīšu "Mērnieku laiki", 1998)

Klāra Klukste, Pērle Pēkšķe (O. Bouenas "Klāra Klukste", 1997)

Līze (R. Blaumaņa "Ļaunais gars", 1996)

Mārlboras hercogiene (E. Skriba "Glāze ūdens", 1996)

Lidija (Ģ. Urbana "Visām pelēm garšo siers", 1996)

Otrā aktrise (L. Pirandello "Sešas personas meklē autoru", 1995)

Mjuriela (N. Saimona "Apartaments "Plaza" viesnīcā", 1994)

Eva (I. Bergmaņa "Rudens sonāte", 1994)

Konnoriete (G. Janovska "Izdedži", 1994)

Jaunā kundze (A. Šniclera "Riņķa dancis", 1992)

Glorija (Dž. Patrika "Dārgā Pamela", 1992)

Roze (L. Stumbres "Roze", 1992)

Minniņa (K. Skalbes "Kaķīša dzirnavas", 1991)

Daga Hiršmane (M. Zīverta "Pēdējā laiva", 1991)

Laura (K. Manjē "Blēzs", 1991)

Solanža Darselo (A. Žerī "Sestais stāvs", 1990)

Lilija (E. Vulfa "Svētki Skangalē", 1990)

Rita (M. Dišleres "Kraujēnu mantinieki", 1989)

Gundega (A. Brigaderes "Princese Gundega un karalis Brusubārda", 1989)

Krista (L. Stumbres "Nākošpavasar", 1988)

Ennija (A. Eikborna "Kopdzīvošana jeb Normena uzvaras", 1987)

Sallija Boulsa (Dž. Masterofa, Dž. Kendera, F. Eba "Kabarē", 1987)

Čitra (R. Tagores "Čitra", 1986)

Oļa (V. Rozova "Pie jūras", 1986)

Zenta (V. Lāča "Zvejnieka dēls", 1984)

Donja Beatrise (P. Kalderona de la Barkas "Dāma–spoks", 1983)

Grieta (Raiņa "Mīla stiprāka par nāvi", 1983)

Jeļena (A. Čehova "Tēvocis Vaņa", 1983)

Lienīte (A. Brigaderes "Sprīdītis", 1982)

Marina (E. Radzinska "Sieviete ārpus mīlestības un nāves", 1981)

Geilija Geja sieva (B. Brehta "Vīrs paliek vīrs", 1980)

Nikoleta (P. Putniņa "Pusdūša", 1980)

Karlote (J. Heltaji "Mēmais bruņinieks", 1979)

Eiridike (Ž. Anuija "Eiridike", 1978)

Nastja (M. Gorkija "Dibenā", 1978)

Zelmiņa (R. Blaumaņa "Indrāni", 1978)

 

Lomas citos teātros:

Katrīne Kalniņa (J. Lūsēna, M. Zālītes "Kaupēn, mans mīļais",  apvienība ARS NOVA, 2011)

Elzas māte (J. Lūsēna, E. Zālītes "Agrā rūsa", apvienība ARS NOVA, 2010)

 

Lomas kino un TV:

Mērija (TV3 seriāls "UgunsGrēks, 2010)

Kaimiņiene („Mona", 2005)

Vecāmāte („Bēgšana", 2004)

Lidija („Pitons", 2003)

Māte („Kāda koka stāsts", 2001)

Ināra („Trīs minūtes lidojuma", 1979)

Slaucēja („Likteņa līdumnieki")

Dzintra („Neparastās derības")

Māra („Papiņš")

 

Balvas:

  • 2010./2011.gada sezonas VDT režisoru balva par radošu iniciatīvu un profesionālu izpildījumu, veidojot izrādi bērniem „Baltā kamielēna sapnītis”
  • 2001./2002.gada sezonas VDT balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Roplainietes lomu izrādē „Pazudušais dēls")
  • 2001./2002.gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Anniņas lomu izrādē „Tumšie brieži" un Roplainietes lomu izrādē „Pazudušais dēls")
  • 1996./1997.gada sezonas VDT Teātra balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" par lomām teātra iestudējumos