Janvāra pirmizrādes – “Meža meitas” un “104 lappuses par mīlestību”

Janvāra pirmizrādes – “Meža meitas” un “104 lappuses par mīlestību”

1. decembrī sāksies biļešu tirdzniecība uz izrādēm janvārī, to skaitā, uz divām pirmizrādēm -  Sanitas Reinsones darbam “Meža meitas” Mārtiņa Eihes režijā un Edvarda Radzinska lugai “104 lappuses par mīlestību”, ar ko Valmieras teātrī debitē režisors Georgijs Surkovs.

12. janvārī īpaši izrādei veidotā, jaunā spēles telpā – Bunkurs – pirmizrāde Sanitas Reinsones darbam “Meža meitas”, kas 2015. gadā tika nominēts Latvijas TV un Radio balvai “Kilograms kultūras” kategorijā “Gada pārsteigums”.

Pēc Otrā pasaules kara jaunas lauku sievietes, skolnieces, meitenes un šo stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Viņas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no okupācijas, varas iestāžu aresta un represijām. Pirms došanās mežā viņas palīdzēja nacionālajiem partizāniem, kuru vidū bija viņu vīri, brāļi, tēvi, draugi un kaimiņi. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pagrīdes metaforu. Mežs nav apmešanās un slēpšanās vieta vien – saiknes ar mežu, kas rezonē cauri meža meitu stāstiem, ir emocionālu, mītisku un simbolisku nozīmju piepildīts. Tie ir stāsti par dzīvi, attiecībām, uzticēšanos un nodevību, par ģimeni un bērniem, par sāpēm, zaudējumu un šķiršanos, par salauztiem sapņiem un spēku dzīvot.

Izrādes scenogrāfs – Māris Ruskulis, dramatizējuma autore – Laila Burāne, kostīmu māksliniece – Rūta Kuplā, gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Lomās: Dace Everss, Māra Mennika, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Baiba Valante, Zane Leimane vai Lote Katrīna Cērpa.

Savukārt 26. janvārī Apaļajā zālē ar Edvarda Radzinska lugu “104 lappuses par mīlestību” Valmieras teātrī debitēs režisors Georgijs Surkovs.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Dace Sloka, kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

Kafejnīcā Komēta viens otru ierauga divi jauni cilvēki – daudzsološs fiziķis ar jocīgo vārdu Elektrons (Mārtiņš Meiers) un simpātiskā stjuarte Nataša (Inga Apine). Nākamajā vakarā viņi atkal ierauga viens otru tajā pašā kafejnīcā. Un iemīlas. Viņi tiekas vēl pāris reizes. Viņi atklāj viens otram sevi un savus sapņus. Kādu rītu, pamodies viens savā istabā, Elektrons atrod Natašas atstāto, pašu pirmo lappusi par mīlestību, kur rakstīts: “Vairāk tikties nevajag”.

Pārējās lomās: Klinta Leja, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Madara Melne - Tomsone, Krišjānis Salmiņš, Imants Strads.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Valmieras teātra kasē (tālr. 64207335), visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: izrādes "104 lappuses par mīlestību" vizuālais materiāls

Atsauksmes

Kase

Darba dienās 10:00 -18:30
Sestdienās 10:00 - 13:00 un stundu pirms izrādes
Svētdienās Stundu pirms izrādes
 
6 4207335 kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.