Novembra pirmizrāde - T.Viljamsa "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta"

Novembra pirmizrāde - T.Viljamsa "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta"

1.oktobrī sākusies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra izrādēm, to skaitā, uz pirmizrādi 17. novembrī – Tenesija Viljamsa viena no populārākajām lugām “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”, ko LMT Mansardā iestudē režisore Inese Mičule. Iestudējuma žanrs – drāma 2 daļās.

20.gadsimta 50.gadi. Amerikas Dienvidos dzīvo kāda liela un bagāta ģimene. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā Tēta 65.dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli vienam pret otru un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu - kārtu pēc kārtas...

Tenesijs Viljamss raksta: “Kad cilvēki man jautā, kura no manis uzrakstītajām lugām man pašam vismīļākā, es paļaujos patiesīguma instinktam un saku - Kaķis uz nokaitēta skārda jumta. Tā ir gan mākslas darbs, gan prasmīga amatnieka darbs, manuprāt, tā patiešām ir labi uzbūvēta, un visas darbojošās personas ir amizantas, ticamas un aizkustinošas. Ar Lielā Tētuka raupjo daiļrunību esmu pats sevi pārspējis, un tādu sulīgumu man nav izdevies piešķirt nevienam citam manis radītajam tēlam. Tā ir piedzīvojusi milzīgus panākumus, lielu nelaimi, saņēmusi Kritiķu balvu un Pulicera prēmiju 1955.gadā”.

Izrādē piedalās Rūta Dišlere, Kārlis Freimanis, Mārtiņš Liepa, Ieva Puķe, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks. Iestudējuma scenogrāfe un kostīmu māksliniece Agnese Kaupere.  

Režisore Inese Mičule: “Kaķis ir simbols drosmei dzīvot neatkarīgi un rīkoties pēc savas sirdsapziņas. Kaķis dara, ko grib, dabū to, kas tam vajadzīgs, nekautrējas, neko sev neliedz, ir godīgs un tiešs.”

Izrāde arī 19., 22. un 28.novembrī. 

 

@VDT_LV

Kase

Darba dienās 10:00 -18:30
Sestdienās 10:00 - 13:00 un stundu pirms izrādes
Svētdienās Stundu pirms izrādes
 
6 4207335 kase@vdt.lv

Zāļu plāni

Valmieras drāmas teātris

Paldies! Jūs esat veiksmīgi pieteicies Valmieras Drāmas teātra jaunumiem!