VIDZEMNIEKI

Blaumanis/Kļava

VIDZEMNIEKI

Nestāstītie stāsti 3 daļās

Režisore – Indra Roga

Dramaturģe – Justīne Kļava

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists – Mārcis Auziņš

Horeogrāfe – Inga Raudinga

Gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers

Video mākslinieks – Aleksandrs Grunte

Lomās: Aigars Apinis, Kārlis Arnolds Avots, Elīna Hanzena, Alise Danovska, Rūta Dišlere vai Klinta Leja, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Pauls Iklāvs, Ingus Kniploks, Mārtiņš Liepa, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers, Elīna Vāne

Pirmizrāde: 2018. gada 23. februāris

 

Rūdolfs Blaumanis (1863-1908) ir bezgalīgs stāstnieks. Lasot viņa stāstus un lugas, acu priekšā nostājās ļoti jūtīgs un vērīgs cilvēks, kurš atklāti un dažreiz pat mazliet ciniski stāsta par lauku cilvēka dzīvi.

„Vidzemnieki” – zem viena nosaukuma apvienotie Blaumaņa mazāk zināmie stāsti, lai arī sarakstīti gandrīz pirms simts gadiem, ir par mums pašiem – latviešiem. Mūsu ikdienas bēdām, šaubām, priekiem, ilgām un sapņiem, jo Blaumanis tik ļoti ir mīlējis latviešu cilvēka dvēseli un tā sarežģīto un pretrunīgo dabu, vienlaikus nebūdams akls, līdzās baltumam redzēdams arī melnumiņus un traipus, kas brīžiem spēja sagandēt vai visu cilvēka mūžu, ka tā bija kļuvusi par viņa vienīgo un vissvarīgāko vielu – bezgalīgu sapni, ar kuru mūs caur spēles teātri, atraktīvā un muzikālā lieldarbā modinās režisore Indra Roga, komponists Mārcis Auziņš un horeogrāfe Inga Raudinga. Šis būs pavisam īpašs Blaumaņa nestāstīto stāstu iestudējums, bet cilvēka sirds – arvien tā pati.

Izrādē piedalās mūziķi: Mārtiņš Roziņš, Imants Točs un Emīls Zilberts.

Izrāde nominēta 2017./2018. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai 3 kategorijās - "Gada aktrise" (Ieva Puķe par Madāmas un Ilzes lomām), "Gada aktrise otrā plāna lomā" (Elīna Vāne par Annas, Kļaviņmātes un Edes lomām) un "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā". 

Izrāde tapusi arprogrammas atbalstu. 

Foto: M.Markovskis

Smēķē Izrādē smēķē

Publikācijas

Tuvākās izrādes

sv. 24.03 13:00 Lielā zāle VIDZEMNIEKI 3 st. 50 min.
EUR 12.50/14.00/15.50/17.00
Pirkt biļeti
ce. 25.04 19:00 - VIDZEMNIEKI

Viesizrāde teātra namā "Jūras vārti"

3 st. 50 min.
EUR 4.00/6.00/8.50
Pirkt biļeti

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Daudzveidīga izrāde, kur katrs cēliens ir kā atsevišķs stāsts ar savu domu. Blaumanis turpina būt aktuāls ar vērtību, kā naudas, mīlestības un piesardzības, nozīmīgumu. Pirmajā cēlienā spilgti sevi parāda I. Puķe, 2. "atsvaidzina" ar humoru un asprātībām, kamēr 3. atsāk pārdomu raisošo sižetu. Tiesa gan, neizpratu suņa lomas nepieciešamību 2. cēlienā, kā arī līdz galam nepārdomāta šķita pirksta nogriešana 3. cēlienā. Jā, izrādes garums kopumā mazliet nogurdina, taču nav kāda daļa, bez kuras varētu iztikt. Paldies par mūsdienīgo scenogrāfiju (it īpaši 2. cēlienā) un vakaru! Noteikti iesaku - katrs varēs atrast sev tīkamo.

Edijs @ 2018-03-30 12:05

Piermias cēliens- traģēdija- otrais komēdija. Abi ļoti labi , tuvu izcilam .Īpaši spilgta Ievas Puķes, Ilzes Pukinskas un Elīnas Vānes spēle.Izcils muzikālais pavadījums. Bet! trešis cēliens -sviests, nesapratām neviens, ne tā ideju, ne dialogus, ne sižetisko līniju. Nogrieziet trešo cēlienu un izrāde būs super.

kņopiene @ 2018-03-25 10:30

Jauks Blaumaņa mazo stāstu uzlikums uz skatuves. Aktieru spēle un horeogrāfija - izcili. Kāpēc bija vajadzīgs 3. cēliens - nesapratām. Pilnīgi lieks, neko neizsakošs un neveikls. Nožēlojām, ka pēc 2. cēliena negājām prom.

Boa @ 2018-03-16 11:49

Stratēģiski veiksmīgs režisores Indras Rogas meklējums žanriskās dažādības virzienā, kurā labi apliecinās ne tikai teātra aktieru kodols: Puķe, Vāne, Apinis, Rudāks, Dišlere u.c., kuri bieži pierādījuši savas daudzpusīgās spējas, bet atmirdz arī jaunie: Sniķeris, Dambe. Nu jau arī Jakovelu var ieskaitīt meistarklasē, viņam, kā rādās ir/būs pa spēkam daudz kas. Jūtams neviltots spēles prieks, kas vislabāk parādās 2.cēlienā (komēdija) un ļoti interesanti - 1.cēlienā (traģēdija). Savukārt, 3.cēliens, grūtāk īstenojamais (komēdijas un traģēdijas salāgošana), domājams, vēl attīstīsies. Nacionāli nozīmīgs iestudējums, turpinot „Pazudušā dēlā” precīzi uzsākto nacionāla rakstura vainu un jaukumu izpēti. Vērtīgi, kaut gari.

Armands Kalniņš @ 2018-02-27 19:13

Kārtējo reizi labs iemesls, lai dotos uz Valmieru un Valmieras drāmas teātri. Vidzemnieki. Sāpīgi, smieklīgi, skarbi, mūsdienīgi par senajām un stiprajām tēmām - mīlestību, naudu, kaislību, noklusēto.

Māra Majore-Linē @ 2018-02-27 19:09

Ļoti patika. Iesaku noskatīties!

Regina Jurgenovska @ 2018-02-26 19:11

taisnīga Lily, trešo cēlienu nevajag !!!

EvijaB @ 2018-02-26 10:54

Kopumā izrāde laba.Ar sajūsmu uztvēru 1. un 2. daļu.Bet 3. daļa nebija saprotama, šķiet vispār lieka..brīžiem bija garlaicīgi, par garu. Biju sajūsmā par E.Dambi, Jakoveli.

Lily @ 2018-02-25 19:59

VIDZEMNIEKI ir solis aktieru meistarībai uz priekšu . 1.cēliens tik ļoti atgādināja Finita la Comedia uzbūvi, ka pat BRĪNIŠĶĪGĀ muzika šķita par skaļu. 2. cēliens " ievilka" un jau šķita, ka jā ,3.būs kulminācija un teikšu , ka iesaku, bet ... 3. cēlienā tiek apspēlēta meitu ģēģera spundēšana lādē. sižetam zināmas beigas un jaunie aktieri, atskaitot Neimani, manu uzmanību nevar noturēt. labs ieskrējiens, tad uzrāviens un tad - atkritiens - tā es raksturotu savas sajūtas par šo izrādi. vai 3. ar 2. cēlieniem samainīt nevar ? nesaku , ka iesaku , bet nesaku, ka neiesaku . daudz vērtīgu skatu, bet daudz neveiklu. izmantot " stomp " - nav slikti, bet aktrises vēl nav iespēlējušās, līdz ar to tas izskatās kā kādam nočiepts , ne viss organisks izrādes elements.

EvijaB @ 2018-02-25 17:55
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.