TIE PAŠI OŠI

Evita Sniedze

TIE PAŠI OŠI

Traģikomiskas mūslaiku ainas 2 daļās

Režisors – Oļģerts Kroders

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Lāsma Svikule

Mūzika – Gints Roziņš

Lomās: Rihards Rudāks, Ligita Dēvica, Ieva Puķe, Agris Māsēns, Skaidrīte Putniņa, Krišjānis Salmiņš, Ināra Ieviņa vai Inese Ramute, Lelde Kalēja, Māra Vīgante, Arnolds Osis

Pirmizrāde: 2003. gada 13. novembris

"Tie paši oši" ir jaunākās oriģināldramaturģijas darbs, kurā groteski dokumentēta šī brīža reālitāte lauku ikdienā. Uz skatves tās ir traģikomiskas dzīves ainas, kuras raksturo aizlaista aka un plastmasas pudeļu kalni, humpalas, šķībi nodziedāta mūzika un seni, drastiski bugibugi valši (scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Lāsma Svīkule, komponists Gints Roziņš, kustību konsultante Anta Priedīte). Stāsts par nozīmīgiem un ne tik svarīgiem notikumiem ar šodienas reālijām, kas veido dzīvi apkārt, jo lugas tēli ir tipizēti un paspilgtināti raksturi, kurus atdzīvina aktieru lieliskā spēle, nepārkāpjot reālpsiholoģiskā teātra nosacījumus.

"Evitas Sniedzes traģikomēdija par mūsdienu Latvijas laukiem Oļģerta Krodera iejūtīgajā interpretācijā saista gan ar neikdienišķi spilgtiem groteski komiskiem tēliem, kurus atveido Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Agris Māsēns, gan ar izrādes - filozofiskas līdzības formu. Lugas un izrādes novatorisms, manuprāt, primaŗi saistās ar tradicionālo t.s. pozitīvo tēlu, kuri modelēti pēc Rūdolfa Blaumaņa veco Indrānu parauga, traģisko nevarību jaunā laika priekšā. /S.Radzobe/

"Lielisks mūsdienu pazudušā dēla Jankas lomā Krišjānis Salmiņš." /L.Ulberte/ 

Izrāde nominēta Latvijas Teātra gada balvai 2003./2004. gada sezonā kategorijā „Labākais režisors"

Izrāde nominēta Latvijas Teātra gada balvai 2003./2004. gada sezonā kategorijā „Labākais aktieris otrā plāna lomā" (balvai izvirzīts Agris Māsēns par Imanta lomu)

Izrāde nominēta Latvijas Teātra gada balvai 2003./2004. gada sezonā kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (balvai izvirzīta Inese Ramute par Elzas lomu)

 

TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI TIE PAŠI OŠI

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

šī izrāde bija vienkārši superīga, brīžiem likās ka ainas ņemtas no manas dzīves...super!!!

anete @ 2014-07-25 11:28

Vēlos aiziet uz šo izrādi...kādas atsauksmes no tiem kas redzējuši?

kika @ 2014-07-25 11:28
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.