SUDRABA GAISMA

Rezo Gabriadze

SUDRABA GAISMA

Izrāde divos cēlienos

Režisors – Mihails Gruzdovs

Komponists – Arturs Maskats

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Horeogrāfe – Inga Raudinga

Lomās: Dace Everss, Imants Strads, Mārtiņš Meiers, Krišjānis Salmiņš, Marta Grigale, Kārlis Neimanis, Kārlis Freimanis, Mārtiņš Liepa, Ingus Kniploks, Lelde Kalēja

Pirmizrāde: 2015. gada 30. maijs

Pasaulslavenā gruzīnu režisora, dramaturga un dzejnieka Rezo Gabriadzes lugas galvenā varone Meri ir aktrise, kas 20 gadus bijusi Sibīrijā. Atgriezusies mājās, Tbilisi, viņa dzīvo kapsētā un viņas sarunu biedri ir kādreiz mīļo un tuvo cilvēku... kapu pieminekļi. Šo cilvēku dvēselēm nav miera, un katram no viņiem Meri dāvā iespēju saprast, piedot un doties tālākā ceļā.

 

Par izrādi stāsta PIECI.LV

Foto: Gatis Priednieks-Melnacis

 

Smēķē Izrādē smēķē

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde, kas liek domāt un aizdomāties! Izrāde teātra gardēžiem un nebūs katram saprotama. Ieteicams pirms tam iepazīties ar Nasardinovas kritiku (lai man piedod Z.Radzobe, bet viņa nebija sagatavojusies izrādei!) un izlasīt programmiņā rakstīto. Pagājis laiks, bet joprojām jūtu izrādes noskaņu un piedomāju par to.

Anda @ 2015-08-24 12:18

@VDT_LV "Sudraba gaisma" ir laba tieši ar citādo pieeju smagai tēmai. Ļoti patika aktieri! Paldies visiem! Patiesi laba, interesanta izrāde!

@IrenaGibiete @ 2015-08-17 14:45

Rezignēti, bet ne drūmi. Traģikomiska dzīves klaunāde. Lielie jautājumi - kā dzīvot tālāk, un kas notiek/notiks ar mūsu dvēseli; vai dzīves prieks, ilgas un emocijas ir tikai šķietamība? Prieks par M.Meiera dzīvelīgo/romantisko raksturu, kura atklāšanā gana būtiska nozīme arī K.Salmiņa atveidotajam pesimistiskajam tēlam. Kaut izrādē runāts par vispārcilvēcisko, patiks tiem, kam tuva gruzīnu dzīves izjūta.

Dao @ 2015-08-12 23:13

"Sudraba gaisma" @VDT_LV - smeldzīga atmosfēra, režisora domas skaidrība un teicams aktierdarbs, īpaši Dace Everss un Mārtiņš Meiers.

@SilvijaGeikina @ 2015-06-02 22:29

Kaismīgs sudrabkaijas sauciens @VDT_LV #SudrabaGaisma Dvēseles miers, izcila kapu kleita, visu nakti uz pastkastītes skaisti raudās punduris

@Andris_Klepers @ 2015-06-02 22:28
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.